Zdravie a wellness

10 úžasné využitie a výhody oleja Copaiba

10 úžasné využitie a výhody oleja Copaiba

Už ste niekedy pred použitím kopaiby olej? Už ste niekedy počuli o mnoho výhod, ktoré ponúka, aby nás? Väčšina z nás pozná len málo oleja, ako je to z kokosu alebo olivového, že často neuvedomujú, existujú aj iné zdravé oleje, ktoré môžu byť veľkým prínosom pre nás!

Chcete sa dozvedieť viac o úžasné zdravotné prínosy tento div ropy? Potom musíš prečítať tento príspevok!

1. Dezinfekčný prostriedok:

Jeden z prvých známych použitia kopaiby oleja ako účinný dezinfekčný prostriedok. Štúdie ukazujú, že niektoré chemické látky v kopaiby Balsam majú silné antimikrobiálne vlastnosti. Zabíja baktérie, baktérie a plesne. Je možné podávať perorálne (na lekársky predpis alebo dohľadom lekára), alebo môže byť dokonca použitý externe (1).

load...

2. Aktuálne Analgetikum:

Bolo preukázané, že kopaiby olej je účinné analgetikum (liek proti bolesti) na rany, vyrážky, chyba uhryznutie, varí a dermatitídy. Pomáha tiež bolesť liek spôsobené problémy s artritídou a späť. Jeho lokálne použitie siahajú od ošetrovanie rán, vyrážok, vredy a bolesti, na liečbu nechtov huby.

3. Diuretiká:

Kopaiby balzam olej je prírodné diuretikum. To dlhuje jeho močopudné povahu k oleju, ktorý obsahuje. Keď sa oddelí od ostatných zložiek počas trávenia, tento olej zlepšuje funkcie obličiek. Hoci prebytok kopaiby môže spôsobiť komplikácie, a pacientom s predispozíciou pre obličky vredy Neodporúča sa používať kopaiby, regulovaných dávkach pôsobí ako diuretikum.

4. Expektoračný:

Kopaiby bol tradične používaný ako expektorans, a od tej doby bol používaný na liečbu zápalu priedušiek. Pitie meranú dávku kopaiby oleja môže pomôcť jasné preťaženie, liečbe kašľa a dokonca bol použitý v liečbe respiračných ochorení, ako je astma a bronchitída; pomáha potláčať kašeľ a vyhnať hlien. Mohlo by dôjsť k tráveniu a žalúdočná nevoľnosť u niektorých ľudí, a preto je najviac žiaduce vec je vziať to na základe pokynov lekára.

load...

5. Celulitíde:

Kopaiby je externé použitie nie sú obmedzené na jednoducho liečbe vyrážky a pôsobí ako analgetikum. Štúdie preukázali, že pravidelná aplikácia kopaiby olej môže pomôcť znížiť Tvarohové mäkká tukové tkanivo, ktoré sú tak opatrní. Olej môže byť masírovaná do stehien, bokov a zadku k redukcii celulitídy.

6. Spevňujúce Skin:

Vieme, že kopaiby olej sa používa vnútorne aj na lokálnej aplikácii. Okrem zmiernenie bolesti a pomáha vyliečenie vyrážky, hemoroidy a ďalšie rezy a modriny, kopaiby olej možno tiež použiť, aby sa vaša pleť mäkšia. Pomáha pri regenerácii kolagénu, tkaniva, ktorá požičiava našu kožu jej elasticitu. Pravidelná aplikácia kopaiby oleja vám môže pomôcť získať jemnejšiu pleť.

7. Protizápalové činidlo:

Kopaiby olej bol považovaný za účinný protizápalový prostriedok, ten, ktorý pomáha vnútorné a vonkajšie tela rovnomerne. Táto vlastnosť je to, čo robí kopaiby takéto účinné protizápalové látky. Avšak, olej je toxický a je potrebné vziať pod dohľadom lekára.

8. Odstráni materské znamienka:

Tam je ešte nejaká diskusia obklopí použitie kopaiby znížiť krtkov. Predpokladá sa, že kopaiby olej v kombinácii s nosičmi, znižuje šírenie molí. To je tiež veril, že kontinuálne užívanie môže znížiť jeho veľkosť a normalizovať jeho farbu.

9. Znižuje jazvy:

Kopaiby olej má nespočetné množstvo použitie. Jeho lokálne vlastnosti robia to tak dôležitú zložku v telovej krémy a dermatologických prípravkov. Pravidelné používanie kopaiby olej môže pomôcť znížiť jazvy. Mnoho žien sa vzťahujú kopaiby olej na zníženie a odstránenie strií príspevok tehotenstva.

10. Žalúdočné ťažkosti bojuje:

Kopaiby olej je známe, že poskytujú úľavu od žalúdočných vredov, a v niektorých prípadoch dokonca žalúdok rakoviny rovnako. Niektoré štúdie boli schopní identifikovať anti-chaperonovou aktivitu, zatiaľ čo iné štúdie zostávajú nejasné na anti-karcinogénne vlastnosti kopaiby oleja. Avšak, regulované dávky kopaiby oleje môžu pomôcť upokojiť žalúdočné vredy (2).

Kopaiby výťažok má teda mnoho liečivé výhody a vedľajšie účinky. Avšak štúdie neboli schopní nám jednoznačne povedať, čo kopaiby olej je najefektívnejší, často len naznačuje u neúplných štúdií a možných prínosov. Ale potom, tradičnej medicíny chváli kopaiby olej, a to bolo veril poskytovať väčšinu výhod uvedených vyššie.

Viete akýchkoľvek iných výhod kopaiby oleja? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...