Zdravie a wellness

10 Škodlivé účinky vynechania raňajok

10 Škodlivé účinky vynechania raňajok

Vy všetci by ste počuli staré porekadlo storočia, ktorý hovorí, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Ale koľko z vás nasledovať to? V snahe znížiť nadol čistý príjem kalórií a plnohodnotný náš vysnívaný cieľ bol štíhly, pričom hlavný podiel z nás má tendenciu sa vynechať raňajky. Neexistuje žiadny nesúhlas, že to prinesie výsledky, ale iba dočasná.

Takže, prečo je to zlé? Aké sú následky vynechávanie raňajok?

Účinky neraňajkovať

Tento post hovorí o tom, aké sú niektoré skákanie raňajky účinky.

1. Zlé pre vaše srdce:

Podľa štúdie uverejnenej v JAMA, muži, ktorí vynechávajú raňajky majú o 27% väčšiu šancu na udržanie infarkt, keď v porovnaní s tými, ktorí raňajkujú. Dr. Leah Cahill, ktorý viedol výskum, povedal, že miera rizika nie je tak znepokojujúce. Ale tiež podporuje skutočnosť, že oddávať sa zdravou raňajkami mohla skutočne obmedziť riziko infarktu. [1]

load...

Ľudia, ktorí sa vyhnú raňajky sú tiež známe, že majú zvýšenú náchylnosť k hypertenzii v poradí, čo vedie k upchávaniu tepien. To na druhej strane, je stavia na zvýšené riziko vzniku chronických kardiovaskulárnych zdravotných podmienok, vrátane cievnej mozgovej príhody.

2. Vyššie riziko Type - 2 Diabetes:

Harvard University School of Public Health štúdiu, ktorého cieľom bolo zistiť súvislosť medzi stravovacími návykmi a zdravie. 46,289 žien podieľal na výskume vykonaného po dobu šiestich rokov. Výsledky štúdie boli úžasné. Podľa výsledku ženy, ktorí mali vo zvyku vyhýbať raňajkách boli vystavení vyššiemu riziku vzniku typ - 2 diabetes, ako ženy, ktoré mali ich každodennej raňajky.

Ešte horšie je, pracujúce ženy, ktoré preskočí svoje ranné jedlo malo 54% väčšia pravdepodobnosť vzniku cukrovky 2. Typu. [2]

3. Preskakovanie Raňajky mohla spôsobiť priberanie na váhe:

Ak ste na chudnutie režimu a majú vo zvyku vynechávanie raňajok, dať mu druhý myslel teraz. Podľa vykonaných štúdií o negatívnych dopadoch neje raňajkách, ktorí zmeškajú ranné jedlo mali vyššiu šancu na priberanie na váhe, úplne v rozpore s vašou chudnutie cieľ. Sú vaše zmätení? Stačí čítať ďalej.

load...

Preskakovanie raňajky oživuje chuť na sladké a tučné jedlá. Plus, pretože vaše bodavá bolesť z hladu bude dosť byť intenzívne, môžete skončiť napcháva dole, čo narazíte počas dňa. Čím vyššia je hladina hlad, tým väčšie množstvo príjmu potravy bude. A to v čase, presahuje odporúčaný denný príjem kalórií. Konštantná prax preskočenie raňajkách povedie nakoniec k priberaniu na váhe, a nie chudnutie. [3]

4. Negatívny dopad na náladu a energetickej hladiny:

Vyplýva to zo štúdie, ktorá sa objavila v časopise s názvom Fyziologické správanie v roku 1999, aby sa zabránilo raňajkách môže mať negatívne dopady na energiu a náladu. Britský výskumný tím urobil štúdiu na 144 zdravých ľudí, ktorí podstúpili jednodňové pôst. Skupina bola rozdelená do troch. Jedna skupina bola daná zdravý, mierny raňajky, druhá skupina iba kávu, a tretia skupina nebola daná raňajkách. Tieto skupiny sa potom sledované po dobu niekoľkých hodín. Podľa štúdie je skupina, ktorá nebola vzhľadom na raňajky predviedla najchudobnejšie pamäťových schopností a najvyššiu úroveň únavy. Nebol žiadny významný rozdiel medzi oboma skupinami.

Základná: Vyhnúť sa raňajkami mohol svišťanie dole vaše energetickej hladiny a negatívne ovplyvniť vašu pamäť. [4]

5. Riziko vzniku rakoviny:

Preskakovanie raňajky môže urobiť rozmaznávať v potravinách počas dňa čas. To na druhej strane dláždi cestu pre zvyšovanie výskytu obezity. [5] Podľa výskumu, ktorý bol riadený Cancer Research UK, sa zistilo, že osoba, ktorá je s nadváhou alebo obezitou má zvýšené riziko vzniku rakoviny. [6]

6. Ovplyvňuje kognitívnych funkcií:

Vrátane raňajok vo svojej každodennej strave režime vám prepožičia lepšie kognitívne funkcie. Štúdia bola vykonaná na skupine tínedžerov vo veku 12 až 15 rokov v dvoch štúdiách. V jednom z pokusov, skupina bola ponechaná na raňajky, a v druhej štúdii bola skupina požiadaná, aby upustili od jedle. Výsledky boli zaujímavé. Skupina, kedy na raňajky režimu, predviesť lepšiu presnosť vo vyhľadávacom teste vizuálnej, zatiaľ čo nedostatok raňajky bráni s výsledkami.

Nález: Zahrnutie raňajky dáva kognitívne funkcie impulz. [7] Počas štúdia bola vykonaná na mladistvých, môže byť ľahko rozšírený pre dospelých príliš.

7. Mohlo spôsobiť migrény:

Hypoglykémia je lekársky termín používaný na označenie nízkej hladiny cukru v krvi. Preskakovanie jedál vyvolá masívne ponoriť do hladiny cukru v poradí, čím dôjde k uvoľňovaniu hormónov, ktoré by mohli kompenzovať nízkych hodnotách glukózy. To na druhej strane, zvyšuje krvný tlak, čo vyvolalo migrény a bolesti hlavy. [8]

Incidencia je vyššia, keď vynecháte raňajky, pretože to je prvé jedlo dňa sa konzumuje po takmer 12 hodinách pôstu. Takže, ak chcete udržať tie bolesti hlavy preč, to zabezpečí, že budete jesť raňajkách.

Strata 8. Triggers vlasov:

Jedným z hlavných vedľajších účinkov skákanie výsledky Raňajky vypadávanie vlasov. Áno, jedlo, ktoré obsahuje nebezpečne nízke hladiny proteínu by mohli ovplyvniť hladiny keratínu, odvrátenie rast vlasov a spúšťanie vypadávanie vlasov. Raňajky je typickým jedlom každý deň a má významnú úlohu v podpore rastu vlasových folikulov. [9] Takže, ak si chcú vychutnať svieži, silné vlasy s nulovou pádu vlasy, potom by ste mali dopriať raňajkách bohatého na proteín denne.

9. By mohlo ovplyvniť váš metabolizmus:

Bude vaše auto niekedy spustiť, pokiaľ nie je palivo? No, jo? Rovnako tak je treba dať raňajkách váš metabolizmus je vybitý akumulátor. Jedná sa o prvé jedlo dňa sa kŕmi svoje telo, po jeho zostávajúcu dobu asi 12 hodín. Podľa rôznych štúdií vykonaných na dôležitosť raňajky, ľudia, ktorí jedia toto jedlo majú vyššiu úroveň režimu metabolizmu. [10]

10. Zhoršuje Hangover:

Je úplne v poriadku, keď sa prehnal na konzumáciu alkoholu predchádzajúci večer. Môžete použiť výživnú raňajkách odraziť svoju opicu. Zdravé raňajky bohatá na železo, kyseliny listovej a ďalších minerálov a vitamínov pomôže vaše telo kompenzovať stratené živiny. Bude tiež rozvíriť hladinu energie. [11].

Len pamätajte - vynechávanie raňajok môže zhoršiť opicu tým znížením hladiny cukru v krvi [12], pozýva bolesti hlavy a nevoľnosť. Takže stačí mať zdravú raňajkách prekonať svoju opicu.

Tieto negatívne účinky vynechávanie raňajok sú dosť dobré presvedčiť osobu, kto raňajkuje. Myslíte si vynechať raňajky? Zažili ste nejaké iné, ako tie vyššie uvedené účinky? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...