Zdravie a wellness

10 účinných domácich prostriedkov pre Charlie Horse

10 účinných domácich prostriedkov pre Charlie Horse

Charlie Horse je bežný termín používaný na opis svalové kŕče. Tento termín je bežne používaný v Severnej Amerike, ale urobil jeho cestu do lekárskeho idiom. Svalové bolesti alebo kŕče sa môže objaviť v akejkoľvek časti tela, ale termín je konkrétnejšie používa, znamená bolesť svalov na nohách. Keď je sval je v kŕči, to sa skráti bez kontroly. Nezáleží na relaxáciu a má za následok bolesti.

Symptómy Charlie kone:

Môžete získať udrel Charlie kone kdekoľvek -je situácia môže nastať, keď ste plávanie, beh alebo skok. Jeho náhly nástup je možné nechať sa silnými bolesťami. Bolesť môže trvať niekoľko minút alebo pretiahnuť na celé hodiny. Keď sa dostanete túto náhlu kŕč, budete sa cítiť vaše svaly sú viazané a pevne.

Príčiny Charlie kone:

 • Existuje celý rad príčin, ktoré ktoré môžu viesť k Charlie kone. Niektoré z najčastejších príčin sú nasledujúce:
 • Zlý krvný obeh.
 • Over-námaha lýtkových svalov.
 • Nedostatok strečing pred cvičením.
 • Hormonálna nerovnováha.
 • Cvičenie v horúčave.
 • Svalová únava.
 • Dehydratácia.
 • Nedostatok minerálov, ako horčíka a draslíka.
 • Nedostatok vápnika, a to najmä v prípade tehotnej ženy.
 • Nerve poruchu, ktorá môže mať za následok v dôsledku poranenia miechy.

Top 10 prostriedky pre Charlie kone:

Keď Charlie Horse udrie, môže byť bolesť tak silná, že budete hľadať okamžitú úľavu. Vždy sa môžete skúsiť OTC lieky, ale nie je to lepšie pre liečenie stavu prirodzene? Tam sú niektoré prírodné prostriedky, ktoré môžu ponúknuť úľavu od bolestivého stavu.

load...

1. Masáže:

Masáž lýtkové svaly, nohy a stehná. V opačnom prípade dôjde k zníženiu kŕče a poskytujú úľavu. Masáž pomocou prstov a palca, ako zlepšiť krvný obeh.

2. Preťahovanie:

Svaly zovretý v dôsledku kŕče. Aby bolo možné uvoľniť svaly a zbaviť sa bolesti, skúste preťahovanie svalov. Pre Charlie Jazda na zadnej strane stehna, človek potrebuje vytiahnuť nohy rovno a vziať ju k hlave. Bolesti na zadnej strane stehna, treba vytiahnuť nohy rovno a vziať ho späť smerom zadku. Človek by mal natiahnuť nohy v opačnom smere kŕčov pomáha uvoľniť svaly a poskytujú rýchlu úľavu.

3. Bath:

Kúpanie s Epsom soli vo vode a namáčanie telo v ňom po dobu 10 až 20 minút, poskytuje úľavu od bolesti svalov na obrovskom rozsahu. Relaxačný kúpeľ, je práve to, čo vaše napäté svaly potrebujú!

load...

4. Zdvihnite bolestivým Časti:

Povýšiť časť svalu, ktorý je bolí. To je užitočné pri zvyšovaní krvného obehu hlavičiek, čo prináša úľavu od ťažkým kŕče.

5. Umiestnenie Zimný vrece:

Jeden by mal používať vrecúško s ľadom a udržať ju na ploche svalu, ktorý je kŕče s cieľom získať nejaké úľavy. Ale nezabudnite, že ľad by nikdy nemali byť použité priamo na kožu. To by malo byť vždy zabalené v utierkou alebo látkové taške alebo s obväzom a potom by mal byť použitý na bolestivé area.This je považovaný za jeden z najjednoduchších domáce liek pre Charlieho kone.

6. Pravidelne cvičte:

Hovorí sa, že prevencia je lepšia ako liečba. Aby sa zabránilo Charlie kone, mali by ste sa snažiť a cvičiť každý deň preťahovaním správne, stojí rovno, ohýbanie kolená a pokľakol.

7. Správne Diéta:

Mnoho časov, Charlie Jazda je spôsobený vlastných nedostatkov v tele. Aby sa predišlo týmto nedostatkom, je dôležité jesť potraviny, ktoré dodáva telu všetky živiny, ktoré potrebuje. Ovocie, ako sú banány a pomaranče, musia byť prijaté opatrenia na ich obsah draslíka. To môže tiež byť prijaté vo forme doplnkov k dispozícii na vresovisku obchodoch.

8. Príjem vápnika, horčík:

Vápnik a horčík sú nutné, aby kosti a svaly fit, zdravá a silná. Príjem týchto minerálov je vysoko odporúčané, aby sa zabránilo Charlie kone.

9. Pite veľa vody:

Prívod vody je ďalším dôležitým nutnosťou. To pomáha znižovať hladinu sodíka v tele, čo zase bráni bolestivé svalové kŕče.

10. Vyhnite sa Caffeinated nápoje a drogy:

Jeden by sa mali vyvarovať konzumácie kofeínu a liekov zbytočne. Čím viac budete vyplniť vaše telo s týmito vecami, tým väčšia je pravdepodobnosť, že trpí Charlie kone!

Aj keď to znie fantázie, Charlie Jazda je problém väčšiny z nás čeliť v určitom okamihu. To nie je lekárska pohotovosť; V skutočnosti, nemusíte navštíviť lekára pre úľavu. Ale ak ste trpia častými záchvatmi svalovým kŕčom, vyhľadajte lekársku pomoc, môže to byť príznakom je základom zdravotného stavu. Ale vo väčšine prípadov, že domáce opravné prostriedky tu uvedené sú všetko, čo potrebujete získať úľavu!

Bol tento článok nápomocný? Do podeliť o svoje názory s nami v komentároch.

load...