Zdravie a wellness

10 účinných domácich liekov na prachovú alergiu

10 účinných domácich liekov na prachovú alergiu

Vyzerá to, že prechladnutie, príznaky sú rovnaké - výtok z nosa, kýchanie, svrbenie, slzenie atď. Ale v skutočnosti sa s alergiou na prach. Spôsobené nepatrný roztoče, môže alergia na prach naozaj budete cítiť strašný!

Alergia na prach sa zvlášť ťažko riešiť, pretože môžu byť vyvolané radom činidiel a je ťažké kontrolovať, akonáhle telo reaguje na alergén. Príznaky alergie na prach obsahujú násilné kýchanie, vyrážky vypuknúť na vašich rukách, nohách a trupu, zápal nosovej kanála, začervenanie očí a svrbenie po celom tele, vrátane očí. Aj keď liečba je k dispozícii ku kontrole alergie, môže spôsobiť nežiaduce vedľajšie účinky a nemali by byť prijaté, pokiaľ nie je predpísaná lekárom. Nižšie sú uvedené desať domáce prostriedky pre alergie na prach, ktoré pomáhajú kontrolovať alergickú reakciu, keď sú vaše oči a nos sú napadnutí peľ, prach, nečistoty a ďalšie alergény.

Uistite sa, že nosiť šatku s nosom a ústami na ktoré sa vzťahuje, keď ste vonku v priebehu peľovej sezóny. Pokrytie nos, keď sa oprašovanie nábytku doma, upratovanie vášho šatníka alebo prístup k oblasti vášho domova, ktoré neboli vyčistené pre niekedy, ako podkrovie alebo spodnej strane nábytku. Tieto domáce opravné prostriedky by mali pomôcť vyrovnať sa s príznakmi alergie.

load...

Prach Alergia domov opravné prostriedky:

1. Nosové Wash alebo soľný roztok:

Jeden z najlepších domáce opravné prostriedky pre prachové alergie je nosová umyť. To pomáha upokojiť horných ciest dýchacích by odplavenie prachových častíc, alergény a dráždivé látky, ktoré sú podané v nosovej priechod a dráždi nos. Urobte si umyť nosovej doma s fyziologickým roztokom. Zmiešajte lyžičku soli v pohári teplej vody a pridajte štipku jedlej sódy. Čuchať trochu roztoku do jednej nosovej dierky v čase a umožňujú umývanie vypustiť späť do úst alebo nosa. Opakujte popotahování umývanie cez druhú nosovú dierku. Tým asi štyri až päťkrát pomáha znižovať podráždenie nosa a poskytuje úľavu od alergií na prach.

2. Body Wash:

Umyte si tvár, ramená a ruky, akonáhle sa dostanete interiéru zbaviť peľ, nečistoty a ďalšie alergény, ktoré by mohli vyvolať alergiu. Ak ste strávili celý deň vonku, je vhodné, aby sa vykúpať a umyť si vlasy, rovnako ako pele držať sa vaše vlasy môžu stekať a štekliť nos. Pokiaľ máte alergický záchvat, umyte oči a nozdry okamžite zmierniť kýchanie a zápal. Vezmite pohára vody vo svojom zloženom dlane a blikať rýchlo asi trikrát alebo štyrikrát umývať oči. Čistiť nos dráždivých použiť rovnakú techniku.

3. Peppermint Tea:

Mätový čaj je vynikajúci domáci liek na alergiu na prach pomôcť tým, ktorí trpia alergickou útoku. Peppermint je prírodný protizápalové a antibakteriálne činidlo a silice v ňom je prekrvenie, ktorý vám dáva úľavu od alergií, alebo za studena. Aby mätový čaj, miesto hrsť sušených listov mäty piepornej v pohári naplnené dve tretiny až po okraj vodou. Priviesť vodu do varu s listami v ňom. Zmes sa nechá lúhovať asi desať minút, napätie, chladných a pijú čaj.

load...

4. Steam:

Inhalovať paru, aby vám úľavu od alergickej útoku. Dýcha pary pomáha vyčistiť nosovej priechod, upokojuje podráždenú sliznicu nosa a zmierniť dutín. Varí sa asi 250 ml vody, do veľkej misy. Keď vidíte, para stúpa, prikryť uterák cez hlavu a jemne vdychovať pary po dobu asi desiatich minút. Držať svoju pozíciu tak dlho, ako je to možné skôr, než sa vynorí dýchať čerstvý vzduch. Akonáhle je voda dostatočne ochladí a je vlažná, ponorte čistý handru do neho a držať ho do vedľajších nosových dutín pre úľavu od alergickej reakcie.

5. Wasabi:

Aj keď nie je bežné domáce liek, wasabi je účinný prostriedok na liečbu alergickej útok, pretože obsahuje Alyl-izotiokyanát, zlúčeniny, ktorá stimuluje tok hlienu. Wasabi je súčasťou rodiny chrenu, známy pre svoje zdravotné výhody, ako je posilnenie imunitného systému. Jednoducho namočte lyžicu v wasabi a lízať ho ovládať násilné kýchanie. Môžete tiež nastrúhame chren a prehĺtať asi štvrť lyžičke na liečbu alergických príznakov.

6. Jablkový ocot:

Jablčného octu je populárny domáci liek na alergiu na prach. To znižuje tvorbu hlienu a čistí lymfatický systém tela kontrolovať alergickú reakciu. Ponúka tiež zdravotné výhody ako pomoc pri trávení a zvýšiť telesný metabolizmus. Zmiešajte lyžičku organického jablčného octu v pohári vody a vypiť roztok trikrát denne. Táto tonikum pomáha liečiť príznaky alergie, rovnako ako zabrániť ďalším útokom.

7. Miestne Med:

Piť lyžičku medu na zmiernenie alergickej reakcie príznaky. Med je jedným z najsilnejších prírodných prostriedkov pre liečenie bežných nachladnutí a alergia útoky. Váš kýchanie by mala byť zrušená v priebehu niekoľkých minút po konzumácii medu. Namočte čistý vatový tampón v kvapkou medu a jemne DAB na vyrážky a pľuzgiere na rukách, nohách aj inde na tele, vyvolané alergickou reakciou. Med zabraňuje vyrážky opustiť značku na kožu a pomáha znižovať opuchy spôsobené zápalom.

8. Zelený čaj:

Zelený čaj je pomerne dobre známa prírodný liek na alergie. Namočiť sáčok čaju zeleného čaju v šálke vriacej vody a piť pivo k úľave od kýchania, zápal nosovej traktu a bolesťami v dutín. Akonáhle je sáčok bol vyčerpaný, jemne trieť tašku pozdĺž vašej pokožky, kde vyrážky sú najvýznamnejšie. To pomáha znížiť opuch, začervenanie a svrbenie spôsobené kožné alergie. Piť zelený čaj aspoň dvakrát denne v sezóne ste najviac náchylné k alergiám, aby sa zabránilo útoku.

9. Quercetin čerstvého ovocia:

Quercetin je flavonoid, ktorý sa používa vo väčšine alergie lieky na kontrolu ich útoku. Flavonoidy sa prirodzene vyskytuje v čerstvého ovocia a zeleniny, ako sú paradajky, jablká, červené hrozno, cibuľa, grapefruit, a brokolica. Sa rýchlo sústo jablká alebo paradajky pomôcť kontrolovať alergickú reakciu. Imunitný systém uvoľní histamines keď reaguje na alergén, čo vedie k vyrážky, zápal, kýchanie, svrbenie a opuch. Quercetin je prírodný antihistaminikum činidlo, ktoré znižuje zápal a iné príznaky alergickej reakcie.

10. Ghee:

Ak ste trpia násilnou kýchanie v dôsledku alergického záchvatu, sanie asi štvrť čajovej lyžičky ghí pomôže znížiť intenzitu kýchanie. Ghí ohrieva nosovej priechod a pomáha znižovať kýchanie. Namočte čistý vatový tampón v ghí a jemne oklepte ho vyrážok a škvŕn, ktoré vypukli na koži. Ghí znižuje svrbenie a opuch potlačiť alergické reakcie tela.

Domáce opravné prostriedky alergie prach vyššie uvedené by mal prispieť k zníženiu intenzity alergického záchvatu a kontrolovať jej príznaky. Takže až sa nabudúce budete mať stretnutie s škaredým roztočov, neprepadajte panike, pomoc je na dosah!

load...