Zdravie a wellness

10 účinných domácich prostriedkov na zastavenie vracania počas tehotenstva

10 účinných domácich prostriedkov na zastavenie vracania počas tehotenstva

Ste tehotná žena, ktorá má často nepríjemné a je odporný pocit? Má ranné nevoľnosti počas tehotenstva problémy vás veľa? Tehotenstvo je krásna, a napriek tomu rozhodujúcej fázy v živote ženy. A ranná nevoľnosť je prirodzený jav, ktorý postihuje väčšinou všetky tehotné ženy v prvých týždňoch tehotenstva.

Ale potom existujú nejaké jednoduché prostriedky, ktoré vám môžu poskytnúť úľavu od rannej nevoľnosti? No, existuje! Prečítajte si o to vedieť, príčiny ranné nevoľnosti a účinné opravné prostriedky, ktoré ju liečiť!

Čo spôsobuje Ranná nevoľnosť?

Ranná nevoľnosť je zvyčajne výsledkom hormonálna nerovnováha. V inom konkrétnejšom dôvody sú:

  1. Prebytok slinenie počas prvého trimestra
  2. Nízka hladina cukru v krvi
  3. Zvýšenie hladiny progesterónu; Progesterón pomáha predchádzať predčasnému pôrodu uvoľnením maternice svaly. Avšak, progesterón tiež uvoľní do žalúdka a čriev svalov, čo vedie k nadmernej žalúdočných kyselín a žalúdočných štiav.
  4. Zvyčajne dostanete viac citlivý na pachy v priebehu tehotenstva, čo môže spôsobiť nevoľnosť.
  5. Zvýšenie hladín bilirubínu (1).

Hlavné prostriedky na zastavenie zvracanie počas tehotenstva:

Teraz, keď viete, čo spôsobuje rannú nevoľnosť, pozrite sa na inšpirovaných domáce opravné prostriedky pre toto trápenie!

load...

1. Ginger:

Mnoho štúdií k záveru, že zázvor je jedným z najlepších prírodných prostriedkov na vracanie počas tehotenstva. Špecifické štúdie tiež preskúmal možnosť dať zázvor tabliet pacientom. Ako miera opatrnosti, nezabudnite použiť prírodné zázvor, pretože neexistuje žiadny predpis na množstvo zázvoru v kapsuli. Vždy sa poraďte sa so svojím lekárom skôr, než sa rozhodnú pre produkt na báze zázvoru (2).

2. Voda:

Piť veľa vody. To často bolo zistené, že ranná nevoľnosť môže viesť k dehydratácii (3). Naopak, dehydratácia môže tiež vyvolať nevoľnosť. Nepite príliš veľa vody naraz. V ideálnom prípade sa piť 2 litre vody denne, prinajmenšom. Piť len vodu, ako studené a sladené nápoje môže dôjsť k zhoršeniu príznakov.

3. Pobyt ďaleko od stresu:

Niekedy emocionálne spúšťače, ako je stres môže spôsobiť rannú nevoľnosť. Zachovať pokoj a snažiť sa pochopiť vaše triggery a pozerať sa vyhnúť veci, ktoré by mohli spúšťať vaše príznaky (4).

load...

4. Akupresúrny:

Mnohé štúdie preukázali, že P6 alebo bolo zistené, zápästie akupresúrne účinne znížiť a zmierniť príznaky nevoľnosti a vracania u tehotných žien. Akupresúra, na rozdiel od jeho blízko príbuzné lekárskej bratranca, sa zaoberá uplatňovaním tlaku a nie ihiel (5).

5. Odpočinok:

Jeden z najväčších príznaky rannej nevoľnosti sa vaše telo ukazuje na potrebu odpočinku. Uistite sa, že nie viac ako vyvíjať sami, pretože sa jedná o citlivé čas. Tie by mali získať dostatok odpočinku a uistite sa, že ste dobre spať. Únava zhoršuje len príznaky rannej nevoľnosti (6).

6. Jedzte malé, ale pravidelné jedlo:

Tmely na jedlo nie je nejchytřejší, čo robiť, pretože môže mať nežiaduce účinky. Vysokým obsahom sacharidov potraviny ako chlieb a sušienky sú dobré pre vás. Niekedy sa choroba zhoršuje ak preskočiť jedlo. Jesť pravidelne jedlo v správnom dávkovaní pomáha zmierniť príznaky rannej nevoľnosti. Môžete tiež zvážiť studené jedlo, ako nevoľnosť môže byť vyvolaná vôňa jedla rovnako (7).

7. Mäty:

Jeden z najlepších domáce opravné prostriedky pre vracanie v ranom tehotenstve je mäta pieporná. Táto bylina znižuje teplotu jadra, upokojuje myseľ a potláča chuť na pitie niečo studeného.

Môžete buď žuvanie na niektoré listy mäty piepornej alebo dostať svoje ruky na niektoré bez cukru žuvačiek. Ak sa vám nepáči, žuvačky, môžete variť nejaké mätový čaj. Prípadne môžete čuchať nejaký mätový esenciálny olej. Však byť opatrní, keď to urobíte ako silný zápach oleja môže zhoršiť rannej nevoľnosti (8).

8. Bylinné:

Môžete tiež vyskúšať niektoré rastlinné prípravky pre zmiernenie príznakov rannej nevoľnosti. Veľa bylín, ako je harmanček, medovka a ďalšie pastilky pomáhajú kontrolovať nevoľnosť. Hoci sú tieto účinky môžu byť pomerne krátke trvanie, budete musieť kombinovať nájsť svoj obľúbený bylinný liek (9).

9. Aromaterapia:

Vo väčšine prípadov, aromaterapia môže pomôcť uvoľniť. Avšak, ranná nevoľnosť je charakterizovaná citlivým nosom, a niektoré oleja môže zhoršiť váš odporný pocit. Niektoré éterické oleje, ktoré vám pomôžu zmierniť nevoľnosť, sú:

  • Lemon silice (10)
  • Lime esenciálny olej
  • Zázvor silice

10. Cinnamon:

Škorica bolo zistené, že zníženie pocitu nevoľnosti a potláča rannú nevoľnosť (11).

Dúfame, že tieto domáce opravné prostriedky, ktoré vám pomôžu získať úľavu od rannej nevoľnosti. Prosím, povedzte nám o akékoľvek iné domáce opravné prostriedky na vracanie počas tehotenstva, ktoré majú pracoval pre vás. Zanechať komentár nižšie!

load...