Zdravie a wellness

10 úžasne účinných domácich liekov na liečbu Leucodermy

10 úžasne účinných domácich liekov na liečbu Leucodermy

Michael Jackson tvrdil, že on trpel leucoderma a to bolo príčinou jeho koža zbeleli. Zatiaľ čo mnoho odpadky tento nárok a prisahám, že King of Pop zmeny pleti bol z dôvodu opakovaného bielenie, faktom zostáva, že leucoderma môže obrátiť na koži úplne biele!

Takže, čo presne je leucoderma?

No, leucoderma je kožné ochorenie, kde je koža začína zbelie. Lekársky termín používaný pre toto ochorenie pokožky je vitiligo. Leucoderma je v podstate problém pigmentácie.

load...

Naša pokožka dostane jeho farbu z pigment zvanej melanín. V prípade, že bunky, ktoré tvoria melanín, sú nezdravé, budú mať vplyv na melanínu produkcie. Príliš veľa melanín je koža tmavé a menej robí to ľahké.

Ak je osoba trpí leucoderma sa melanín z jeho kožných buniek postupne znižuje. A pretože toto, odfarbenie sa stane a biele škvrny tvorí na koži. V počiatočnom štádiu ľudí ignoruje tieto biele škvrny, pretože sú malé a nebolí. Ale postupne sa tieto náplasti stal veľký a šíri po celom tele.

Top 10 Domovská stránka prostriedky pre Leucoderma:

Mnoho liečebné procedúry sú k dispozícii na trhu na liečbu tohto ochorenia kože počnúc ústne lieky, krémy, úpravy ultrafialovým svetlom na transplantáciu kože. Ale niekedy tieto úpravy nevyhovujú váš typ pleti alebo tela. A nehovoriac o peniaze, budete musieť vysoliť za tieto úpravy. Najlepší spôsob, ako zaobchádzať leucoderma je pomocou domáce opravné prostriedky. Tu sú niektoré domáce opravné prostriedky môžete použiť na liečbu tohto zdanlivo nevinné ešte život meniace choroby:

load...

1. Kurkuma a horčicový olej Paste:

Kurkuma je jedným z najobľúbenejších zložiek, ktoré môžu byť použité na liečbu leucoderma. Vezmite 1 čajová lyžička kurkumy prášku a pridajte 2tsp horčičného oleja a dobre premiešajte. Naneste na postihnuté miesto a nechajte pôsobiť 15 minút pred umytím. Použiť túto pastu dvakrát denne získať úľavu.

2. Margos odchádza a Honey Juice:

To je ďalší úžasná domáci liek, ktorý môže robiť zázraky a účinne liečiť toto ochorenie kože. Za týmto účelom je potrebné zničiť niekoľko Margos listy. Šťavu. Pridajte 1 čajová lyžička medu v 2 lyžičky šťavy a dobre premiešajte. Piť túto zmes. Hoci to horkú chuť, pomáha pri poskytovaní úľavy.

V tomto videu - ako Margos Listy pomáha Pro Leucoderma: - 3 Prírodné Hlavné prostriedky pre Leucoderma alebo vitiliga Liečba

3. Bakuchi Paste:

Na prípravu tejto domáci liek pre leucoderma, musíte bakuchi (Psoralea carylifolia) a ocot. Zmiešajte ich dohromady a použiť túto pastu na bielom náplasti.

4. Ginger Juice:

Vezmite surový zázvor a zmiešať s vodou. Sito získať šťavu. Vypijem to dvakrát denne liečiť leucoderma.

5. Korenie a Ghee:

Jedná sa o ďalšie zaujímavé domáci liek, ktorý môže byť použitý na liečbu leucoderma. Vziať 10gm ghí. Pridá sa 10 korenie a teplo. Odobrať korenie z ghí. Môžete použiť tento ghí s denným jedlom. Pravidelný príjem tohto ghí môže pomôcť očistiť krv a tiež zlepšiť imunitu.

6. Neem Paste:

Vezmite Neem listy. Urobte si pastu pridaním cmar. Použiť túto pastu na postihnuté miesta v noci a umyte ráno.

7. Tamarind Seed pasta

Ide o osvedčený liek, ktorý početné leucoderma trpí prisahajú na! Za týmto účelom je potrebné namočiť Tamarind a Psoralea semená vo vode po dobu 3 - 4 dni. Potom rozomelú ich vložiť a aplikovať ich na postihnutú oblasť denne.

8. Goosefoot zeleninové šťavy:

Naneste šťavu z tejto zeleniny na postihnutú oblasť denne. Pokračovať po dobu 2 mesiacov a sledovať ho robiť svoje kúzlo na koži.

9. Granátové Prášok:

Brúsiť hrsť suchého lístia granátového jablka. Majú asi 8 gramov tohto prášku každé ráno a večer na liečbu leucoderma.

10. Black Gram Paste:

Ďalšie domáci liek, ktorý môže pomôcť poskytnúť úľavu od leucoderma je čierna gram. Brúsiť čierna gram, pridajte vodu pre vytvorenie pasty. Aplikovať na postihnutú oblasť pre 4 - 5 mesiacov, aby sa vaša pleť vrátiť do svojej pôvodnej sláve.

Niekoľko rád na zapamätanie, ak trpíte Leucoderma:

Ak máte zažívacie ťažkosti potom vzdať pšenica, mliečne výrobky a spracované cukor. Spustiť náročné probiotikum. Ak ste vegetarián, vziať B - 13 doplnok. Vyhnite sa jesť citrusové plody, ako citrón, pomaranč atď Consume orechy a figy. Figy majú liečivé vlastnosti a orech čistí krv. Konzumovať surové listy bazalky s vodou. Neberú ryby alebo mäso s mliekom. Vyhnúť sa tvaroh v noci, ak máte nejaké kožné problémy. Brinjal je potrebné sa vyhnúť.

Jóga pre Leucoderma:

Tu je niekoľko jogy ásany môžete skúsiť na liečbu leucoderma:

1. Viparitakarini Asan:

Nájsť múru vo svojom dome, ktorý je bez obrázkov. Roll prikrývku a umiestniť ho v spodnej časti múru, kde je pôda chýba. Teraz ležal na chrbte, zadnice čelí / proti múru a boky na deku s nohami po stene. Pobyt v tejto póze po dobu 5 alebo viac minút. Táto pozícia sa nazýva Viparita karhanie

2. Gomukhasana:

Sedieť v prekrížené nohy držanie tela, takže pravá noha je umiestnený nad ľavým. Nedošlo k ohnutiu v kolenách. Teraz inhalovať postupne zvyšovať pravú ruku nad hlavu ohnutím vpravo lakeť. Teraz priviesť obe ruky za chrbtom a blokovacie prsty oboch rúk. Výdych postupne a opakujte rovnaký postup opačným rúk a nôh pozíciu.

Niektoré fakty:

To de-pigmentácia kože sa môže zvýšiť alebo násobiť. To môže mať vplyv na rôzne časti tela, ako je oblasť okolo úst, v blízkosti očí, pupka, nozdry atď ochlpenie, ktorá rastie na postihnutú oblasť zbelie. Niektorí ľudia sa domnievajú, že leucoderma je dedičná. Táto bezbolestná kožné ochorenie postihuje človeka citovo i psychologicky. Je majorly vidieť medzi žien stredného veku. To nemôže byť prenášaný prostredníctvom dotykovej alebo zdieľanie vecí.

Čo spôsobuje Leucoderma?

 •  Strata melanocytov.
 • Prítomnosť Cytokíny bielkovín v tele.
 • Nedostatok vápnika.
 • Post-dermabrasion.
 • Chronické ochorenie pečene.
 • Porucha tráviaceho systému.
 • Burns a nehody.
 • Tetovanie na koži.

Aké sú príznaky?

 •  Malá biela škvrna na koži, ktorá nie je svrbenie alebo zraniť.
 • Srsť na náplasti zbelie.
 • Strata vlasov.
 • Predčasné šedivenie vlasov.

Človek môže byť diagnostikovaný s leucoderma na základe niektorého z nasledujúcich dôvodov:

 • Rodinná história.
 • Autoimunitných ochorení.
 • Ďalším problémom kože, spáleniny po oslnenie, vyrážka.
 • Fyzický choroba, stres.
 • Citlivá pokožka.
 • Krvný test.

Každý človek chce mať dokonalú pleť. Ale len veľmi málo z nich požehnal s ním. Koža je najväčším orgánom nášho tela a pôsobí ako ochranný štít.

Zdravá koža je odrazom zdravého životného štýlu. Môžete sledovať jednoduchý starostlivosti o pleť režim, aby sa vaša pleť zdravú.

 • Piť veľa vody po celý deň, aby sa vaša pleť hydratovaná.
 • Používať opaľovací krém na exponované koži.
 • Vyhnúť sa slnečných lúčov medzi 10 hod - 4 hod
 • Pokrytie kožu blokovať ultrafialové lúče.
 • Použite mydlový roztok pre udržanie pH rovnováhu pleti.
 • Vyhnúť sa stresu.

Dúfam, že vám tieto informácie užitočné. Snažte opravné prostriedky doma. A dajte nám svoj názor. Prajeme vám rýchly a šťastné zotavenie.

load...