Zdravie a wellness

10 účinných domácich liekov na liečbu bolesti tela

10 účinných domácich liekov na liečbu bolesti tela

Stáva sa vám často pociťovať bolesť tela, ktoré zastaví vás od toho, čo je potrebné urobiť? Ak áno, budete musieť požiadať o pomoc, akonáhle je to možné, tak, aby vaše každodenné rutina nie je bránené stále bolesti. Či trpíte svalov alebo kĺbov, môžete získať úľavu pomocou domáce opravné prostriedky.

Tento post hovorí o desiatich najlepších domáce opravné prostriedky pre úľavu od bolesti tela. Chceli by ste vedieť, aké sú? Čítajte ďalej!

1. Jablkový ocot:

Ak trpíte bolesťami vo svaloch, mali by ste určite používať jablčného octu (1). Je známe, že je vysoko efektívny v upokojujúce bolesť tela. Všetko, čo musíte urobiť, je vyplniť vaše vaňa s teplou vodou a pridajte dve šálky jablčného octu na neho. Namočte do tejto zmesi a nechať bolesť cítite pomaly slabnúť.

2. Studená sprcha alebo studený obklad:

Svaly, ktoré sú prepracovaní reagovať veľmi dobre na studenú vodu. Pomáha zmierniť škody spôsobené svalovú nadužívaniu. Potom sa studenú vaňu alebo sprchu získať rýchlu úľavu. Môžete tiež použiť studený obklad na úľavu od tuhosti a bolestivosť svalov. Naneste balíček na postihnutú oblasť po dobu 30 minút a cítiť rozdiel.

load...

3. Ginger:

Vzhľadom k svojej protizápalové vlastnosti, zázvor je veľký prírodný prostriedok pre telesné bolesti a bolesti (2). Zlepšuje krvný obeh rovnako. Ginger čaj poskytne úľavu od bolesti, cítite vo svaloch. Môžete tiež použiť strúhaný čerstvý zázvor zabalené pevne v bavlnenej tkaniny, ktorý bol zahrievaný vo vode po dobu asi jednej minúty. Nechajte vychladnúť a potom ho stlačte na postihnutú oblasť po dobu asi 15 minút. Použitím tohto obklad každý deň po dobu 2 až 3 dní bude úľave od bolesti.

4. Kurkuma:

Táto rastlina má protizápalové vlastnosti, a funguje veľmi dobre ako prírodný liek proti bolesti (3). Všetko, čo musíte urobiť, je teplo mlieka s lyžičkou kurkumy na miernom ohni a tým aj hojenie postihnutú oblasť vo vnútri. Môžete si tiež vytvoriť obklad s použitím rovnakých dielov soli, citrónovou šťavou a strúhaným čerstvým kurkuma použiť do postihnutých oblastí. Nechaj to na pol hodiny a opláchnite teplou vodou. Môžete použiť tento liek dvakrát denne, kým bolesť je úplne preč.

5. Cinnamon:

Ak vaše kĺby bolia, je potrebné škorica získať úľavu. To je často používaný ako prírodný liek na artritídu vďaka svojej antioxidačné a protizápalové vlastnosti (4). Pitie šálka teplého mlieka zmiešaného s pol lyžičkou škorice a lyžicu medu prvá vec, ktorú každé ráno je skvelý spôsob, ako zmierniť bolesti kĺbov.

load...

Masírovať zasiahnutú oblasť s pastou z medu a škorice môže tiež zmierniť bolesť.

6. Cayenne Pepper:

To funguje ako skvelý liek na bolesti svalov vďaka svojim protizápalovým a analgetické vlastnosti (5). To tiež pomáha pri znižovaní zápalu a stuhnutosti. Ak chcete získať úľavu, použiť zmes pripravenú z jednej čajovej lyžičky kajenské korenie prášku a dve polievkové lyžice olivového oleja do postihnutej oblasti a nechá sa cez noc, načo pokrývať to s bandážou. Tento postup opakujte po dobu 2 až 3 dní. Použitie tohto korenie vo svojej každodennej strave rovnako.

7. Rozmarínu:

Môžete použiť túto bylinu vo svojich čerstvých alebo sušených foriem získať úľavu od bolesti svalov. Jeho protizápalové vlastnosti pomáhajú v upokojujúcich svalového tkaniva, ktoré sú zapálené a zníženie bolesti. Jeden spôsob, ako použiť rozmarín je k varu 3 uncí na sušených bylín v 8 šálky vody. Po vybratí z tepla, nechá sa lúhovať 20 minút. Namočiť oblasti, ktoré bolí s roztokom po dobu asi 15 minút a opakujte to 2 až 3 krát denne, kým bolesť je preč.

8. Horčičného oleja:

Tento olej je jeden z najlepších olejov pre zmiernenie bolesti tela. Jedná sa o prírodný rubefacient, ktorý zvyšuje prietok krvi k povrchu kože (6). To pomáha pri uvoľnil svaly a zlepší krvný obeh k úľave od bolesti a urýchlenie hojenia. Všetko, čo musíte urobiť, je kosiť 10 strúčikov cesnaku a tepla v 4 lyžiciach horčičného oleja. Môžete pridať kúsok gáfru, ak sa vám páči. Akonáhle sa olej neochladí, kmeň ho a masírujte postihnuté oblasti. Použite tento liek 3 až 4 krát denne po dobu niekoľkých dní.

9. Banana:

Toto ovocie je bohaté na draslík, ktoré telo potrebuje pre silné a zdravé svaly (7). To tiež zabraňuje kŕčom a únave. Svalová slabosť môže byť spôsobená nedostatkom draslíka, a to je dôvod, prečo by ste mali pridať do svojho každodenného jedálnička. Nabanánujte alebo urobiť banán triasť každé ráno na raňajky dostať draslík a vápnik, ktoré vaše telo potrebuje, a na odstránenie bolesti.

10. Čerešne:

Čerešne dať svojmu telu draslík a horčík, že potrebuje, aby bolesti kĺbov a podmienky, ako je artritída preč. Draslík eliminuje zápal, zatiaľ čo horčík pôsobí ako prírodný liek proti bolesti. Piť čerešňový sirup každý deň po dobu niekoľkých mesiacov alebo jesť 8 až 10 čerešne na dennej báze, aby bolesť tela preč.

Silné lieky nie sú potrebné, ak máte prírodné prostriedky hneď u vás doma! Môžete použiť tieto domáce opravné prostriedky pre telesnú úľavu od bolesti a získať ďalšie zdravotné výhody v rovnakom čase!

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Povedzte nám to tým, že komentuje v poli nižšie!

load...