Zdravie a wellness

10 podivných vedľajších účinkov konzumácie Apple

10 podivných vedľajších účinkov konzumácie Apple

Apple samotný názov pripomína staré príslovie - "Jablko denne udrží lekára preč." To mňam ovocie je vychutnal po celom svete pre svoje úžasné chuť a zdravotné výhody. Apple nie je len konzumovať surové, ale tiež nájde miesto v najrôznejších receptov, či už sladkých i slaných. Nezabudnite na vynikajúce jablkový koláč!

10 Nežiaduce účinky Apple:

Ale viete, že aj tento, zázrak 'ovocie môže spôsobiť nežiaduce účinky, ak sú konzumované v prebytku? Všetci sme si vedomí zdravotných výhod jablká. Takže poďme zamerať na druhej strane mince top 10 jablko vedľajších účinkov!

1. Zvýšenie glykémie:

Apple je bohatým zdrojom zdravých sacharidov, vlákniny a ďalších živín. Tieto sacharidy sú pre organizmus pre palivo. Avšak, nadmerná konzumácia jabĺk bráni telu spaľovanie tukov. Príliš veľa sacharidov môže tiež zabrániť chudnutie. Stredne veľký jablko obsahuje 25 sacharidy a z toho len 5g sú vlákna. Tento nežiaduci účinok jabĺk tiež povedie k zvýšeniu hladiny cukru v krvi, aj keď sacharidy obsiahnuté v jabĺk nevedie k rýchlemu vzostupu hladiny cukru v krvi, takže máte dostatok času varovné.

load...

2. Zvýšenie telesnej hmotnosti:

Jablká sú považované za zdravé ovocie, ale zároveň tiež obsahujú kalórie a cukor. Stredne veľké jablko obsahuje asi 90 až 95 kalórií. Takže, ak budete konzumovať 5 stredných jabĺk za deň, bude to robiť konzumovať 3500 kalórií za týždeň, ktorý tvorí jednu libru telesnej hmotnosti! Nie je to dobrá voľba pre tých, ktorí nasledovať low-carb diétu a dúfajú, že schudnúť cez ketózy. Konzumáciou 5 jablká denne, môžete získať takmer 52 libier za rok!

3. Ochorenie srdca:

Rovnako ako mnoho iných druhov ovocia, jablká majú vysoký obsah fruktózy. Tento fruktóza sa často používa, aby sa vysoko fruktózový kukuričný sirup. Na rozdiel od glukózy, ktorá je absorbovaná do všetkých telesných buniek na energiu, fruktóza sa používa iba v pečeni. Keď sa v pečeni, sa vyrába tuky zvané triglyceridy, ktoré môžu viesť k ochoreniu srdca. Nadmerná spotreba jabĺk môže tiež viesť k nadmernej fruktózy v tele, čo môže spôsobiť celý rad zdravotných problémov, ako je cukrovka a obezita.

4. Škodlivými účinkami Apple Semená:

Jablká majú niekoľko zdravotných výhod, kým semená sú vyradené. Jablko semená sú jedovaté od prírody, pretože obsahujú kyanid. Pravidelná konzumácia jabĺk semien môže viesť k uvoľneniu kyanidu v žalúdku pri trávení. Spotreba jednej šálky jabĺk semien môže dokonca viesť k smrti!

load...

5. Alergické reakcie:

Konzumácia jabĺk môže vyvolať alergickú reakciu u niektorých ľudí. Ak ste alergickí na slivkovej, broskyne, marhule, mandle a jahody, ste s najväčšou pravdepodobnosťou bude alergický na jablká rovnako. Je vhodné poradiť so svojím lekárom predtým, než spotrebuje jablká, ak ste už trpia alergiou.

6. Nežiaduce účinky jablčnej šťavy:

Jablkový džús je všeobecne považovaný za zdravý nápoj, ale tiež má svoju vlastnú sadu vedľajších účinkov, ak sú konzumované v prebytku. Nadmerná konzumácia jablkového džúsu môže spôsobiť hnačku. Okrem toho ľudia tieto jablkový džús diétu často trpia bolesťami hlavy, závratmi a únavou. Umelo sladené jablčnej šťavy obsahuje látku zvanú sorbitol, čo môže viesť k vzniku šťavelanu vápenatého kameňov v tele.

7. Oslabuje zubnej skloviny:

Jablčný ocot je prírodný doplnok a je veril mať mnoho potenciálnych zdravotných výhod. Avšak nadmerné dávky jablčného octu môže spôsobiť niekoľko vedľajších účinkov. Byť kyslej povahy, to ocot môže oslabiť zubnú sklovinu, ak sú konzumované v neriedenej forme. Je vhodné ho riediť vodou, alebo piť slamkou, aby sa zabránilo kontaktu s zubov. Vypláchnuť ústa čistou vodou, aby sa odstránili stopy kyseliny zo zubov, akonáhle ste urobil pitie jablčného octu.

8. Oslabuje Bones:

Predávkovanie jablčného octu môže viesť k nízkej hladiny draslíka v krvi a nízkej hustoty kostí. Ľudia, ktorí trpia osteoporózou alebo užívajúci draslík posilnenie lieky by sa mali vyhnúť náročné jablčného octu alebo spotrebu v nízkych dávkach.

9. Kože Škody:

Vysoké dávky jablčného octu môže poškodiť pokožku a krku. Ako už bolo uvedené skôr, mala by byť vždy riedi vodou pred pitím alebo aplikáciu na kožu, aby nedošlo k poškodeniu.

10. Ďalšie vedľajšie účinky:

Jablčný mušt môže tiež zhoršiť príznaky ako je opuch, žihľavka a ťažkosti s dýchaním, rovnako ako zažívacie ťažkosti a pálenie záhy.

Nedovoľte, aby tieto nežiaduce účinky vydesiť vás off jablká! Tieto červené farebné ovocie by mali rozhodne byť súčasťou vašej každodennej stravy. Jediná vec, ktorú treba dávať pozor na to je množstvo jabĺk jete. Sa hovorí, jablko denne 'nie, 5 jablká denne!'

Máte radi jablká? Koľko môžete jesť v deň? Všimli ste si niekedy nejaké vedľajšie účinky? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...