Zdravie a wellness

10 prekvapivých vedľajších účinkov vodného melónu

10 prekvapivých vedľajších účinkov vodného melónu

V lete, môžeme nájsť melóny všade! Perfektné letné ovocie, melónov s vysokým obsahom vody, vytvárajú veľký smäd zhášadlá. Melóny sú nielen chutné a osviežujúce, ale sú príliš zdravé! Tie obsahujú vysoké množstvo vitamínov A, C, B6 a draslík. Obsahujú tiež rastlinné chemikálie, ako je citrulín a lykopénu. Tieto chemické látky v melóny, aby boli dobré pre naše zdravie.

Ale rovnako ako všetko ostatné, príliš veľa spotreba melóna môže spôsobiť problémy pre vaše telo.

Vedľajšie účinky: Meloun

Existuje niekoľko zložiek v melónu, ktoré môžu spôsobiť vedľajšie účinky. Tu sú niektoré z týchto vedľajších účinkov tohto lahodného, ​​šťavnatého ovocia sú:

load...

1. Intestinálne poruchy:

Melóny sú bohaté na lykopén. Takže, nespotrebúvajú melón vo veľkých množstvách. To môže viesť k nevoľnosť, nadúvanie, hnačka, vracanie, poruchy trávenia a plyn. Tieto príznaky môžu byť horšie u starších ľudí, pretože tráviaci systém má tendenciu oslabovať s vekom.

2. Kardiovaskulárne poruchy:

Melón obsahujú vysokú hladinu draslíka. Konzumácia draselného obohatené potraviny vo veľkom množstve, môže viesť k kardiovaskulárnych problémov. Niektoré z týchto ochorení sú chýba alebo slabý pulz, nepravidelný srdcový tep, zástava srdca, atď. To môže tiež mať vplyv na riadenie motora a nervový systém organizmu.

3. Nie je dobré pre diabetikov:

Keď jednotlivec je rezistentný na inzulín, potom sa hladina cukru v krvi vedie k zostať na mieste v krvi. Nevstupuje do buniek v tele. Pokiaľ dôjde k výpadku glukózy v bunkách, potom väčšie množstvo inzulínu, sa vyrába. Obaja krv a cukru zostáva v krvi, čo môže mať vplyv na hladiny triglyceridov v tele. Melón, plný s prírodného cukru môže spôsobiť špica hladiny cukru v tele. Preto diabetici by sa mali vyvarovať konzumácie melón.

load...

4. Poklesom krvného tlaku úroveň:

Nadmerná konzumácia melónu môže viesť k poklesu hladiny krvného tlaku v tele. Ak je osoba trpí nízkym krvným tlakom, to je najlepšie, aby sa zabránilo melón v celej svojej podobe.

5. Alergické reakcie:

Náročné melón môže tiež spôsobiť alergické reakcie u niektorých ľudí. Sú to ťažké alebo mierne vyrážky, anafylaxie a opuch tváre. Ľudia, ktorí sú alergickí na mrkvu, latexu a uhorkou, môže ľahko vyvinúť alergické reakcie na melón.

6. Vyhnite sa počas tehotenstva:

Gestačný diabetes je obyčajný, ale závažný zdravotný problém, ktorý trápi mnoho tehotných žien. Konzumácia veľkého množstva melónov zvyšuje hladinu cukru v krvi, čo vedie k gestačný diabetes. Takže, tehotné ženy by mali prestať jesť melón po dobu niekoľkých mesiacov! Istota je istota!

7. Riedka stolica:

Melón obsahuje špeciálny typ cukru, s názvom sorbitol. Ľudia, ktorí sú netolerantný k sorbitol rozvíjať riedku stolicu a plynu na náročné melón.

8. Problémy spojené s nervami a svalmi:

Ľudia, ktorí konzumujú melón vo veľkých množstvách, vývoj nervovej, svalové a obličkové problémy.

9. Impotencia:

Vedľajšie účinky jesť príliš veľa melón môže spôsobiť impotenciu a erektilnej dysfunkcie u mužov.

10. Únava:

Slabá funkcie obličiek znižuje čistenie a vylučovanie škodlivých látok z tela, čo vedie k opuchy nôh. Spotreba nadmerných melónov môže zvýšiť množstvo vody v tele. Ak je prebytok vody nie je vylučovaný z tela, potom to môže viesť k zvýšeniu objemu krvi. To môže ďalej zhoršiť opuchy, rovnako ako viesť k vyčerpaniu a únave.

Takže, keď budete jesť melón, dbať na vašej veľkosti porcií! Je ľahké konzumovať príliš veľa tohto čerstvého ovocia, je to proste tak chutné! Ale teraz, keď viete o nežiaducich účinkoch melónu, byť istí, že nie ste vyplnenie vášho tela s príliš dobrú vec!

Ak si všimnete niektorého z týchto vedľajších účinkov, nemusia čakať na ne jednoducho prejsť, zájsť so svojím lekárom!

Baví vás melón? Zažili ste niekedy nejaké vedľajšie účinky? Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami v sekcii Komentáre nižšie.

Referencie: 1, 2�

load...