Zdravie a wellness

10 účinných domácich liekov na liečebné zlomeniny kostí

10 účinných domácich liekov na liečebné zlomeniny kostí

Ak ste ešte nikdy mal zlomeninu, mali by ste si byť vedomí neznesiteľnú bolesť, ktorá prichádza s ním. Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť, v tom prípade je spech k lekárovi. Ale čo keď sa vám nedarí? Je niečo, čo môžete urobiť doma na zmiernenie bolesti a budete cítiť pohodlne?

To je to, čo budeme diskutovať v tomto príspevku - o desať domáce prostriedky pre zlomenín. Za nimi, a zlomenina nebude zase tak bolestivé!

Príznaky zlomeniny kosti:

  • Opuch
  • Podliatiny
  • Bolesť
  • Problémy s pohybom zlomenú časť

Hlavné prostriedky pre hojenie zlomenín

Nižšie sú uvedené efektívne domáce opravné prostriedky pre zlomeniny kostí, ktoré by boli prínosné v prípade, že utrpí zlomeninu:

load...

1. Aplikácia ľade:

Ice je účinný domáci liek na zlomeniny kostí. Môžete si dať drvený ľad zabalený do látky alebo ľadovej zábaly na postihnuté miesto po dobu 8 - 10 minút. Sa nevzťahujú ľad priamo, pretože môže dôjsť k ľadu horieť. Aplikácia ľadu znižuje opuch a bolesť. V prípade zlomeniny kosti, je vhodné aplikovať ľad 2 - 3 krát denne.

2. Čierny rasca:

Black rasca má liečivé vlastnosti v dôsledku prítomnosti životne dôležitých živín, ako je zinok, železo, fosfor a ďalšie, ktoré sú dobré pre zdravie kostí. Masírovanie zlomenú časť s čiernym rasca olej pre 2 - 3 x denne po dobu dvoch týždňov, pomáha pri liečbe kostnej zlomeniny.

3. Kurkuma:

Kurkuma je zdravotne nezávadné zložky, a všetci sú si vedomí jeho dlhý zoznam zdravotných výhod. Vrátane kurkuma do svojho jedálnička, je jedným z najlepších prírodných prostriedkov pre hojenie zlomenín kostí, kurkuma má tiež protizápalové a antiseptické vlastnosti, ktoré napomáhajú liečbu zlomenín. Môžete piť mlieko kurkuma alebo zabaliť kurkuma a cibuľovou pastu pre 1 - 2 dni po celom roztrieštenou oblasť pre úľavu.

load...

4. Ricínový olej:

Ricínový olej sa používa na liečbu niektorých zdravotných problémov, ako kožné problémy, zápcha, infekcia, atď kvôli jeho protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Veľmi málo ľudí vie, že ricínový olej tiež pomáha pri ošetrovaní zlomenín a iných problémov súvisiacich s kosťami, ako je artritída. V prípade zlomeniny kosti, namočte bavlnenú handričku do ricínového oleja a obaliť to okolo dva dni. Môžete tiež použiť ricínový olej balenie denne.

5. Správne odpočinok:

Zvyšok je rovnako dôležitá ako liečba pri liečení zlomeniny. Správne zvyšok je nevyhnutné, pretože pohyb zvyšuje opuch a bolesť. Z tohto dôvodu je vhodné, aby sa imobilných po dobu niekoľkých týždňov. Lekári tiež navrhnúť kompletnú odpočinok po dobu 3 - 4 týždne.

6. Ananás:

Bromelain Enzým nájdený v ananásu pôsobí značne v liečbe zlomeniny. Ak ste trpia zlomeniny kosti, jesť ananás denne alebo si ju vo forme šťavy. Vyhnúť sa konzervované alebo spracované ananásy a ísť za nové miesto. Môžete si tiež vziať bromelain doplnky, pokiaľ ananás nie je k dispozícii.

7. Vápnik:

Všetci vieme, že vápnik je považovaný za stavebný kameň kostí. Tento minerál je nevyhnutný pre zdravé kosti. V prípade zlomeniny kosti, je vhodné zvýšiť množstvo vápnika v tele konzumáciou vápnika potraviny bohaté. Listová zelenina, mliečne výrobky, atď sú dobrým zdrojom vápnika.

8. Sezamové semienka:

Spotreba sezamové semienka pomáha pri liečbe zlomeniny, pretože obsahujú niektoré živiny, ako je vápnik, horčík a podobne, ktoré posilňujú kosti a pomáhajú pri hojení zlomeniny rýchlejšie.

9. Vyhnite sa Spracované potraviny a sýtené vody:

Spracované potraviny obsahujú vysoké množstvo soli, zatiaľ čo sódovky majú vysoký obsah fosforu. Nadbytok soli a fosforu odstránenie vápnika z tela aby vaše kosti slabé, ktoré berú čas na uzdravenie.

10. Bor:

Bóru spočíva tiež v zozname živín pre zdravé kosti. Pomáha pri posilňovaní kostí a hojenie zlomenín. Orechy sú bohatým zdrojom bóru.

Boli to jedny z nápravných opatrení, ktoré by mali doplniť liečbu zlomenín pre rýchlu úľavu! Je tam nejaký iný liek si myslíte, že by mali byť zahrnuté do vyššie uvedeného zoznamu? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre!

load...