Zdravie a wellness

10 účinných domácich prostriedkov na boj proti kýchaniu

10 účinných domácich prostriedkov na boj proti kýchaniu

Všetci z nás v určitom okamihu, zažili epizódy non-stop kýchanie. Aj keď nie je nič vážne o kýchanie, dlhé záchvaty horúčkovité kýchania by sa skutočne skončiť vás v nemocnici kvôli nedostatku dychu. Namiesto návštevy svojho lekára, prečo nevyskúšaš niekoľko jednoduchých domáce opravné prostriedky pre kýchanie? Oni pracujú a sú príliš pomerne jednoduchý. Pred odchodom do nápravných opatrení, dajte nám vedieť, čo presne spôsobuje kýchanie, takže si sami môžu pomôcť s právom náprave.

Čo spôsobuje kýchanie?

Kýchanie môže byť podráždenie, ale je to jeden z najlepších spôsobov, ako vyhnať všetky tie nežiadúce baktérie a baktérie z tela. Rôzne faktory spustení tejto spontánnu reakciu. Tu sú niektoré z nich:

  1. Upchatý nos
  2. Alergia na prach, znečisťujúcich látok a štipľavé vôňa
  3. Vystavenie spaľujúcim slnkom
  4. Nadmerné potenie v dôsledku cvičenia alebo slnku
  5. Expozícia chladného počasia
  6. Lieky
  7. Kontakt s peľom a / alebo plesne
  8. Tehotenstvo

Rozdelil som článok do dvoch sekcií - preventívnych opatrení a náhrad babičky.

load...

Preventívne opatrenia proti kýchanie:

1. Keep Yourself Away From Triggers Alergia:

Tam by mohla byť určitá skupina potravín, ktoré by mohli byť faktorom vaše kýchanie záchvaty. Udržiavať bdenia na tieto potraviny a vyhýbať sa tým, akonáhle potvrdil svoje pochybnosti. Zmrazené potraviny, chladené nápoje, sýtené nápoje, cestoviny, bezlepkové potraviny bohaté, arašidy, mliečne potraviny - to sú len niektoré spoločné alergie spôsobujú faktory. Existujú osoby, ktoré by mohli byť alergickí na latex ručné rukavice alebo dokonca kriedového prachu. Prevencia je vždy lepšia ako liečba. Tak, aby od týchto spúšťa.

2. Zlepšiť imunitu úrovne:

Pepping up hladinu odolnosti zabraňuje časté opakovanie kýchanie epizód alergiu spúšťa. Vitamín C vám môže pomôcť s tým. Guajavy, papriky [žltá, červená, zelená a - s červenými tie vedú zoznam], citróny, pomaranče, melón, indický egreše, brokolica, a bobule - to všetko vám táto imunita-posilnenie vitamín. Alternatíva - zdvihnúť čistý Vitamín C doplnky z vášho najbližšieho obchodu s drogami. Podľa lekárov je potrebné denne 500 mg vitamínu C. 100 g červenej papriky poskytuje 349% odporúčanej hodnoty tohto vitamínu.

3. Boj s vodou:

Voda hydratuje vás a zabraňuje kýchanie spúšťa sušených nosových dutín. Vypiť pohár vlažnej vody. Voda vyplavuje toxíny, čistí telo a poskytuje úľavu. Dokonca si môžete umyť si tvár vodou pri kýchaní. Ja naozaj neviem, ako to funguje, ale to dosť často mi pomohla dostať sa z kýchanie kúziel.

load...

4. Udržujte svoje ruky čisté:

Čistite si ruky mydlom a teplou vodou, akonáhle sa vrátite domov. Tým sa zabráni baktérie a prach z prichádzajúce do styku s nosa a spôsobiť kýchanie, ak ste alergický na prach alebo inými chemikáliami. Môžete tiež použiť chemické a vône zadarmo Sanitizer, v pravidelných intervaloch pre udržanie spúšťače rezervovaný.

Hlavné prostriedky pre kýchanie:

5. Ginger:

Rovnako ako u husto nosom, zázvor robí dobrú prácu spomaliť svoje kýchanie epizód. Jedná sa o veľmi účinný domáci liek na kýchanie. Konzumujú surové alebo si ju do odvaru spolu s medom a prehltnúť. Tento svetlo žltý-farebný koreň robí zázraky prostredníctvom anti-histamínu vlastnosti. To bráni tomu, aby dýchacie cesty pred kontrakcií a zmierňuje kýchanie. Dalo by sa vyskúšať si šálky prskající horúci zázvorový čaj s príchuťou trochou medu. Ak máte studené a bolesť v krku spolu s kýchaním, zázvor je určite je vykopnúť taky. Dochádzali čerstvého zázvoru? Vysuší zázvor prášok by tiež mohla prísť na vašu záchranu. Pripraví sa lektvar podľa tlejúci ½ lyžičky vysuší zázvoru prášku ½ lyžičky čiernym korením prášku, 2 drvené kardamóm semená a štipkou škorice čaju. Chuť s Jagger alebo medom a popíjať svoj spôsob, ako zmierniť kýchanie a nádcha.

6. Semien feniklu:

Odraziť kýchanie vyvolané infekciou hornej časti dýchacieho traktu s semien feniklu. Napchaté antibiotikom, antiseptické a anti-histamínu, pozemky, hŕstka z týchto suchých pražených semien by mohli byť použité spolu so zázvorom, aby zastaviť kýchnutí. Alternatívne pripraviť silné pivo od tlejúcich dve čajové lyžičky rozdrvených semien vo vode, kmeňa, osladiť medom a popíjať svoj cestu pre okamžitú úľavu.

7. Eukalyptový olej:

To príde na pomoc v prípade, že podmienka je upchatý nos alebo alergie vplyvom prachu. Pridá sa niekoľko kvapiek čistého eukalyptový olej na vreckovku a čuchať ju vyčistiť nosovej priechod a zároveň znížiť von kýchanie. Jeden z najlepších domáce opravné prostriedky pre kýchanie a chladu.

8. Vazelína:

Ide o ďalší čas testovaný liek, ktorý je účinný rovnako na deti i dospelých. Naneste trochu vazelíny s čistými rukami vnútri nosových priechodov. Bude hydratujú sušené priechody, prevenciu kýchanie.

9. Semien senovky gréckej:

Tieto malé, dozlatista semená majú vrodené antihistaminík, protizápalové a antibakteriálne vlastnosti, pomáha vám príliv prostredníctvom týchto dráždivých kúzlami vyvolané zápale vedľajších nosových dutín. Pripravte si čaj infúziou jednu čajovú lyžičku z pražených semien senovky gréckej vo vode. Dusíme asi 10 minút, napätie a piť si cestu, ako sa zbaviť opuchnuté dutín. Môžete pridať trochu medu ako prostý senovka čaj chutí horko.

10. Tamarind:

To nie je tak celkom populárne, ale prichádza s úžasnými výhodami, a to najmä pri použití spolu s čiernym korením práškom. Pripravte si tamarinda čierne korenie polievku a pitie si cestu na zmiernenie svoj chlad a vyplašiť svoju kýchanie. Namočiť malú egreše veľký kus tamarinda v teplej vode po dobu pol hodiny. Extrakt kvapaliny a pridajte 2 šálky vody, 10 až 12 kari listy, 1 polievková lyžica čierne korenie prášok, kamenná soľ a pol lyžičky kurkuma prášok. Zmes bola ponechaná prísť do varu, nižšia plameň, a pomaly variť po dobu asi 15 minút, alebo kým sa tamarínd stráca svoju surovú chuť. Môžete piť tento lektvar ako taký, alebo si to spolu s ryžou. Kořeněnější polievka je, tým rýchlejšie budú výsledky.

Kýchanie, ak je sezónna, možno zabrániť tým, že potrebné opatrenia. Identifikovať spúšť za týmito nedobrovoľnej reakcie a potom vyberte nápravu. Pokusov a omylov a preventívne opatrenia - to je to, čo funguje najlepšie pre kýchanie.

load...