Zdravie a wellness

10 Škodlivé vedľajšie účinky Triphala Churna

10 Škodlivé vedľajšie účinky Triphala Churna

Triphala Churn je Ajurvédske bylinné zmesi, ktoré bolo široko používa na liečenie rôznych zdravotných podmienok-vpravo od prečistenie hrubého čreva na vyskakovanie zrak. Okrem toho, že má vlastnosti krvný čistiace a zlepšuje výkon imunitu. Triphala slovo je sanskrtské slovo, čo znamená, že tri plody - Amalaki [indický egreše - emblica officinalis], Haritaki [myrobalnu - Terminalia chebula], a Vibhatika [bellerica myrobalnu - Terminalia belerica]. Avšak, to bolo si všimol, že používanie tohto Ajurvédske doplnok prichádza s mnohými vedľajšími účinkami, pretože sa spúšťa energiu prúdiť smerom nadol. Ak chcete použiť doplnok v správnym spôsobom, že je vždy lepšie byť vedomí negatívneho dopadu veci spolu s jeho výhodami.

Vedľajšie účinky Triphala:

Na čo čakáš? Prečítajte si o to vedieť o Triphala churn vedľajších účinkov v detaile:

1. Nie je bezpečné počas tehotenstva:

Niekedy ajurvédskej lekári zdržať predpisovaní tejto bylinnej zmesi tehotným ženám. Aj keď je známe, že stimulujú peristaltiku, predpokladá sa, že Triphala stimuluje dieťa rovnako. Navyše, tam je rozšírený názor, že má toxické účinky na dieťa. Je tiež známe, že indukuje potrat. Takže zostať v bezpečí a vyhnúť sa tejto churn v záujme vášho zdravia a vaše dieťa.

load...

2. Príčiny Hnačka:

Triphala je silný dvojbodka čistiaci prostriedok. Stimuluje črevnej steny, pôsobí ako silný preháňadlo. To je výhodné pre tých, ktorí trpia zápchou, pretože zmäkčuje stolicu. Avšak, štúdie naznačujú, že má hlbší účinok na určitých ľudí, a to najmä v prípade, že majú citlivú črevnej výstelky. To zase vyvolá podobné príznaky hnačky, núti vás k návšteve toalety každú chvíľu.

3. Spôsobuje dehydratáciu:

Prekročenie odporúčanej dávky Triphala churn môže viesť k dehydratácii. Zvýšené využívanie tejto skutočnosti zlepšuje očistný proces hrubého čreva. To má za následok v zbavujú telo vyššej úrovne vody. Dehydratácia, v rozsiahlom úrovni, je určite v núdzovej situácii.

4. Príčiny podráždený žalúdok:

To je jeden z najčastejších vedľajších účinkov Triphala churn. Ľudia hlási nadmerný tlak a nadúvanie, a to najmä v dolnej brušnej oblasti. Aj napriek tomu, že sa nejedná o vážny problém, bude intenzívna bolesť brániť svoju každodennou činnosťou. Tento negatívny dopad môže byť z dôvodu neschopnosti osoby štiepiť predpísanej vysoké dávky Triphala churn. Najlepším spôsobom, ako bojovať proti tejto podmienky je pomaly zvyšovať dávku, po určitú dobu.

load...

5. Ovplyvňuje Colon:

Nadmerné používanie tohto ajurvédskej medicíny vyvoláva hnačka. Hnačka, ak sa nelieči po dlhšiu dobu, môže dráždiť črevnú sliznicu. To zase spôsobuje zápaly v čreve, ovplyvňujúce hrubého čreva v negatívnym spôsobom. Ak je hrubé črevo vystavený nežiaducim podráždenie po dlhšiu dobu, mäkké tkanivá rozobrať, takže hrubé črevo menej efektívne. Po nejakej dobe, môže dokonca viesť k trvalým otázkam zažívacie.

6. Narúša spánku Bežná:

Existuje mnoho prípadov, kedy ľudia hlásili narušený spánok a nespavosť, a to najmä tí, ktorí práve začali používať tento liek ovocie mix. Aj keď to zmizne prirodzene, akonáhle sa telo dostane upravené na drogy, je vhodné znížiť dávku, kým sa úplne na to zvyknutí. Tiež môžete skúsiť mať to na lačný žalúdok v ranných hodinách, ako pred spaním. Piť aspoň 8 pohárov vody rovnako.

7. Zvyšuje hladinu krvného cukru:

Štúdie naznačujú, že indický egreše prítomný v tejto zmesi má tendenciu povýšiť hladinu cukru v krvi. Ak máte pocit, že vaša hladina cukru sa zvýšil a potom informovať lekára a prestať používať doplnok s okamžitou platnosťou. Ľudia, ktorí trpia cukrovkou by mal držať ďalej od tohto lieku vzhľadom k svojej cukru v krvi stupňujúci prírody.

8. Vyvoláva nežiaduce Chudnutie:

Jedným z hlavných Triphala práškovej vedľajšie účinky spôsobujú stratu hmotnosti. Niektorí ľudia zažiť zvýšenú rýchlosť chudnutia, zatiaľ čo na tento liek. Mohlo by to pravdepodobne kvôli častému odchode stolice. Navyše, jeho prečistenie hrubého čreva efekt eliminuje odpad a toxíny prítomné v organizme. Môžete byť spokojní s tým, chudnutie, ak máte nadváhu. Alebo navštíviť svojho lekára a informovať ho. Pred tým, okamžite prestaňte používať tripahala churn.

9. Spôsobuje alergické reakcie:

Sú chvíle, kedy by ste mohli byť alergický na tento liek ako taký, alebo niektorú z jeho zložiek. Niektoré z alergických reakcií na tripahala churn sú nasledovné:

  • Obštrukcie pri dýchaní
  • Opuch v ústach
  • Opuch v krku
  • Vyrážky a erupcie na koži
  • Svrbenie
  • Začervenanie na koži

Ak ste po použití tohto Ajurvédske doplnok vyskytne niektorý z vyššie uvedených alergických reakcií, potom prestať brať to s okamžitou platnosťou. Ísť k lekárovi, ak máte pocit, že reakcia sa zhoršuje a jeho dôsledky by mohli byť naozaj vážna.

10. Môžu vzájomne negatívne niektorých predpísané lieky:

Štúdie naznačujú, že zložky Triphala churn majú potenciál brániť fungovaniu P450. Existuje mnoho liekov, ktoré skutočne pôsobia na P450 systému ľudského tela. Niektoré lieky obsahujú paracetamol, paracetamol, kofeín, ibuprofén [riedenie krvi lieky]; warfarín a fluvoxamín [antidepresívne liečivo] a diazepam [najpopulárnejšie sedatívne]. Triphala negatívny vplyv na pôsobenie týchto liekov. Je to možné, nepochybne, použite tento bylinný lektvar bez obáv po dlhšiu dobu. Avšak, táto myšlienka je začať používať tento Triphala churn s nízkou dávkou. Nikdy nie je vhodné, aby tento liek spolu s jedlom. Pol hodiny pred spaním alebo na lačný žalúdok skoro ráno s teplou vodou - to je to, ako sa všeobecne odporúča používať tento ajurvédskej medicíny. Môžete ho použiť aj dve hodiny pred jedlom, v závislosti na prospechu, ktorý chcete žať z tohto Ajurvédske doplnok.

Nemusíte zostať späť z používania tohto bylinkovú zmes. Jediné, čo musíte urobiť, je použiť Triphala churn v rozvážne spôsobom, a to aj v rámci riadneho lekárskeho dohľadu. V prípade akýchkoľvek vedľajších účinkov, prerušte ihneď užívanie tejto drogy. Povedzte svojmu lekárovi skôr, ako začnete požitím tento dodatok, aby sa zabránilo nebývalej komplikáciám.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na vedľajších účinkov Triphala. Už ste niekedy používa Triphala churn? Zaznamenali ste niektorý z vyššie uvedených Triphala vedľajšie účinky? Podeľte sa s nami priamo pod.

Odporúčané články:

  • Ako sa Triphala pomôže schudnúť?
  • 6 Amazing Zdravie Výhody Triphala churn
  • 6 Ajurvédske Lieky pre priberanie na váhe

load...