Zdravie a wellness

10 účinných domácich liekov na liečbu problémov s trávením

10 účinných domácich liekov na liečbu problémov s trávením

Trpíte nafúknutý žalúdok? Má nežiaduce plyn vás do rozpakov, keď ste so svojimi priateľmi? No, mnoho ľudí trpí zažívacími ťažkosťami. Sú medzi najviac dráždi a trápne ochorenia, ktoré môžu nastať.

Takže existujú nejaké jednoduché tipy, ktoré vám môžu poskytnúť úľavu od žalúdočných ťažkostí? No, existuje rad účinných domáce opravné prostriedky pre zažívacie poruchy! A ak máte záujem o kontrole von, to je miesto pre vás!

Poďme sa pozrieť na efektívne domáce opravné prostriedky pre zažívacie problémy:

1. Harmanček čaj:

Jedným z najúčinnejších prostriedkov pre nadúvanie a plynu je harmančekový čaj. Tento čaj je známy anti-nárazové a protizápalové vlastnosti, ktoré upokojiť žalúdok. Harmančekový čaj bol tiež známe, že je dobré pre ťažkých foriem gastroenteritídy, a pomáha upokojiť srdce horieť rovnako (1).

load...

2. Jablkový ocot:

Jablčný ocot je známy zažívacie prostriedok. Bolo zistené, účinný u väčšiny žalúdočných problémoch, a to bolo známe, že poskytujú okamžitú úľavu. Môžete tiež nahradiť jablčného octu s normálnym octu, v prípade, že bývalý nie je k dispozícii (2).

3. Ginger:

Jedným z najúčinnejších digestívy, zázvor tiež teší veľkému úspechu ako úľavy pre problémy plynu. Liek proti nadúvaniu vlastnosti Ginger možno použiť na upokojenie váš žalúdok. Zázvor tiež pomáha upokojiť zažívacie svaly, pomáha predchádzať plyn a nadúvanie.

Odborníci často odporúčajú používanie zázvoru v liečbe dyspepsia alebo koliku (3). Zázvor je tiež známe, že je účinný liek na baktérie hnačku vyvolaný a iných bakteriálnych infekcií žalúdka.

load...

4. Koriander:

Koriander je široko používaný a užili si mnoho ľudí v Indii. Koriander pozná zažívacie vlastnosti a môžu pomôcť liečiť príznaky poruchy trávenia. Pomáha vyrovnať žalúdka a získať úľavu od zápalu a pocity pálenia zvyčajne spôsobené zlým trávením a plynu. Zvážte pridanie pražená koriandra v pohári cmar alebo čajové lyžičky sušených listov koriandra vo vriacej vode (4).

5. Tekvica:

Tekvica je jedným z najlepších pomôcok pre znižovanie nadmernej plynatosti a nadúvanie rovnako. To má veľa antioxidantov, ktoré pomáhajú zmierniť bolesť a odstránenie vplyvu plynu. Tekvica je bohaté na množstvo živín, ako je vitamín A, vlákniny a draslíka, ktorý je známe, že pomáha znižovať poruchy trávenia (5).

Zvážte pridanie šálku z tekvice do svojho denného jedla zažiť pokojnejší a jednoduchší proces trávenia. Môžete pare, variť alebo grilovať tekvicové. Môžete dokonca použiť vo vašich receptoch.

6. Cesnak:

Spotreba cesnaku je efektívna trávenie problém domáci liek. Cesnak má veľa vlastností. Jedná sa o prírodné antibiotikum a vykašliavanie, že vykazuje protizápalové vlastnosti. Štipľavý zápach cesnaku pomáha iniciovať žalúdočné oheň, čo vám ponúka úľavu od nechcených žalúdka plynom a pálenie záhy (6).

7. Mäty:

Mäta pieporná je plný mentolu oleja, anti-kŕčovitý, ktorá pomáha upokojiť svaly tráviaceho traktu. To zase pomáha znížiť počet kŕčov Trpíte v tráviacom trakte, žlčníka a žlčových ciest. Mäta obsahuje mnoho zlúčenín, ktoré pomáhajú priechodu potravy črevom rýchlo. Mäta pieporná tiež pomáha znížiť nadúvanie (7).

8. Semien feniklu:

Semien feniklu sú jedným z hlavných zložiek slávneho, indický Paan '. Sú účinné zažívacie, čo čiastočne vysvetľuje praxi žuvanie betel list alebo, Paan 'po večeri. Semien feniklu môže pomôcť zmierniť nadúvanie a spastické bolesti v žalúdku. Sú to prírodné analgetiká, diuretiká, ktoré tiež vykazujú antimikrobiálne a liek proti nadúvaniu vlastnosti (8).

9. Rascou:

Rasca zvyčajne majú anti-nárazové účinky. Rasca pochváliť aj proti nadúvaniu a antimikrobiálne vlastnosti. Obsahujú dve dôležité chemické látky v carvol a Carven, ktoré pomáhajú upokojiť svalov zažívacieho traktu a vyvolať vypudenie plynu (9).

10. Čierne korenie:

Obvykle trávenie predstavuje chronický nedostatok kyseliny chlorovodíkovej v našom systéme. Bolo zistené, čierne korenie k zvýšeniu žalúdočnej šťavy toku a pomáha pri trávení. Môžete konzumovať čerstvo mleté ​​čierne korenie s drveným Jagger a cmar, alebo dokonca kombinácii čierneho korenia, zázvor prášok, koriander semená a sušené lístky mäty pre efektívny domáci liek (10).

Dúfame, že nabudúce budete mať žiadny zažívacie ťažkosti, budete konzumovať jeden z týchto potravín, ktoré majú získať úľavu. Ak viete o akékoľvek iné domáce opravné prostriedky pre zažívacie ťažkosti, zanechať komentár nižšie!

load...