Zdravie a wellness

10 účinných domácich prostriedkov pre katarakty

10 účinných domácich prostriedkov pre katarakty

Šedý zákal je ochorenie, ktoré sa vyskytuje počas staroby. To je v podstate zákal očnej šošovky, ktorá pôsobí ako prekážka, čo jasne prezeranie ťažké. Sivý zákal sa stalo prirodzene k starším ľuďom. Skrz ich životy, majú svoje oči boli vystavené priamemu slnečnému svitu a ultrafialovému žiareniu. Tvorba radikálov v očiach, to nakoniec vedie k vzniku šedého zákalu. Zatiaľ sa jedná o oveľa častejší výskyt u fajčiarov a diabetikov.

Top 10 Domáce lieky šedého zákalu:

Aj keď šedý zákal je možné odstrániť pomocou chirurgického zákroku, existuje niekoľko domáce opravné prostriedky, ktoré môžu byť rovnako užitočné. Pozrime sa na to:

1. Piť mrkvová šťava:

Skutočnosť, že mrkva prispieť k zlepšeniu zraku je bežný a známy fakt. Mrkvy sú bohaté na vitamín A. Pitie mrkvová šťava pravidelne udržuje vaše oči zdravé. Zabraňuje tiež kataraktu v dlhodobom horizonte.

load...

2. Lemon A Rose Water Eye Drop:

Vezmite malú fľašu a naplňte ju zmesou ružovej vody a citrónovou šťavou v rovnakom množstve. Teraz, mix je dobre. Vezmite očné kvapkadlo a naplňte ju do svojho maximálneho limitu. Teraz, dať kvapku tejto zmesi v oboch očiach. Pocítite pálenie, vďaka ktorým sa vaše oči môžu zalievať. Ale to je účinná liečba šedého zákalu.

3. Konzumujte aníz:

Pravidelná konzumácia anízu možno liečiť šedý zákal. Konzumovať aspoň 6 gramov aníz na dennej báze dvakrát denne a uvidíte pozitívne účinky aníz v krátkom časovom období.

4. Jesť surový cesnak:

Jesť 2 až 3 strúčiky surového cesnaku denne pomáha pri čistení a zlepšiť svoju víziu. Ak máte pocit, že vaša vízia dostane rozmazané veľmi často, potom skúste tento domáci liek ju opraviť.

load...

5. Nápoj tekvicový džús:

Podobne ako u mrkvovej šťavy, tekvicový džús tiež ponúka účinnú liečbu a prevenciu u šedého zákalu. V skutočnosti, to je tekvica kvety, z ktorých sa extrahuje šťava. Ak si neželáte, aby piť tekvicový džús, vždy môžete naliať šťavu cez vaše oči a držať po dobu asi 15 minút v pravidelných intervaloch.

6. Honey očné kvapky:

Použitie medu ako prostriedok k vytvrdzovaniu katarakty existuje už od čias egyptských faraónov. Med je rozpoznaný ako prírodný antioxidant. Účinne bojuje proti infekciám a chorobám. Uplatnenie med do očí vo forme očných kvapiek môže byť veľmi užitočné pri liečbe šedého zákalu.

7. Jedzte mandle:

Namočte niektoré mandle cez noc vo vode. V dopoludňajších hodinách, olúpte ich a jesť. Môžete sprevádzať to s pohárom mlieka. To nielen pomáha pri liečbe šedého zákalu, ale tiež zlepšuje zrak.

8. Koriandrom a Aniseed zmes:

Už vieme, že aníz je prospešné pre liečenie očných ochorení. Ale keď aníz a koriander prášok sa zmieša s trochou hnedého cukru, sa stáva potenciálnym zmes, ktoré môžu byť spotrebované denne prirodzene liečbu katarakty.

9. Jedzte Špenát:

Špenát je veľmi prospešné pre naše telo. Teraz sme vám povedať, že špenát je dobré pre vaše oči rovnako. Dôvodom je, že špenát obsahuje karotenoidy, ktoré sú požadované na sietnici v našich očiach.

10. Zelená Zelenina:

Zvýšiť príjem zeleniny vo vašej strave, a to najmä tie, ktoré sú bohaté na vitamíny C a E. Tie pomáhajú pri zlepšovaní zraku videnia a liečenie šedého zákalu.

Nasledujúcim TOP 10 katarakta domáce opravné prostriedky, aby sa zabránilo dostať vaše oči ovládať. Podeľte sa o svoj názor nižšie v sekcii komentáre.

load...