Zdravie a wellness

10 účinných domácich liekov na zmiernenie bolesti TMJ

10 účinných domácich liekov na zmiernenie bolesti TMJ

Existuje mnoho ľudí, ktorí trpia bolesťou TMJ a ani nie sú vedomí toho! Stiff čeľusť, ťažkosti pri otváraní ústa atď. Sú všetky príznaky tohto ochorenia. TMK nie je nič iné ako temporomandibulárneho ochorenie, ktoré potrebuje pomoc skúseného zubára. Táto porucha sa nazýva TMJ, pretože spája dolnej čeľuste alebo dolnú čeľusť k spánkovej kosti na strane hlavy.

TMK alebo čeľustného kĺbu sú susediace sieť svalov, ktoré umožňuje otvoriť a zatvoriť ústa, jesť a žuť potravu. Všetko, čo narúša normálne fungovanie tejto siete môže spôsobiť bolesť alebo dráždivé explodujúcej a praskanie zvuk. TMJ je zjavný od nepohodlie v kĺboch, je praskanie hluk pri používaní ústa a bolestivosť v oblasti krku a ramien.

Hlavné prostriedky pre úľavu od bolesti TMK:

Návšteva u zubára môže byť desivé. Ale môžete skúsiť tieto domáce opravné prostriedky pre TMJ syndróm získať úľavu od bolesti TMK:

load...

1. Vyhnite sa nadužívanie žuvacích svalov:

Vyhnúť tvrdá chrumkavé potraviny, ako je mrkva, zeler palice, orechy a tvrdé čokolády. Mäkká strava môže poskytnúť úľavu, skúste polievky, cestoviny a ďalšie ľahko na priamu spotrebu. Tiež sa vyhnite žuvačky.

2. Studená a teplá kompresie:

Striedaním teplej a studenej zábaly po dobu asi 15 až 20 minút môže pomôcť zmierniť bolesť. Tento domáci liek na bolesti TMK sa používa už mnoho rokov na liečbu mnohých zdravotných problémov a bolesť, ktorá prichádza s nimi. Tieto obklady zvýšiť krvný obeh v oblasti a relaxovať žuvacích svalov.

3. Strečing a masážne:

Pri práci von, čo ste niekedy premýšľať o svojich žuvacích svalov? Väčšina z nich nemá. Cvičebný program môže tiež zahŕňať pretiahnutie tvárových svalov a relaxačné techniky, ako niektorí bolesť je spôsobená tým, stuhnutých svalov, ktoré kŕč, čo spôsobuje bolesť.

load...

 [Read: Joga pre relaxáciu]

4. Rub ho na Jaw:

Masáž je takmer vždy terapeutický. Šúchanie čeľuste môžu pomôcť uvoľniť napätie svalov a zlepšenie prietoku krvi do požadovaného priestoru. Otvorte ústa a potom drhnúť svaly v blízkosti svojich čeľustných kĺbov. Urobte to niekoľkokrát denne získať úľavu od bolesti TMK.

5. Put Your Protector Up:

Mnoho ľudí si brúsia zuby v spánku. Aj to môže viesť k silnej bolesti TMK. Ak chcete tomu zabrániť, skúste nosiť úst stráže low-cost, ktoré môžete nájsť v každom športovom obchode. Postupujte podľa pokynov k výrobku, aby sa zabezpečilo, že funguje perfektne pre vás.

6. Pozor na držanie tela:

Keď sedíte na stoličke v práci alebo inak o tom, že je dôležité, aby posadiť straight.Make istí, že vaše čeľusť nevyčnievala vpredu. Váš chrbát by mala byť vzpriamený a uvoľnene. Ak ste naklonená smerom dopredu, krk a chrbát tendenciu napínať, čo môže viesť k bolesti čeľuste.

7. Dajte vaše ústa Odpočinok:

Mnohí z nás majú tendenciu nevedome žuť naše klince alebo iné veci, ako ceruzku alebo pero. Uvedomovať, aké sú vaše ústa sú až a vyhnúť sa týmto impulzívne konanie. Ak tak urobíte potrebovať spôsob, ako používať svoj nervózny energiu pomocou záťažové guličky alebo skúsiť navíjací kolík miesto.

8. Zívanie trik:

Ak trpí čeľustného kĺbu, veľký zívnutie je určite spôsobiť bolesť. Teraz, keď sme AKS vás nie zívať, že to bude trochu nereálne. Ak je to možné, snaží sa otvoriť pusu za menej ako je to možné, keď zívanie, aby sa zabránilo bolesti.

Stres je hlavnou príčinou bolesti čeľustného kĺbu. Ako sa vám podarilo hladinu stresu a znižuje to môže ísť dlhú cestu pri poskytovaní pomoci.

9. Použitie telefónu správne:

Ak ste ako väčšina mestského obyvateľstva, telefón je určite váš stálym spoločníkom. Ak používate telefón na pravidelnom základe, potom je pre vás lepšie, aby si slúchadlá s mikrofónom. Držal mobil medzi rameno a tvár kladie veľké napätie na krku a čeľuste, zatiaľ čo vy sa snažia viacúčelových!

10. Cvičenie môže pomôcť:

Získať 30 minút aeróbne cvičenie aspoň 3 - 4 krát týždenne dať celé telo, vrátane čeľustí, tréningu.

Tip: Vyhnite sa na prípravu čaju a kávy, pretože kofeín môže zvýšiť svalové napätie. Zmeniť bez kofeínu nápojov, ak sa nezaobíde bez vašej každodennej šálku čaju.

A čo je najdôležitejšie, nespochybňujú TMK sám. Než sa snaží niektoré z týchto domáce opravné prostriedky, obráťte sa na svojho zubného lekára. Niektoré z týchto domáce opravné prostriedky pre bolesti TMK môže spôsobiť viac škody a vlastne vaša bolesť TMK horšie.

Dúfam, že ste našli tento článok užitočný. Ešte nechajte nám svoj názor v sekcii Komentáre nižšie.

load...