Zdravie a wellness

10 úžasné využitie a výhody pačuliového oleja

10 úžasné využitie a výhody pačuliového oleja

Chcete prírodný deodorant, ktorý môže vás udrží svieži po celý deň? Alebo viacúčelový olej, ktorý pôsobí ako antidepresívum, antiseptikum, sťahujúce a sedatívum? Uvažovali ste o použití pačuli olej?

Pačuli olej získal slávu v roku 1980 ako olej, ktorý má potenciál maskovať zápach ďalších bylín. Dnes, to je do značnej miery používajú v aromaterapii, vzhľadom k jeho sladko voňajúce, hlboké, pižmový zápach. Natívne do krajín juhovýchodnej Ázie, pačuli rastliny rastú do výšky troch stôp, a majú ťažké stonky a malé chlpaté listy. Listy sú ručne vybral, zviazaný, a baleného, ​​a nechá kvasiť po dobu niekoľkých dní, načo sa olej extrahuje pomocou destilácie (1).

Ako starne, pačuli olej zmení od svetlo žltej až po tmavo jantárové, sa stáva silnejšie, a prijíma sladkú vôňu. Tradične sa používa na liečebné účely v Malajzii, Japonsku a Číne, pačuli má niekoľko výhod ohromujúci.

load...

The Amazing vlastnosti pačuli olej

Pre zdravie

 1. Pôsobí ako antiseptikum
 2. Má protizápalové účinky
 3. Úkony ako afrodiziakum
 4. Zvyšuje počet buniek
 5. Masky telesný pach
 6. Je diuretikum
 7. Upokojuje hyperaktívne / precitlivené nervy
 8. Zvyšuje metabolizmus

Ďalšie výhody

 1. Doplnené Mood
 2. Udržuje Hmyz preč

Upozornenie: pačuli oleja by nikdy nemala byť prijaté, ako to môže byť jedovatý. Vôňa pačuli oleja môže byť nepríjemné pre niektorých ľudí.

Zdravotné výhody

1. Akty ako antiseptikum

Pačuli olej je vysoko odporúčané pre použitie u drobných rán a vredov, pretože bráni vzniku infekcie. Okrem toho, pačuli olej bojuje proti lupinám, posilňuje vlasové folikuly, a chráni pred predčasným vypadávaním vlasov.

Čo musíte urobiť,

 • Riedi pačuli olej v každom dopravcom ropy podľa vlastného výberu (napríklad mandľový olej) a aplikovať priamo na postihnutú oblasť. Bude bráni rozvoju infekcií alebo stavov, ako je tetanu.
 • Liečiť problémy súvisiace s kožou, môžete pridať olej pačuli k svojmu pravidelnému olej a používať ho masírovať zasiahnutú oblasť. Alebo môžete pridať niekoľko kvapiek oleja do svojho mydlom a to každý deň.
 • K liečbe lupín, pridajte niekoľko kvapiek oleja pačuli do svojho unscented kondicionér a masírujte vlasy. Nechaj to na dobu niekoľkých minút a potom ho opláchnite.

Prečo to funguje

load...

Antiseptické vlastnosť pačuli je to veľký prírodné a bezpečná alternatíva k predpisovaní liekov, ktoré sa používajú na liečbu rán (2) činí. Má tiež antimykotické vlastnosti, ktoré odvrátenie bežných plesňových infekcií (3). Pačuli olej tiež lieči ochorenia kože, vrátane seborea, akné, a dermatitídy (4).

Späť na obsah

2. Má protizápalové účinky

Pačuli olej upokojuje zápal prevažne v dôsledku horúčky. To tiež upokojuje podráždenia pokožky. Pomáha pri udržiavaní zdravej pokožky a tiež chráni vaše tvárové svaly pred poškodením voľnými radikálmi. Okrem toho tóny svaly a napína kožu.

Čo musíte urobiť,

 • Zároveň s inou telesnou oleja podľa vlastného výberu, a jemne vmasírujte do postihnutých oblastí.
 • Alebo pridajte niekoľko kvapiek do kúpeľa vody a namočte v ňom po určitú dobu po sprchovaní.

Prečo to funguje

Vzhľadom k tomu, pačuli olej je schopný liečbu zápalu, môže byť použitý pre liečenie stavov, ako je artritída, tumor, a ďalšie problémy súvisiace s kožou (5), (6).

Späť na obsah

3. Akty ako afrodiziakum

Olej má tiež vynikajúce afrodiziakálne vlastnosti, vďaka čomu sa používa na liečbu sexuálne problémy, ako je impotencia, erektilná dysfunkcia, sexuálne úzkosti, frigidita a nezáujem o sex. To môže byť použitý ako pre mužov aj ženy.

Čo musíte urobiť,

 • Trvať niekoľko kvapiek oleja pačuli do dlane spolu s niekoľkými kvapkami oleja tela a jemne masírujte telo.
 • Alebo pridajte 8 - 10 kvapiek oleja do vlažnej vaničkou a namočte v ňom po určitú dobu.

Prečo to funguje

Pačuli pomáha stimulovať sekréciu hormónov testosterónu a estrogénu u mužov a žien, respektíve, ktoré zvýšia sexuálny apetít (7).

Späť na obsah

4. Zosilňuje počet buniek

Pačuli olej zvyšuje tvorbu červených krviniek a bielych krviniek v organizme a zvyšuje prekrvenie. Zvýšený počet zdravých bielych krviniek umožňuje telu bojovať proti patogénom, zatiaľ čo červené krvinky uľahčujú trávenie a ďalších telesných funkcií.

Čo musíte urobiť,�

 • Jemne vmasírujte niekoľko kvapiek oleja pačuli zriedi detský olej po celom tele.

Prečo to funguje

Cytophylactic vlastnosť (bránila bunkám roztrhnutie osmotickej nerovnováhy alebo cytolýzy, ako aj zvyšovanie bunkovú aktivitu) na olej pačuli zaisťuje väčšiu výrobu energie, zvýšenie krvného obehu, ako aj zvýšenú tvorbu kyslíka a dopravu do rôznych buniek v tele ( 8). Zvýšená funkčnosť Bunka podľa olej pačuli podporuje zlepšenú rast buniek v tele.

Späť na obsah

5. Masky telesný pach

Pačuli olej je veľmi známy pre svoju vôňu, a preto môžu byť použité ako dezodorant pre maskovanie svoj telesný pach. Pačuli olej zostáva prevažne používaný kolínska v mnohých kultúrach pre jeho pikantné, silnú, pižmový arómu.

Čo musíte urobiť,

 • Pridať pačuli olej na telo olejom podľa Vášho výberu, a aplikovať ju na svojom tele.
 • Alebo pridajte niekoľko kvapiek oleja pačuli do kúpeľa vody a namočte v ňom po vystúpil zo sprchy.

Prečo to funguje

Absorbuje zápach a jeho antimikrobiálne vlastnosti sa zabránilo rastu baktérií, ktoré sú spôsobené v dôsledku potenia (9).

Pozor

Odporúča sa však použiť olej pačuli v zriedenej forme, aby sa zabránilo vyžaruje podmanivú vôňu.

Späť na obsah

6. Je diuretikum

Pačuli olej vám pomôže vyhnúť sa pravdepodobnosť vzniku obličkových a žlčníkových kameňov. Pôsobí tiež ako kontrola proti chorobám, ako sú dni.

Čo musíte urobiť,                                                                       �

 • Pridajte 8 - 10 kvapiek oleja pačuli vo vašej vani a namočte v ňom po určitú dobu.
 • Alebo trvať 2 - 3 kvapky oleja do dlane spolu s niekoľkými kvapkami oleja tela a jemne masírujte spodnú časť chrbta a brucha.

Prečo to funguje

Použitie výsledkov olej pačuli zvýšenej frekvencii močenia a množstvo moču. Zvýšená močenie zabraňuje zadržiavaniu vody a znižuje pravdepodobnosť nadúvanie (10). To tiež vedie k zníženiu hmotnosti, zníženie krvného tlaku, zvýšenie chuti do jedla, odstránenie toxínov z tela, a k znižovaniu hladín cholesterolu (11). Tiež časté močenie tiež odstraňuje prebytočné solí a kyselinu močovú z tela.

Späť na obsah

7. Upokojuje hyperaktívne / precitlivené nervy

Upokojuje epileptickými záchvatmi, kŕče, úzkosť a bolesti hlavy. Olej je veľmi prospešné pre všetkých tých, ktorí majú problémy so spánkom v pokoji alebo nespavosť (12).

Čo musíte urobiť,

 • Zmiešajte 10 - 12 kvapiek oleja pačuli vo vašej vani a namočte v ňom na chvíľu predtým, než sa vydáte na noc.
 • Alergia, vziať 2 kvapky pačuli oleja zriedeného detský olej, na vaty a škvrnu opatrne po postihnutých oblastiach.

Prečo to funguje

Pačuli olej upokojuje zápal a má sedatívne účinky, vďaka čomu je veľmi prospešné v upokojujúcich precitlivenosti a hyperaktívny nervov (13).

Späť na obsah

8. Posilňuje metabolizmu

Ako už bolo spomenuté, použitie pačuli oleja zvyšuje metabolické funkcie vo vašom tele. Pačuli oleja, čím pomáha v raste a vývoji vášho tela tým, že zvyšuje funkčnosť vašich telesných buniek.

Čo musíte urobiť,

 • Zmiešajte niekoľko kvapiek oleja pačuli vo vašej vani a namočte v ňom.

Prečo to funguje

Stimuluje pečeň a žalúdok aktívne fungovať. Aktívne pečene a žalúdka enzýmov sekréty zvýšiť rýchlosť metabolizmu a iniciovať aktívne trávenie potravy a ľahšie výroby energie.

Späť na obsah

Ďalšie výhody

9. Uplifts Mood

Jedným z dôvodov, pačuli olej sa používa v aromaterapii Je to tak preto, že má nádherné antidepresívne vlastnosti. Tento olej je známy pre povznášajúci náladu a podporovať relaxáciu (14).

Čo musíte urobiť,

 • Dalo by sa priamo vdychovať pačuli olej z fľaše.
 • Alebo trvať niekoľko kvapiek oleja pačuli v ruke spoločne s niekoľkými ďalších kvapiek detský olej a pohár ruky nad nosom a ústami.
 • Ďalšou možnosťou je difúzna pačuli olej niekoľkokrát cez deň.

Prečo to funguje

Vonné oleje v stimuluje sekréciu hormónov serotonínu a dopamínu, ktoré majú na potenciálu na pomoc pri vytvrdzovaní radu stavov spojených s duševné zdravie (15). Upokojujúce a sedatívne vlastnosti pačuli oleja pomôže zmierniť utrpenie spôsobené v dôsledku strachu, bolesti alebo stresu (16).

Späť na obsah

10. Udržuje hmyz preč

Pačuli olej bol použitý ako insekticíd od navždy. Aj keď to má sladkú vôňu, je veľmi účinná pri rozjazde hmyz ako termitmi z domu (17). To je tiež dôvod, patchouli olej sa používa v telové mlieka, spreje, odparovače, fumigantoch, a tiež sa zriedi vo vode, ktorá sa používa na pranie bielizne.

Čo musíte urobiť,

 • Zmiešajte s vodou a pomocou zmesi na pranie bielizne.
 • Pridá sa niekoľko kvapiek do svojho fumigant pred nástrekom po celom dome.

Prečo to funguje

Fľaša oleja môže byť uložená buď v rohu miestnosti alebo olej by mohol byť spálený, aby vôňu okolo dlho. Kým vôňa pretrváva, bude to držať hmyz preč.

Pozor

Dávajte si pozor na horiaci olej v interiéri, pretože tkanina môže ľahko absorbovať veľmi výraznú vôňu pačuli oleja.

Späť na obsah

Výber a skladovanie

Výhody pačuli olej je veľa, a tak, aby čo najviac z nich, musíte byť vedomí oboch svojich postupov pre výber a skladovanie. Je vám poskytne navrch, pokiaľ ide o celú fľašu pačuli oleja, ako aj zabezpečenie toho, aby si môžete udržať po dlhú dobu.

Výber

Obvykle sú všetky esenciálne oleje sú extrahované pomocou procesu pary alebo hydro destiláciou. Avšak, nedávno bola vyvinutá ďalší proces zvaný extrakcie CO2, ktorý nám umožňuje stiahnuť čistejšie formu silice (18).

Tento spôsob zahŕňa čerpanie stlačeného oxidu uhličitého do komory naplnené rastlinnej hmoty. Keď je oxid uhličitý stlačený, získava vlastnosti kvapaliny, a funguje ako rozpúšťadlo.

Listy pačuli povolené kvasiť v tomto rozpúšťadle.

Výsledkom je oveľa ľahšia, ekologickejšie, a menej zemitý voňajúce olej pačuli. Má bohatú jantárovú farbu a je takmer viskózna kvapalina.

Skladovanie

Uložiť fľašu pačuli oleja na suchom a chladnom mieste. Udržujte ho mimo dosahu detí.

Ste si vedomí akýchkoľvek iných pačuli využitia alebo výhod ropy? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...