Zdravie a wellness

10 prekvapivých prínosov lososovej šťavy

10 prekvapivých prínosov lososovej šťavy

Kto nemá rád pohárik chladeného džúsu na horúcom letnom dni? Samotná myšlienka mať pohár džúsu môže byť osviežujúce ako pre telo i myseľ! Potravinársky priemysel inkasoval do tohto myšlienkového smeru, a nie je tam žiadny nedostatok rôznych štiav, ktoré možno kúpiť! Avšak, to je vždy zdravá, aby ovocné alebo zeleninové šťavy doma skôr než siahnuť po OTC štiav, ktoré obsahujú umelé ochucovadlá, sladidlá a farby. Zatiaľ čo mnoho ľudí, ktorí chceli, aby šťavy s ovocie, ako pomaranče, jablká, citróny alebo zeleniny, ako je mrkva, ale len zriedka premýšľať o použití zeleniny, ako je baklažán. Na rozdiel od toho, čo si môžu myslieť, baklažán môže byť použitá, aby sa výživné šťavy. Môžete urobiť baklažán šťava doma a získať mnoho zdravotných výhod tým, že pije často.

Tvorba baklažán šťava:

Nepotrebujeme, aby vám povedať, že baklažán je cenovo dostupný a nájdete ju na trhoch po celý rok. Rovnako ako všetky ostatné zeleniny, baklažán tiež prichádza v rôznych odrôd, ale s použitím pravidelné fialovej tie farebné, je všetko, čo potrebujete pre výrobu džúsu. Tvorba baklažán šťava je ako detská hra! Avšak na rozdiel od oranžovej alebo bobule, nemôžeš len stlačiť baklažán na extrakciu šťavy. V ideálnom prípade budete musieť použiť mixer brúsku a rmutování extrahovať šťavu z tejto výživné zeleniny. Môžete kosiť baklažán na malé kúsky a dať kúsky v odšťavovači pre jednoduché použitie. Možno budete musieť použiť niekoľko baklažány získať veľký pohár džúsu. Ak sa vám nepáči chuť, potom zmiešať ostatnej zeleniny a ovocia s ním a pridať niektoré prírodné korenie tiež.

Zdravie Výhody baklažánu Juice:

Tu sú prekvapivé výhody baklažán šťavy, ktoré možno získať pomocou tohto šťavu pravidelne piť.

1. Prevencia rakoviny:

Japonská štúdia ukázala, že baklažán šťava môžu byť použité v boji proti rakovine, pretože je bohatá na trypsínom. Táto zlúčenina sa môže neutralizovať bunky rakovinotvorné u ľudí (1).

load...

2. Cardiac Health:

Baklažán obsahuje veľa živín, ako sú beta-karotén, vlákniny a antioxidantov. Spolu, tieto pomáhajú telu vyrovnať sa s mŕtvicou a riziko srdcových chorôb. Výsledky výskumu ukazujú, že ľudia so zvýšenými množstvami beta-karoténu v krvi, sú menej náchylné na ochorenia srdca (2).

3. Prevencia Hypertenzia:

Atribúty klinické vyhľadávanie nedostatok draslíka ako hlavnú príčinu za hypertenziu. Baklažán obsahuje draslík a nízky obsah sodíka, čo je kombinácia ideálne pre boj s hypertenziou (3).

4. Blood Cholesterol Check:

Baklažán je bohaté na vlákninu a pomáha zmariť absorpcie cholesterolu, najmä škodlivého LDL cholesterolu do krvného obehu (4).

load...

5. Prevencia Diabetes:

Baklažán extrakty a šťavy môžu byť použité pre inhibíciu enzýmu, čo vedie k diabetu typu 2 (5).

6. Prevencia Ateroskleróza:

Štúdia ukázala, že baklažán môže byť použitý v potrave, aby sa zabránilo upchatiu tepny v ľudskom tele. Pomáha spomaliť hromadenie tuku v cievach, aby vaše srdce zdravé (6).

7. Brain Health:

Baklažán obsahuje niekoľko phytonutrients, ktoré pomáhajú vývoj mozgu u ľudí. Tým, že ponúka vaše deti baklažán šťava, môžete si zabezpečiť, že majú aktívny a zdravý mozog (7).

8. Ovládanie Obezita:

Možno ste počuli o baklažány používaný v diéty chudnutie. Avšak, vrátane baklažánu šťavy vo vašej strave môže skutočne pomôcť vám tie škaredé vrstvy mäkká tukové tkanivo prístrešok rýchlejšie. To pomáha v tuku napaľovanie tela. Jej obsah vlákniny pomáha cítite nasýtení po dlhú dobu, predchádzať prejedanie (8).

9. Nervové napätie Redukcia:

Predpokladá sa, že je baklažán v strave môže byť dobré pre vaše nervy. Dvaja z jeho zložiek, skopoletínu a soroparone, hrá úlohu pri upokojenie nervov.

10. Prevencia krvná zrazenina:

Baklažán môže pomôcť pri prevencii tvorby krvných zrazenín. Jeho bioflavonoidov a vitamínu K obsahu prispieť k posilneniu kapilár (9).

Baklažán Juice Recept:

Ako vyrobiť baklažán šťava? Ak si myslíte, že šťava z baklažánu bude chutiť nijaký, ste na omyle! Len je nutné použiť tie správne ingrediencie. Skúste robiť toto chutné a výživné šťavy baklažán doma:

Budete potrebovať jeden baklažán, 2 jablká, řapíkatým zelerom a 3 mrkvy. Zmiešať všetko s vodou v odšťavovač za niekoľko minút. Zmiešajte malé množstvo soľou a korením v prípade potreby.

Až sa nabudúce budete vidieť, že kráľovská fialová farba vegetarián na prepážke supermarkete, nie škubnutí nos a odísť. Priniesť domov baklažán, a to nielen môžu nahradiť pohár mrkvovej šťavy, ale môže byť tiež do nákladných a pikantné karí!

Bol tento článok užitočný? Do podeliť o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...