Zdravie a wellness

10 účinných domácich opravných prostriedkov na zachytávanie vody

10 účinných domácich opravných prostriedkov na zachytávanie vody

Niekedy pocit, že vaše nohy, členky, prsty a kĺby stuhnú a opuchnuté bez zjavného dôvodu? Má vaša váha kolíše akýmkoľvek neočakávaným spôsobom? Všimli ste si, že pri stlačení, že vaša pokožka zachová odsadenie na chvíľu? Byť varovaní: Toto zadržiavanie vody (alebo edém), môže byť indikátorom základný problém. Vymenovať zopár:

  • Ochorenie obličiek
  • Zástava srdca
  • Chronické ochorenie pľúc
  • Ochorenie pečene

Nechápte strach! Vaša zadržiavanie vody môže byť len nepríjemný problém, ktorý môže byť vykázaný použitím týchto jednoduchých zadržiavanie vody nápravy.

Hlavné prostriedky pre zadržiavanie vody

1. Go Low On Salt:

Nadbytok soli v tele umožňuje udržať viac vody, než je obvyklé. Prvým a najlepším liekom v boji proti zadržiavaniu tekutín je znížiť príjem soli. Okrem pridania menšie soľ do domáceho jedla, tiež znížiť vyhýbaním sa slané občerstvenie a konzervovaný alebo konzervované potraviny. Je možné, že to bude riešiť váš zadržiavanie tekutín počas jedného týždňa.

load...

2. Hydrát:

Viac vody pre odstránenie vody z tela? Znie to konfliktné, ja viem, ale hydratovaný telo je zdravý spôsob, ako vyriešiť tento problém. Ak je tekutina zachované v tele, ale tiež skladuje sa na toxíny. Uistite sa, že budete piť aspoň 8 - 10 pohárov vody denne odplaviť tieto toxíny a uložené do vody.

3. Go banány banány:

Ovocie s vysokým obsahom draslíka, ako sú banány, hrozienka a melón pomôcť telo v odplavovanie vstavané kvapalín na bunkovej úrovni. Majú 2 - 3 porcie denne, ktoré sú rozložené v priebehu celého dňa. Budete cítiť úľavu v priebehu niekoľkých dní.

4. Low Fat Bielkoviny:

Ak máte možnosť voľby, rozhodnúť sa pre nízkym obsahom tuku bielkovín, ako sú ryby, morčacie, sója, atď, pretože nepodporujú zadržiavanie tekutín. S vysokým obsahom bielkovín, ako vajce, baranie a kuracie obsahujú vysokú sodíka a tuku, z ktorých oba podporujú zadržiavanie vody.

load...

5. Vitamíny na záchranu:

Vitamíny, ako B6, B5, D a vápnika, sú veľmi užitočné pri odvádzaní prebytočnej vody z tela. Uistite sa, že vaša strava je bohatá na tieto prvky. Sú jednoduché, zdravý spôsob, ako odstrániť nahromadenie tekutiny z tela, bez toho by to vyvolalo nejaké vedľajšie účinky.

6. Povedať nie Kofeín:

Dehydratačné položky, ako sú káva a alkohol spôsobiť katastrofu v tom zmysle, v tele, koľko tekutiny je potrebné zachovať. Akonáhle dehydrované, mozog signalizuje telu k ukladaniu kvapalín. To vedie k zadržiavaniu tekutín v tele rýchlejšie ako z akéhokoľvek iného dôvodu. Takže, je potrebné obmedziť alebo úplne odstrániť kofeínové nápoje a alkohol zo svojho života byť bez zadržiavanie vody v tele!

7. Prírodné Diuretiká:

Príroda nám poskytuje mnoho potravín, ktoré pôsobia ako prírodné separátory tekutín. Púpava list, Corn Silk, kokosová voda a brusnicovej šťavy sú dobré prírodné prostriedky pre zadržiavanie vody. Sú veľmi účinné pri výrobe telo vylučovať všetky prebytočnej vody.

8. Zmeniť svoj životný štýl:

Ak je vaša opuchy spôsobené tým, čo ako štát vážny, pitím alebo fajčením alebo dokonca základného ochorenia - priniesť zmenu. Snažte sa mať nohy tým, že vzpery nad hlavu ľahu; znížiť späť na nikotíne a kofeínu príjmu a vyhľadávajú liečbu pre akýkoľvek zdravotný stav, ktorý spôsobuje túto nepríjemnú situáciu.

9. Yummy jogurt:

Po veľkom jedle viete, nemali by ste jedli; Vaše telo oplatí tým, že zadržiava vodu. Zvrátiť účinky vo veľkom jedle, skúste má misu čerstvého jogurtu. Zdravé baktérie v jogurte podporuje trávenie a... No trávenie urýchľuje vylučovanie!

10. Cesnak:

Áno! Cesnak, aj tu! Cesnak je silný detoxikačný činidlo a vyplavuje toxíny z tela podporou močenie. Tekutina vyčerpaný! Navyše, to tiež redukuje tukové bunky v tele. Tukové bunky sú tie, ktoré skutočne zadržiavať vodu, takže sa s nimi preč; Váš zadržiavanie tekutín bude tiež ísť dole.

Tieto jednoduché domáce prostriedky pre zadržiavanie vody sú užívateľsky príjemný a veľmi utišujúce. Kedy vstúpi do platnosti vo veľmi krátkom čase, a dá vám, že toľko potrebnú relaxáciu. Ale ak si všimnete žiadne zlepšenie ani po použití týchto opravných prostriedkov, vidím lekára rozhodnúť niektoré základné zdravotný stav.

load...