Zdravie a wellness

10 účinných domácich prostriedkov na odstránenie očného svrbenia

10 účinných domácich prostriedkov na odstránenie očného svrbenia

Je to krásny večer, a všetko, čo chcete urobiť, je vziať na prechádzku do okolia parku. Ale to nejde. Aká by mala byť zábavná myšlienka čoskoro obráti desivé. Viete, čo na prechádzke so sebou nesie pre vás - nezastaviteľné kašli, kýchanie a horší, svrbenie očí. Alebo možno ste zaneprázdnení organizovanie vášho šatníka a zrazu vaše oči začnú svrbieť. Alergia, či môže zničiť krásny deň! Svrbenie očí spolu s upchatý nos, kýchanie a kašľanie sú súčasťou alergických prejavov vášho tela.

Keď sa vaše oči svrbí, všetko, čo chcete urobiť, je poškriabaniu alebo trieť je. Ale nepoškriabte alebo trieť; Pritom zhorší len podráždenie očí. Takže to, čo môžete urobiť pre odvodenie úľavu od svrbenia očí? Existuje rad prírodných domáce opravné prostriedky, ktoré poskytujú úľavu od svrbenia očí.

Niektoré z rýchlych domáce opravné prostriedky, ako sa zbaviť očí svrbenie tu sú vysvetlené:

1. Studený obklad:

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, keď svrbenie očí udrie je striekajúcej trochu studenej vody, ktorá sa uskutočňuje oko. Potom zabaliť nejaké ľadové kocky alebo vrecúška s ľadom do čistej bavlny uterák a položte ju na zatvorené viečka. To vám pomôže získať úľavu od podráždenia.

load...

2. Plátky uhorky:

To je jeden z najbežnejších liekov, ktoré účinne lieči podráždenie očí a zápal. Rez dva plátky uhorky a umiestniť ich do ľadovej vody po dobu asi 10 minút. Potom umiestnite tieto plátky uhorky na zatvorené viečka. Chladný uhorka pomáha pri ukľudňujúce oči a znižuje bolestivosť.

3. Čajové vrecká:

Čaj obsahuje bioflavonoidov, ktorý pôsobí proti vírusovým a bakteriálnym infekciám. To môže tiež účinne znížiť zápal očí. Dať vlhký zelený alebo čierny čaj sáčok na postihnutého oka po dobu niekoľkých minút. 6 krát za deň - Tento 5 zopakovať. Ak sú vaše oči opuchnuté, navlhčite čajového vrecka so studenou vodou. Predložený tanín v čaji sa upokojiť vaše svrbenie očí. Slabý roztok čaju môže byť použitá ako oko umývanie príliš.

4. Voda:

Bez ohľadu na to, koľkokrát ste počuli predtým, je potrebné znovu povedané - piť vodu! Ak budete piť veľa vody, bude vaše oči zostať hydratované, ktorá zabráni podráždenie očí.

load...

5. Chladená Lyžica:

Umiestnite kovové lyžice v pohári studenej vody. Keď sú lyžice chladené, dal jeden z nich na postihnutého oka. Vzhľadom k tomu, lyžice začne zahrievať, zapnite ho s iným chladené lyžice zo skla. Pokračovať prepínanie lyžičky, kým opuch (ak existuje) odznie. Studený Teplota lyžice pomáha obmedziť cievy, čo zase znižuje opuchy a začervenanie postihnutého oka.

6. Witch Hazel:

Indiána použiť bylinu hamamelu zápalu očí. Použite vatový tampón alebo gázu pad a namočte ju v hamamelu ako obklad nad svojimi zatvorenými očami. Táto liečivá bylina obsahuje sťahujúce vlastnosti, ktoré pomáhajú pri znižovaní opuchy očí.

7. Aloe-vera Juice:

Aloe Vera je viacúčelové zariadenie. Ak trpíte alergickú reakciu, šťavu z listov aloe-vera rastlina a zmraziť ich. Potom zmiešajte ju studenou vodou a použiť ju s vatových tampónov na postihnuté oko. Je to veľmi upokojujúce pre oko a pomáha zaistiť úľavu od podráždenia.

8. Mrazená zelenina:

Zabaliť sáčok mrazenej zeleniny do uteráka a umiestniť ho na oko. Ponechajte po dobu 10 minút. To poskytne úľavu od bolesti očí a dráždenie.

9. Ricínový olej:

Potom sa sterilizované kvapkadla a sať 100% čistej ricínový olej do neho. Dať jednu kvapku do postihnutého oka. Opakujte to trikrát denne. Ricínový olej sa upokojiť oko a znížiť opuch a podráždenie. Väčšina komerčných očných kvapiek iba ricínový olej v dôsledku svojej výnimočné protizápalové vlastnosti.

10. Zemiaky:

Nastrúhajte zemiaka a umiestniť ho na postihnuté oko. Tento pokorný zeleniny obsahuje sťahujúce a pomáha znižovať zápal. Zemiaky môžu byť tiež použité ako obklad a umiestnený nad okom po dobu 15 minút. Aplikovať túto metódu počas troch po sebe nasledujúcich nocí liečiť zápal očí.

Dúfať, nájdete tieto jednoduché domáce opravné prostriedky pre svrbenie očí užitočné! Do podeliť o svoje názory v sekcii Komentáre nižšie.

load...