Zdravie a wellness

10 potravín na udržanie zdravých pľúc

10 potravín na udržanie zdravých pľúc

Dýchanie - to je život sám. Prostý akt dýchanie udržiava náš život ďalej. Ale my sme len zriedka prestať ani nevšimnete túto neviditeľnú funkciu tela. Pľúca, rovnako ako tých neviditeľných vojakov, tvrdo pracovať, aby naše telo v bezpečí. Pre celkovú pohodu nášho tela, to je veľmi dôležité, aby sme sa postarať o naše pľúca.

Voda je veľmi dôležité pre udržanie dobrého zdravotného stavu pľúc. Preto by sme mali piť veľa filtrovanej vody. Môžeme tiež udržiavať naše pľúca zdravé jesť jedlo, ktoré je dobré pre pľúca. Inteligentná diétne voľba, ktorá zahŕňa zdravú výživu, je dlhodobou investíciou pre naše zdravie a dlhovekosť.

Tu je zoznam 10 potravín pre zdravé pľúca:

1. Jablká:

Je správne said- jablko denne udrží lekára preč! Jablká sú skutočne zdravé a efektívne ovocie. Ak chcete, aby sa zamerali na pľúcne zdravie, mali by ste určite jesť jablko denne. Je obohatený o veľa základných živín, ktoré sú dôležité pre našu celkovú pohodu. Dokonca aj jablkový džús a jablčný mušt sú už, plodný 'pre naše zdravie a kondíciu. Toto ovocie má proste len byť na vrchole zoznamu potravín, ktoré sú dobré pre pľúca.

load...

2. Fatty Fish:

The Journal of American College of Nutrition uvádza, že tučné ryby sú vynikajúcim potraviny s cieľom udržať naše pľúca zdravé. Obsahuje vysoké množstvo omega - 3 mastné kyseliny, ktoré je priamo spojené s pľúcnou zdravie.

3. Marhule:

Marhuľa je dobré pre zdravie pľúc. Je obohatený o vitamín A, ktorý je spojený so zdravými pľúcami. Marhule pomôcť pri znižovaní rizika pľúcnych infekcií. Nielen vitamín A, ale to je tiež bohatá na antioxidanty, železa a vlákniny, ktoré sú naozaj nevyhnutné pre naše zdravie.

4. Brokolica:

Brokolica je kapustovité zeleniny. Je to jeden z najlepších možností zelenej zeleniny. Čo je súčasťou našej stravy bude správne pomáhať funkciu pľúc. Obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, a preto prispieva k udržaniu dobrého zdravotného stavu pľúc. Brokolica je tiež dobré pre človeka, ktorý trpí chronickou obštrukčnou pľúcnou ochorenia.

load...

5. Hydina:

Hydiny potraviny, ako kurčiat, moriek a ďalších drobných vtákov sú naozaj dobré pre pľúca. Výskumníci uvádzajú, že vitamín prítomný u hydiny zosilňuje zdravia pľúc. Oni tiež verí, že toto zviera na báze verzie Vitamín A je absorbovaná v oveľa lepším spôsobom podľa nášho tela, ako verzia rastlinnej báze vitamínu A.

6. Orechy:

Ak ste vegetarián a nemôže jesť tučné ryby, orechy a potom sú tou najlepšou voľbou pre vás. Vlašské orechy sú vynikajúcim zdrojom omega - 3 mastných kyselín, rovnako ako mastné ryby. Len jesť hrsť orechov denne vám pomôže bojovať proti astme a ďalších respiračných ochorení.

7. Fazuľa:

American Cancer Society uvádza, že fazuľa sú naozaj dobré pre zdravie pľúc. Čierne fazuľa, fazuľa a fazuľa sú bohatým zdrojom antioxidantov, ktoré pomáhajú chrániť pľúca pred infekciami. Pomáhajú tiež bojovať s voľnými radikálmi, ktoré môžu poškodiť pľúca.

8. Jahody:

Bobule sú úžasne chutné a zdravé. Sú bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú udržiavať zdravé pľúca. Aj keď všetky plody sú dobré, ale čučoriedky a Acai bobule sú považovaní za majstrami dobrého zdravia.

9. Červenej papriky:

Červené papriky sú považované ako ochrana pre fajčiarov. Sú to naozaj skvelé pre zdravie pľúc. Sú obohatené o beta-kryptoxantíny čo znižuje riziko vzniku rakoviny pľúc a ďalších pľúcnych infekcií.

10. Špenát:

Špenát je naložený s vitamínom B, ktorá pomáha chrániť zdravie pľúc. Pravidelná konzumácia potravín z špenátu môže tiež znížiť riziko vzniku rakoviny pľúc. Žať plné výhody špenátu, môžete buď jesť špenát šalát alebo špenát polievka v čase obedov a večerí.

Tak to bol zoznam 10 najlepších potravín dobré pre pľúca. Je odporúčané, aby si zahrnúť tieto potraviny vo svojej každodennej strave, aby udržali vaše pľúca zdravé.

Dúfam, že sa vám tento článok na dobrého jedla pre pľúca informatívne. Takže podeliť o svoje názory prostredníctvom komentár časti.

load...