Zdravie a wellness

10 Ovocie a zelenina bez cukru

10 Ovocie a zelenina bez cukru

Má myšlienka diabetu vydesiť vás? Stáva sa vám často ocitnete mimo kontrolu, koľko cukru každé jedlo položky, ktoré jete obsahuje? No, ak ste diabetik, ovocie a zelenina sú najlepšou voľbou! A ak tieto potraviny sú bez cukru, tie jednoducho nemajú starať vôbec!

Tento post hovorí o tých bez cukru ovocia a zeleniny, ktoré sú super-zdravá! Chceli by ste, aby ich vyskúšať? Ísť dopredu a čítať!

1. Šalát:

Ďalší z našich bez cukru zeleniny, šalát je neuveriteľne chrumkavé a je pravidelná súčasť väčšiny druhov zelených šalátov. Môžete flámu na listoch hlávkového šalátu a ani získať palec na vašom pása. Šalát je obzvlášť zdravé pre posilnenie imunity, pretože je bohatým zdrojom kyseliny listovej, mangánu a železa. Šalát tiež obsahuje esenciálne vitamíny skupiny B a ďalšie, ako sú vitamíny A, C, D, E a K. Šalát obsahuje asi 0,8 g cukru na 100 g porciu, čo je menej ako 20 krát cukor v pečivo (1).

2. Špargľa:

Špargľa bol použitý v mnohých kultúrach na liečbu rôznych chorôb. Špargľa obsahuje nula tuku a prakticky žiadny cukor, pričom obsahuje množstvo ďalších dôležitých živín, ktoré sú veľmi prospešné pre telo. Aj keď to bolo v prvom rade používa ako diuretikum, ale tiež bol použitý k urýchleniu metabolizmu.

load...

Obsahuje vitamíny A, C, E, K, B6 a minerály, ako je železo, meď, kyseliny listovej a je tiež bohatá na bielkoviny (2).

3. Brokolica:

Táto tmavo zelenej listovej je prakticky bez tuku a obsahuje málo cukru. Avšak, bez ohľadu na jeho nedostatky sú to viac než vyrovná výživových počíta s ďalšími základnými živinami. Brokolica je nabitý vitamíny A, C, D, E, K, vlákniny, vápnika a ďalších živín, vrátane železa, fosforu, zinku a draslíka. Brokolica obsahuje tiež jeden z najsilnejších antioxidantov a jeho zdravotné výhody patrí vytvrdzovanie kožné problémy a prečistenie tela voľných radikálov poškodenie indukujúcich (3).

4. Ružičkový kel:

Ďalší z našich nulovým obsahom tuku a nízky obsah cukru zeleniny, ružičkový kel sú používané v mnohých šalát receptov a sú jedným z najzdravších možností, ktoré môžete zvážiť. Ružičkový kel majú tiež anti-karcinogénne vlastnosti, ktoré ich robia účinná ako rakovina-prevencia činidla. Sú nabitý fytonutrienty, ktoré im prepožičiavajú ich protikarcinogénne tendencie. Tiež známy ako malé kapusta, ružičkový kel patrí medzi zdravé potraviny, ktoré nie sú populárne s deťmi vzhľadom na ich relatívnej tastelessness. Avšak, ak ste diabetik hľadá nízky obsah cukru a nulové diéty tuku, sú jednou z najzdravších možností na tomto zozname (4).

load...

5. Kapusta:

Vieme, že malé kapusta už vystupoval na tomto nulovom tuku a cukru, bez zoznamu. No, spolu s ružičkový kel, ich nemenej dôležité starší bratranec je tiež životaschopný s nízkym obsahom cukru a nízkotučné variant potravy. Táto zelenina obsahuje veľa živín a má mnoho zdravotných výhod. Kapusta je bohaté na vitamíny A, C, D, E a K. To tiež ponúka minerálov, ako je vápnik, železo, horčík, zinok a sodíka, okrem iného (5).

6. Grapefruit:

Grapefruit je jedným z najúčinnejších prostriedkov pre kašeľ a prechladnutie. Prítomnosť všetkých dôležitých vitamínu C zaisťuje, že toto ovocie vás tiež chráni pred skorbut. To je ďalší z potravín s nulovým obsahom tuku hodnoty, ktoré môžete jesť, bez toho, aby jediný raz myslenia alebo obáv o získanie kíl (6).

7. Avocado:

Jeden z najviac výživných potravín okolo, a pokrstil, kompletné krmivo 'na výživu po celom svete, avokádo je ďalší z našich nízkym obsahom cukru a nízkotučných potravín. To je obzvlášť bohatým obsahom vlákniny, a minerály, ako je draslík a meď, a základných vitamínov, ako je E, A, K, B6 a C. Avokádo tiež obsahuje stopové množstvo kyseliny listovej, medi a bielkovín. To má mnoho zdravotných výhod a je pravidelne používaný v koži a ošetrenie vlasov (7).

8. Papaya:

Papája má mnoho zdravotných výhod, okrem toho, že dráždi chuťové bunky skvele a chutí chutné. Papája napomáha tráveniu cez Papains, chemické látky v Papaya, ktoré stimulujú tráviace procesy. Je tiež bohatý na esenciálne vitamíny; najmä vitamín A. Prítomnosť karoténu je papáje preventívny jedlo pre rakovinu. Jeho nízka kvalita sodný je dobré pre ľudí s problémami s cholesterolom. Papája zlepšiť farbu pleti a predchádzať pigmentáciu a sfarbenie. Papája obsahujú antioxidanty, ktoré pomáhajú spomaliť starnutie. Oni tiež zabrániť plešatenie a kontrolu lupy (8).

9. Paradajky:

Pravdepodobne jeden z najviac diskutovaných tém je, či paradajky sú ovocie a zelenina. Isté je, že paradajky sú nízkotučné a prakticky bez cukru potraviny. Tie obsahujú slušné množstvo vitamínu K; ktorý je nevyhnutný pre budovanie a posilňovanie kostí. Vitamín K je zabezpečené, že udržanie dobrého zdravia kostí. To tiež stimuluje non-kolagénne bielkovinu zvanú osteokalcín, ktorá je nutná a pôsobí ako katalyzátor, ktorý pomáha vápnik posilniť vaše kosti. Paradajky obsahujú tiež slušné množstvo vitamínu A, ktorý pomáha zabrániť šeroslepota a iné choroby (9).

10. Repa:

Repa pomôcť liečiť a predchádzať mnoho utrpenia. Sú to pravdepodobne jeden z ďalších kompletných potravín na našom zozname nízkeho cukru potravín. Repa sú plné minerálov, ako je draslík, železo, vlákien a vlákniny. Dostanú svoju bohatú farbu z silný antioxidant s názvom betanín. K tomu všetkému, repa chutiť sladko. Takže, aj keď máte, aby sa zabránilo sladkostí a ďalších sladkých potravín, môžete bez obáv tiesňava na repe a stále ešte horšie ako vy (10).

Takže teraz, keď viete o týchto voľných ovocia a zeleniny úžasné cukru, prečo čakať! Zahrnúť ich do svojho jedálnička dnes a kontrolovať hladinu cukru v krvi. Povedzte nám niečo o akékoľvek iné nízke potraviny cukru, ktoré vás baví jesť. Ak viete o akýchkoľvek receptov či šalátov zahŕňajúce nízkym obsahom cukru ovocie alebo zeleninu, prosím podeľte sa o ne s našimi kolegami čitateľmi tu. Zanechať komentár nižšie.

load...