Zdravie a wellness

10 Škodlivé potraviny Konzervačné látky a ich vedľajšie účinky

10 Škodlivé potraviny Konzervačné látky a ich vedľajšie účinky

Vedeli ste, že váš obľúbený konzervovaný tuniak obsahujú škodlivé konzervačné látky, ktoré môžu viesť ku komplikáciám? Vedeli ste, že instant alebo ready-to-jesť jedlo je jedna z najhorších vecí, ktoré môžete mať k jedlu? No, je to pravda! Konzervačné činidlá sa obvykle pridávajú do potravín, aby sa zabránilo rastu baktérií a kazenie potravín, ale niekedy sú tieto chemické látky môžu vyvolať škodlivé reakcie alebo môže byť dokonca škodlivé a toxické samostatne.

Existuje mnoho škodlivé účinky konzervačné látky, ktoré by ste mali byť vedomí. Takže by ste chceli vedieť, čo desať najviac škodlivé konzervačné látky sú? Potom si prečítajte tento príspevok.

Venujte pozornosť. Zostať opatrný.

1. Propylgalát:

Propylgalát sa všeobecne používa v mäsových výrobkoch, nakladaná zelenina, omáčky a dokonca žuvačiek. Je to škodlivé konzervačné látky, ktoré môžu spôsobiť komplikácie pri pôrode, a dokonca viesť k poškodeniu pečene v dlhodobom horizonte. To môže tiež viesť k mnohým ďalším problémom, vrátane dýchacích ťažkostí a je zakázaný v mnohých krajinách (1).

load...

2. Sulfites:

Tieto zlúčeniny sa zvyčajne používajú pre zachovanie suchých plodov, konzervované ovocie, kukuričný sirup, korenie, konzervované olivy a víno a ocot. Tieto zlúčeniny vedú k rozmanitým vedľajšie účinky, ako sú palpitácie, alergické reakcie, ako je astma a rinitída (2). Sulfites tiež vyvolať bolesti kĺbov, bolesti hlavy, a môže dokonca spôsobiť rakovinu v niektorých prípadoch.

3. Brómované oleja:

Tieto oleje sa používajú na uchovanie balenú šťavu na dlhšiu dobu. Brómované šťava sa používa pomerne široko a môže viesť k potenciálne škodlivých a závažných nežiaducich účinkov. Brómované oleje môžu vyvolať zmeny v tkanive srdca, poškodenie obličiek, opuchy štítnej žľazy, zvýšenie tukové zásoby v pečeni a môže dokonca spôsobiť odumreté semenníky. Mnohé krajiny trval na tom, že brómované oleja zakázané pre konzervovanie fľaškové nápoje (3).

4. Propylénglykol a karboxymethylcelulóza:

Tieto dve konzervačné prísady sú pravidelné zmrzliny. Propylénglykol je zvyčajne používaný ako nemrznúca prostriedok a odstraňovač laku. Je to hrozivejšie chemický z týchto dvoch konzervačných látok, a mnoho krajín zastavené jeho užívanie. Druhý konzervačné tu bolo spomenuté, karboxymethylcelulóza, je stabilizátor. To sa zvyčajne používa v zálievka, syrová nátierka a čokoládové mlieko. Štúdia na potkanoch dospela k záveru, že karboxymethylcelulóza podnecuje tvorbu nádoru. Depresia CNS, je jedným z hlavných vedľajších účinkov propylénglykolu (4).

load...

5. Mono-glyceridy a diglyceridy:

Tieto chemické látky sú obvykle používané pre uchovanie potravín, ako sú torty, koláče, sušienky, chlieb a arašidové maslo. Mono a diglyceridy tiež pomáhajú chrániť ostatné potraviny ako pražených orechov, vegetariáni zabalené s omáčkou a dokonca aj margaríny. Monoglyceridy sa pravidelne objavujú na zozname zlých alebo nezdravých tukov (5).

6. Dusičnan sodný:

To je ďalšie škodlivé konzervačné potraviny použité na uchovanie mäsa. Dusičnan sodný sa pridáva do väčšiny foriem spracovaného mäsa, ako je slanina, šunka, a klobása. To kyseliny dusitej je celkom nebezpečné pre telo a môže viesť k rakovine žalúdka. Európske národy, ako je Nórsko a Nemecko zakázali používanie dusičnanu sodného ako konzervačný prostriedok (6).

7. Hydrazid kyseliny maleínovej:

Tento ochranný sa zvyčajne pridáva na zemiaky, aby im klíčenie. Je známe, chemický inhibítor a môže dokonca viesť k rakovine.

8. BROMIČNANOV:

To je najviac bežne používané konzervačné látky v bielej múky a chleba. To môže vyvolať hnačku a ničí živiny.

9. Kyselina citrónová (vyrobené za použitia kyseliny sírovej):

Kyselina citrónová je základná živina, ktorá sa nachádza vo veľkom množstve v mnohých citrusových potravín. Avšak, kyselina citrónová vytvorené pomocou kyseliny sírovej je úplne škodlivé a môže viesť k alergickým reakciám. Tento produkt je kyselina citrónová nebezpečné pre vás, ak máte sklony k alergiám. Zvážiť použitie prirodzene sa vyskytujúce kyseliny citrónovej; to je prirodzenejšie a bezpečnejšie variant.

10. Benzoát:

Tieto konzervačné látky sa obvykle pridávajú do nálevu, margarín, ovocné pyré a štiav. Benzoát môže vyvolať alergie a dokonca viesť k poškodeniu mozgu.

Tieto potravinárske konzervanty zvýšiť trvanlivosť potravín v obchodoch, ale účinky konzervačných látok na ľudské zdravie sa líšia. Teraz, keď viete o škodlivých účinkoch konzerváciu potravín a ich názvy, nezabudnite starostlivo skontrolovať tieto zložky, ak ste nakupovanie pre spracované potraviny.

Varovať svojich kolegov čitateľov o akýchkoľvek ďalších toxických konzervantov, zanechať komentár nižšie.

load...