Zdravie a wellness

10 účinných domácich liekov na liečbu kožných alergií

10 účinných domácich liekov na liečbu kožných alergií

Peľ je na jar, v lete smog, vlhkosť monzúnov, a suchý prach v zime. Pre milióny Indov, zmena sezóny prináša spolu s ním jeho vlastný súbor dráždivých a aktivátory, ktoré ďalej zhoršuje kožné alergie. Kým život ohrozujúce alergie by mali byť prediskutované s lekárom; Existuje veľa jednoduchých domov opravné prostriedky pre kožné alergie, ktoré môžu zmierniť niektoré z vašich podráždenie.

Existuje určitý prístup na určenie, či vaša pokožka trápenia je alergia alebo nie. Ak ste trpia kožné problémy kvôli určitému príčine, ktorá ovplyvnila nikto iný ako tie, potom je to určite alergická reakcia. Dovoľte mi vysvetliť vám to s jednoduchým Napríklad: Niektorí ľudia môžu byť vystavení prachu, ale ak to má vplyv len na vás v niektorých alebo iná cesta, potom ste určite alergický.

Domáce lieky na kožné alergie:

Kožné alergie by mohla byť vo forme svrbenie, suché a šupinaté kože, vyrážky, vredy, vyrážky, atď.

1. Soda:

Pridajte 1 šálka jedlej sódy do vedra s teplou vodou a namočte postihnutú časť do nej po dobu asi 30 až 60 minút a potom ho nechať uschnúť. Lokalizované svrbí možno liečiť pomocou jedlej sódy pasty, pre ktoré potrebujete 3 diely jedlej sódy a 1 diel vody. Naneste na svrbenie, ale nepoužívajte v prípade, že koža je prerušené.

load...

2. Ovsené vločky:

Pridajte 1- 2 šálky jemne mletej ovsené vločky do horúcej vody (nie horúcej vode) sa uľahčí svrbenie kože. Túto zmes aplikovať na kožu, ako sa zbaviť príznakov alergie.

3. Lemon:

Lemon obsahuje anestetické a protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú redukovať svrbenie. Squeeze rýdze citrónovú šťavu na svrbenie kože a nechá sa zaschnúť. Budete prekvapení, ako rýchlo sa dostanete úľavu s týmto ľahko alergie kože opravných prostriedkov.

4. Basil (Tulsi):

Splash pokožku sviežu bazalky naplnená vodou. Rovnako ako klinček, bazalka tiež obsahuje vysoké množstvo eugenolu, lokálne anestetikum. Umiestnite 1 - 2 šálky vysuší lístkami bazalky v pohári vriacej vody. Nechaj si to krytá a necháme povariť, kým množstvo sa zníži na polovicu. Nechajte ho vychladnúť a potom namočte čistú handričku a aplikovať ich na svrbenie kože pravidelne.

load...

5. Mint:

Mäta obsahuje významné množstvo mentolu, ktorý má anestetické a protizápalové vlastnosti, pri topickej aplikácii. To tiež obsahuje veľké množstvo protizápalového kyselina rozmarínová, ktorý pracuje skvele na alergie. Ak chcete zníženie mäta, namiesto 1 šálka sušenej mäty v pohári vriacej vody. Prikryte a nechajte ho vychladnúť. Kmeň, namočte čistú handričku v ňom, a vzťahujú sa na svrbivé oblasti, keď ste uprostred znervózňujúce svrbenie kúzlo.

6. Aloe Vera:

Aloe vera sa zvyčajne používa na popáleniny, ale ako je to s jeho použitím pre svrbí? Komponenty, ktoré znižujú zápal a pľuzgierov u popálenín, pracovať na zníženie svrbenia príliš. Rozbiť list aloe vera, nakrájame ju v stredu, a votrite gél iba na svrbivé plochy získať úľavu.

7. Kôry ovocné:

Šupky z niekoľkých druhov ovocia sú veľmi účinné na kožné alergie. Rub banánovej šupke alebo melón šupky na infikované oblasti, aby vás oslobodiť od tohto svrbenia a podráždenie spojené s väčšinou typov alergií.

8. Med:

Včely produkujú med a využívame na zmiernenie alergie! Aby bolo možné postupne vrúbľovať proti dráždivým účinkom peľu, je potrebné konzumovať tento zlatý sirup denne.

9. Parné:

Nalejte vriacu vodu do misky, prikryť uterák cez hlavu a hlboko nadýchnuť nosom po dobu 5 až 10 minút. (Nenechajte sa váš tvár príliš blízko k vode, ako si môže popáliť sami.) Môžete tiež pridať niektoré zo zeleného čaju alebo mätový čaj ponecháva na vode. Ak ste naozaj zanesený, to dobre, môže byť vec, ktorú potrebujete.

10. Eukalyptový olej:

Silná vôňa eukalyptového oleja pomáha otvoriť dutín a nosné dierky. Pridá sa niekoľko kvapiek tohto liečebného oleja do misky s dymiace vody, alebo na podlahe sprchy, tesne predtým, než zakročiť. Nezabudnite, že nemajú prehĺtať olej alebo aplikovať priamo na kožu, pretože môže byť toxický v koncentrovanej súm.

Čo robiť a nerobiť:

  • Snažte sa poškriabaniu
  • Vyhnúť sa používanie kozmetiky na postihnutej strane
  • Prestať nervózny alebo dotykom na bruchu oblasť alergie
  • Nenoste tesné oblečenie

Rozlúčiť sa svrbenie kože a používať tieto jednoduché kožné alergie opravné prostriedky, aby bolo vhodné pre alergikov. Žiadne ďalšie stále v rozpakoch zo zle načasované svrbenie, získať trvalé riešenie pre vaše alergie strasti s vyššie uvedenými domáce opravné prostriedky.

Trpíte kožné alergie? Čo urobiť, aby sa úľavu? Do podeliť o svoje skúsenosti s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...