Zdravie a wellness

10 ohromných zdravotných prínosov modrého syra

10 ohromných zdravotných prínosov modrého syra

Samotná zmienka o syre nám dáva spomenúť všetky tie lákavá jedlá ako hamburgery, šaláty, cestoviny, dipy a mnoho ďalších, že jo? V súčasnej dobe existuje nespočetné množstvo druhov syrov na trhu k dispozícii, niva je jednou z nich. Zaujíma vás, čo niva je a aké sú výhody modrého syra, tento príspevok môže pomôcť! Ešte čítať!

Čo je modrý syr:

Ako názov napovedá, niva je modro-zelenej farby forma syr. Modré formy prítomné v žilách syre sú v dôsledku prítomnosti baktérií, ktoré začínajú starnutie, a tým odovzdávanie syru jeho charakteristickú modrú odtieň.

Existujú rôzne typy modrého syra, ako Roquefort, Danablu, gorgonzola a Modrá Stilton. Je nízky obsah kalórií a je plný rôznych živín, ktoré sú nevyhnutné pre naše telo.

load...

Výhody z modrého syra

Ako už bolo uvedené vyššie, plesňový syr môže byť prospešné pre naše zdravie v niekoľkými spôsobmi, a vzhľadom k tomu, nižšie sú 10 tak, syr s modrou plesňou.

1. Zdravie srdca:

Prídavok modrým syrom vo vašej strave môže pomôcť pri znižovaní rizika kardiovaskulárnych ochorení. Štúdie ukázali, že ľudia, ktorí konzumujú plesňový syr pravidelne majú nižšie riziko nákazy kardiovaskulárnych ochorení ako ich náprotivky, ktorí nemajú konzumovať. Plesňový syr tiež pomáha pri znižovaní hladiny cholesterolu, a bráni zápalu artérií a zrážanie krvi v žilách a tepnách.

2. Boje Artritída:

Začneme starnutia, ďalšie zdravotné problémy sa vyskytujú u nás, artritída je jednou z nich. Niva má protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú pri znižovaní zápal kĺbov a úľave od bolesti artritídy. Prídavok modrým syrom vo vašom jedálničku znižuje riziko artritídy a tiež pomáha v boji proti ho.

load...

3. Bráni Osteoporóza:

Osteoporóza je stav, keď kosti natoľko slabá, že oni môžu mať tendenciu k fraktúre aj miernym poklesom. Je častejšia u žien ako u mužov. Plesňový syr je veľmi dobrým zdrojom vápnika, ktorý je dôležitý pre zdravé kosti. Jedna unca modrého syra má asi 150 mg vápnika. Teda spotreba modrého syra je vaše kosti zdravé a pomáha v prevencii chorôb, ako je osteoporóza.

4. Zlepšuje pamäť:

Živiny obsiahnuté v modrého syra pomoc pri zvyšovaní pamäť a pamäťové boj problémy. Spotreba modrého syra zlepšuje funkciu mozgových buniek. Takže začať pridávať plesňový syr stravy vašich detí s cieľom zlepšiť svoju pamäť!

5. Zdrojom fosforu:

Plesňový syr je veľmi dobrým zdrojom fosforu. Tento minerál je pre zdravé kosti a zuby veľmi dôležité. Nedostatok fosforu môže viesť k problémom súvisiacich s kosťou, ako krivica. Na rozdiel od zdravých kostí a zubov, fosfor tiež vykonáva rad životne dôležitých funkcií v tele.

6. Mliečne bielkoviny:

Plesňový syr obsahuje mliečnu bielkovinu, takže tí, ktorí nemôžu piť mlieko priamo z dôvodu intolerancie laktózy môžu ísť nivou získať požadovaný proteín.

7. Zubná zdravie:

Jedným z menej hovoril o výhodách modrého syra. Niva je zubná priateľský. Prítomnosť dobré množstvo vápnika je to dobré pre vaše zuby. Spotreba modrého syra pomáha v prevencii a boji proti plaku a zubného kazu.

8. Posilňuje imunitný systém:

Štúdie ukázali, že modré spotreba syrov posilňuje imunitný systém. Niva môže poskytnúť rad základných vitamínov a minerálov, vrátane vitamínu A, vitamín D, draslíka, sodíka a zinku. Inými slovami, to hrá dôležitú úlohu v prevencii chorôb tým, že nám sa silným imunitným systémom.

9. Proti celulitíde:

Niva má anti-celulitíde vlastnosti. Tak, zabraňuje tuky hromadeniu vo forme celulitídy.

10. Anti-zápalové:

Zápal je hlavný problém, ktorý trápi väčšinu z nás dnes, a ak je ignorovať, môže premeniť vážne a dokonca fatálne. Niva má protizápalové vlastnosti. Tak, to pomáha v boji proti rôznym zápalové problémy v našom tele. Z tohto dôvodu patrí plesňový syr vo vašej strave dnes a rozlúčiť so zápalom!

Takže toto bolo asi úžasné zdravotné prínosy z modrého syra, teraz sa pozrime na nutričné ​​hodnoty z modrého syra.

Modré syry Nutričné ​​hodnoty (množstvo na 100 g):

Informácie o niva nutričných výhod je uvedený tu:

Kalórie 18%
Celkový obsah sacharidov 1%
Nasýtený tuk 93%
Cholesterol 25%
Sodík 58%
Vitamín a 15%
Vitamín b12 20%
Vápnik 53%
Sodík 58%
Fosfor 39%
Draslík 7%
Selén 21%
Proteín 43%

Potom, čo vedel, vyššie uvedené zdravotné prínosy nivou, nebudete mať jedlo bez porciu z modrého syra, že nie? dajte nám tiež vedieť, ako to po vás pomohlo. Komentovať v poli nižšie!

load...