Zdravie a wellness

10 účinných domácich prostriedkov na zníženie hladín cholesterolu

10 účinných domácich prostriedkov na zníženie hladín cholesterolu

Viac ako 80 percent ľudí zomiera v dôsledku srdcovej choroby ročne. Vysoká hladina cholesterolu je jednou z hlavných príčin srdcových problémov. Nedovoľte, aby tieto štatistiky vás deprimovať. Sú to len preto, aby vás upozornil, že v prípade, vysoká hladina cholesterolu je ponechaný bez dozoru, môže sa obrátiť fatálne. Low-density lipoprotein alebo LDL je druh zlého cholesterolu. LDL zhromažďuje v stenách krvných ciev, čo spôsobuje upchávanie, ktorý je tiež známy ako ateroskleróza. Vyššia LDL cholesterolu môže dať človeka na väčšie riziko srdcového ochorenia. Tak to je vždy lepšie dostať vaše hladiny LDL cholesterolu kontrolovať znížiť vaše šance na srdcový infarkt. Tak prečo je LDL alebo Low Density Lipoproteín zlé pre zdravie? Tu je, ako vysoká množstvo LDL cholesterolu môže viesť k plaku rastu a aterosklerózy.

  • LDL častice je mikroskopický blob pozostávajúci z vonkajšieho okraja lipoproteínu obklopujúceho cholesterolu centrum. LDL častice sú menšie hustotu v porovnaní s inými časticami cholesterolu. Takže niektoré častice cholesterolu tendenciu ukladať na stenách tepien, a tento proces začína už v detstve a dospievaní.
  • Biele krvinky prehltnúť a snaží sa stráviť LDL v snahe chrániť cievy. V procese, biele krvinky previesť LDL s toxickou alebo oxidované forme. Viac biele krvinky a iné bunky zhromaždí okolo oblasti vytvorenia low-grade zápal steny tepny a.
  • LDL cholesterol vytvára nerovnosť steny tepny zvané doska; táto doska je vyrobená z cholesterolu, bunky tela a trosky. Tento proces formovania plaku tiež vyvíja postupne.
  • Ešte väčšie nebezpečenstvo než pomalé blokády je náhle prasknutie povrchu plátu. Krvná zrazenina môže tvoriť na prasknuté oblasti, a to môže viesť k infarktu.

Na rozdiel od pravého cvičenia a liekov, nie jedlo je jedným z najlepších spôsobov, ako udržať hladinu cholesterolu pod kontrolou. Tu sú top 10 domáce prostriedky na kontrolu cholesterolu, ktoré vám pomôžu znížiť vysokú hladinu cholesterolu. Hádaj čo? Tiež sme doplnené jednotlivé nápravy s faktami!

Efektívna Domáce lieky na zníženie hladiny cholesterolu úrovne:

Naše telo potrebuje určité množstvo cholesterolu na dennej báze; to neznamená, že budete mať rýchleho občerstvenia každý deň. Skúste zabaliť nejaký zdravý obed namiesto snacking na potraviny, ktoré majú vysokú trans-tuky. Tu sú niektoré potraviny možnosti, ktoré vám určite pomôžu pri výrub na zlého cholesterolu. Jediné, čo musíte urobiť, je striktne dodržiavať tieto opravné prostriedky na zníženie hladiny cholesterolu a získať zdravé srdce.

load...

1. Pitie pomarančový džús:

Pitie dva poháre pomarančovej šťavy denne v dopoludňajších hodinách, je jedným z najlepších domáce opravné prostriedky na zníženie zlého cholesterolu, pretože udržiava zdravé krvného obehu v tele. Piť samozrejme pripravený čerstvý pomarančový džús namiesto tých balené. Konzervačné látky v nich môžu urobiť viac škody ako úžitku. Vytvorenie pohárik pomarančovej šťavy nie je utrpenie; jednoducho stlačiť buničiny do cedník a voila, vaše poháre osviežujúci šťavy je pripravený! Snažte sa pridáme cukor, ak naozaj potrebujete. Trochou medu bude šťavu sladšie a je zdravá alternatíva k cukru.

[Čítajte: Výhody pomarančového džúsu]�

2. Jedzte malé porcie:

Štúdia vykonaná na britských dospelých ukázala, že ľudia, ktorí jedli malé porcie, šesť alebo sedem krát denne ukázali rýchle zníženie hladiny cholesterolu a 10 až 20 percent znížené riziko ischemickej choroby srdca. Zatiaľ čo mnoho diétny plán obhajujú to, je to určite stojí za to vyskúšať!

load...

3. Vypiť pohár vína každý večer:

Čas na párty? Popíjanie pohárom vína každý večer po večeri môže byť liečený ako domáci liek na zníženie hladiny cholesterolu. Štúdie preukázali, že víno a čapované pivo zvýšiť hladinu HDL cholesterolu výrazne. Červené vína, najmä, sú bohaté na saponíny, zlúčeniny rastlinného, ​​ktorá má pozitívny vplyv na zníženie cholesterolu. Takže hurá do dobré zdravie!

4. Zvýšiť príjem celozrnné pečivo:

Zbohom pre biely chlieb, ktorý bude len pridávať viac sacharidov, aby vaše telo. Prepnúť na hnedú ryžu a celozrnné pečivo. Nielen, že sú chutnejšie, ale tiež zvyšujú hladinu HDL a znížiť typ krvných tukov nazývaných triglyceridy, že keď vysoká, môže zvýšiť riziko nákazy srdcových chorôb. Vždy si vybrať celozrnné pečivo, hnedá ryža a celozrnné cestoviny. To vám dáva dostatok vlákniny v boji proti kardiovaskulárnym ochoreniam. Leštený biela ryža alebo biely chlieb má menšie množstvo čistého vlákniny v porovnaní s tmavého chleba a ryže.

5. Brew Coffee použitie papierových filtrov:

Ak ste pravidelným káva pije, mali by ste vynechať espresso a namiesto toho používať papierové filtre, zatiaľ čo varenie pohár pre seba. Uvarená káva sa hovorí, že sa skladajú z cafestol a kahweol, ktoré je známe, že zvýšenie hladiny cholesterolu. Papierové filtre zachytávajú tieto látky a vyrobiť si kávu zdravšie!

6. Olivový olej pre zálievka:

Podľa Baylor College of Medicine, mononenasýtené tuky strava bohatá znižuje hladinu LDL cholesterolu u ľudí, ktorí trpia metabolickým syndrómom alebo diabetom. S olivovým olejom pre šalátové dresingy zavádza mononenasýtených tukov v strave a reguluje hladinu cholesterolu. Používať olivový olej zmierniť riadu začať. Akonáhle začnete uprednostňujú chuť, môžete variť za použitia oleja.

[Čítajte: Výhody olivového oleja pre zdravie]�

7. Zníženie LDL škorica:

Štúdia vykonaná v Pakistane bolo zistené, že príjem 6 gramov škorice v niečí každodennom jedálničku znižuje cholesterol u ľudí, ktorí trpia diabetom 2. Typu, takmer o 32 percent. Musíme povedať, ako začleniť škorice vo svojej každodennej strave? Môžete pridať tento všestranný korenia vo svojej kari, dezertov alebo dokonca ryža prípravkov! To je najlepší domáci liek na zníženie hladiny cholesterolu v krvi.

8. Ovsené vločky je najlepšie pre domáce zvieratá vítaná:

Uvidíte mnoho výrobcov ovsené chváliť veľkého ovsené vločky a naozaj, to zrno má nesmierny prospech. Vedci dokázali, že toto zrno je obohatená o rozpustnej vlákniny, beta glukánu a znižuje hladiny LDL o 12 až 24 percent, ak ste jesť ovsené vločky raňajky (pomocou jednu šálku ovsa každé ráno). Okoreniť ovsené vločky s hrozienkami a mandľami, takže nemusíte nájsť to nudné a chutí! Jeden z najlepších domáce opravné prostriedky na zníženie cholesterolu v krvi!

9. Vlákno Rich Grapefruit:

Hrozno nie sú vždy kyslá! Aspoň nie pre tie s vysokým cholesterolom. To je v skutočnosti požehnaním pre tých, ktorí trpia vysokou hladinou cholesterolu. Grapefruitov obsahujú rozpustnej vlákniny a sú veľmi bohaté na pektín, ktorý je súčasťou na zníženie cholesterolu. Táto zlúčenina interferuje s rôznymi liekmi, a preto by ste mali prejsť kontrolu so svojimi lekármi, ako začnete ju. Môžete tiež jesť bobule a jablká. Priniesť domov tie penny veľké krásy a občerstvenie na ne na oplátku pre dobré zdravie! Jeden z najlepších domáce opravné prostriedky pre vysokú kontrolu cholesterolu!�

10. Nahradiť cukor s medom:

Podľa štúdie uskutočnenej v Dubaji, ľudia, ktorí pijú riešenie s medom vykazovali výrazný pokles ich hladiny cholesterolu. Prírodný med obsahuje komponenty na zníženie cholesterolu a najmä útoky homocysteín, typ aminokyseliny je známe, že zvyšujú riziko ochorenia periférnych ciev a srdcových ochorení. Musíme povedať, ako konzumovať med? Jednoducho lyžice medu up a lízať preč! Zahŕňajúce aj niektoré z týchto zložiek potravy vo vašej každodennej stravy môže pomôcť výrazne znížiť hladinu cholesterolu v krvi.

8 Zmeny životného štýlu, ako znížiť hladinu cholesterolu:

Zmeny životného štýlu môže pomôcť k zníženiu hladiny cholesterolu a udržať si off lieky znižujúce hladinu cholesterolu. To môže tiež zvýšiť účinok svojich liekov a zlepšiť kvalitu života. Je lepšie, aby prijali preventívne metódy obmedziť nahromadenie cholesterolu, a zmeny životného štýlu sú možno najlepší spôsob, ako prevencii kardiovaskulárnych ochorení spôsobené v dôsledku LDL cholesterolu nahromadenie.

1. Chudnúť:

Ide o prvý krok k riešeniu prebytok hromadeniu cholesterolu v tele. Stráca dokonca 5 až 10 percent svojej telesnej hmotnosti môže pomôcť k zníženiu hladiny cholesterolu drasticky. By ste mali skontrolovať svoje stravovacie návyky a každodennú rutinu zistiť svoje útoky na chudnutie a spôsoby, ako ich prekonať. Malé kroky môžu ísť dlhú cestu k zníženiu nadváhy. Napríklad sa prejsť každý deň, ak máte pocit, nudiť, nejakú dobu trvať, aby si svoje jedlo jednoducho nemajú pohltiť ho Munch na mrkvu palice alebo šalátov miesto zemiakových lupienkov, zatiaľ čo sedí Infront televízie a nikdy jesť bezmyšlienkovite. Pokúsiť sa začleniť fyzickú aktivitu vo svojej rutiny. Po schodoch namiesto výťahu.

2. Odstránenie trans-tuky:

Trans-tuky možno nájsť v vyprážané jedlá a mnoho komerčných pekárenských výrobkov, ako sú sušienky a krekry. Nie sú závislé na balíčky, ktoré sú označené ako, trans tuku ', pretože potraviny, ktoré obsahujú menej ako 0,5 g trans tuku na porciu môže byť tiež označená ako, trans tuku'. To je najlepšie prečítať zoznam ingrediencií a zistiť, či to má trans-tukov. To je najlepšie, aby sa rozhodnutie. Napríklad v prípade, že potravina obsahuje hydrogenovaný olej, potom budete vedieť, že má trans-tukov.

3. Obmedziť cholesterolu v potravinárstve:

Mali by ste sa pokúsiť mať 300 mg cholesterolu denne. Ak máte srdcové choroby a diabetes znížiť na 200 mg. Najviac koncentrovaným zdrojom cholesterolu sú vnútornosti, žĺtky a celé mliečne výrobky. Tak sa vyhnúť tieto a používať chudé mäso, odstredené mlieko a vaječné náhradky.

4. Jedzte ovocie a zeleninu:

Je dôležité jesť potraviny s vysokým množstvom vlákniny, takže by mali byť zahrnuté ovocie a zelenina. Vlákno sa nachádza v koži, orechov a kôstok z ovocia a zeleniny. Je lepšie mať celé ovocie než len pitie šťavy. Ak dávate prednosť sušené ovocie viac ako čerstvé ovocie, uistite sa, že stačí uncu alebo dva sušeného ovocia. Experimentujte s rôznymi druhmi zeleniny a ovocia, a nikto z vašich jedál bude nuda.

5. Have Omega 3 mastné kyseliny:

Jesť potraviny bohaté na omega 3 mastných kyselín: Omega 3 mastné kyseliny môžu pomôcť k zníženiu hladiny LDL, alebo zlý cholesterol. Ryby, ako je losos, makrela a sleď sú bohaté na omega 3 mastných kyselín. Tiež zahŕňa vlašské orechy, mandle a ľanové semienko vo vašej strave.

6. Cvičenie Daily:

Ak je človek obézny neznamená to, že má hladinu cholesterolu; Ľudia, ktorí majú normálnu váhu môže mať prebytok cholesterolu taky! Takže cvičenie je určený pre každého. Vzhľadom k tomu, cvičenie môže zvýšiť množstvo lipoproteínu s vysokou hustotou a HDL, ktorá je považovaná za, dobrý 'cholesterol. Tréning pre atleast 30 minút denne, aj keď cvičíte v 10 minútových intervaloch každý deň, stále môžete schudnúť. Môžete si vziať svižnej chôdze, jazda na bicykli do práce, vziať plávanie kolies a hrať svoj obľúbený šport. Nájdete cvičenia kamaráta alebo sa pripojiť k cvičebný skupinu zostať motivovaný. Nič nemôže byť nebezpečnejšie ako sedavý spôsob života!

7. Prestať fajčiť:

Ak sa chcete zmenu 360 stupňov vo svojom životnom štýle, potom budete musieť prestať fajčiť. Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mali prestať fajčiť, ako začať s odvykanie od fajčenia zvýši hladinu HDL cholesterolu. Tiež tam je pokles krvného tlaku a riziko srdcového infarktu. Tak priniesť zmenu tým, že kopne do zadku.

8. Strih dole na alkohole príjmom:

Nadmerné pitie alkoholu môže viesť k vysokému krvnému tlaku, problémy s pečeňou, mŕtvice a srdcového zlyhania. Zdravých dospelých nad 65 rokov veku by nemali piť viac ako jednu pohárik alkoholu. Muži vo veku 65 a nižšie môžete vypiť dva poháre alkoholu. Tí, ktorí nemajú piť alkohol vôbec majú vysokú hladinu HDL cholesterolu, než tí, ktorí denne pijú alkohol. Zdravie je najväčším prínosom, a bez dobrého zdravia nemôžeme pracovať správne. Srdce je najdôležitejší orgán v tele, pretože čerpadlá čerstvej okysličenej krvi do iných častí tela. Udržanie zdravia srdca je absolútne nevyhnutné, aby na to budete musieť znížiť na, zlého "cholesterolu.

Niekedy sa zmeny životného štýlu nestačí znížiť hladinu cholesterolu v krvi. V tomto prípade sa človek musí navštíviť lekára a brať predpísané lieky. Ak sa však skombinovať zmeny životného štýlu s liekmi bude určite znížiť hladinu cholesterolu v krvi. Nemusíte ísť z vašej ceste k praxi tieto zmeny životného štýlu, malé pokusy na dennej báze, môže vám pomôcť v dlhodobom horizonte mať zdravé telo bez akýchkoľvek chorôb.

Dúfam, že sa vám tento článok, ktorý zdôrazňuje prírodné prostriedky na zníženie hladiny cholesterolu! Ešte nám zanechajte komentár nižšie, ak sa vám páčil príspevok.

V tomto videu - prirodzene spôsob, ako prekonať znížiť hladinu cholesterolu: - 3 Amazing Home prostriedky na zníženie cholesterolu

load...