Zdravie a wellness

10 neočakávaných vedľajších účinkov ovocia kivi

10 neočakávaných vedľajších účinkov ovocia kivi

Kiwi je veľmi populárny ovocie, ktoré má vysokú rezervu vitamínu C. Je to rovnako ako pomaranče s zelený svetlý mäsa. To je škvrnitá s malými čiernymi semienkami, ktoré dodávajú tropický vkus na všetky ovocné šaláty. Toto ovocie je k dispozícii po celý rok. Kalifornia kiwi prichádza v priebehu novembra na trhu a zostáva až do mája. Opäť platí, že Nový Zéland kivi je k dispozícii od júna do októbra. Toto ovocie je všeobecne 3 palce dlhý a váži okolo 4 oz. Zelená mäso má krémovú konzistenciu a osviežujúcu chuť, ktorá pripomína jednu z melóny, jahody a banány.

Kiwi Vedľajšie účinky - Top 10:

Áno, to je známa pre svoju jedinečnú sladkú chuť a počtu dávok. Ľudia na celom svete milujú toto ovocie. Ale existujú kiwi vedľajšie účinky, ktoré môžu pop up, ak jedli vo veľkom množstve.

Niektoré z hlavných vedľajších účinkov kivi sú:

1. Alergické reakcie:

Dalo by sa vyskytnúť alergické reakcie v dôsledku konzumácie kiwi. Je dôležité byť opatrný, keď jej ho. Mnoho jednotlivcov, ktorí konzumujú ovocie kivi vo veľkých množstvách hlásili skríženú senzibilizáciu a rôzne druhy alergií.

load...

2. Vyrážky a opuchy:

Podľa štúdií bolo zistené, že prejedanie kiwi môže viesť k opuchu. Anafylaxia môže objaviť aj u ľudí, jesť príliš veľa kivi. Vyrážka, astma a žihľavka sú tiež obyčajné. To môže tiež viesť k miestnemu podráždeniu úst.

3. Orálny syndróm alergie (OAS):

Mnoho ľudí hlásilo OAS kvôli prejedanie kiwi. OAS zahŕňa opuch úst, pier a jazyka. To tiež vedie k brnenie a svrbenie pocitov v ústach.

4. Dermatitída:

Jedinci s vysokou spotrebou množstvo kiwi na dennej báze sa môže vyvinúť kožné ochorenia, ako je dermatitída.

5. Pankreatitída Problém:

Prejedanie kiwi môže viesť k akútny zápal slinivky brušnej. Toto chutné ovocie prichádza obohatená draselným, serotonínu a vitamín C a E. Vysoké dávky týchto zložiek môžu meniť hladiny triglyceridov v krvi, čo môže poškodiť pankreas v dlhodobom horizonte.

load...

6. Hnačka a zbalenie:

Jedným z vedľajších účinkov kivi je tiež vracanie, nevoľnosť a hnačka. To môže tiež viesť k odpadnutiu a ťažkosti pri prehĺtaní.

7. Latex Alergia:

Podľa štúdií sa zistilo, že väčšina ľudí s alergiou na latex sú tiež náchylní k rozvoju kiwi alergie. Ak máte alergické reakcie na latex, potom by ste sa mali vyvarovať konzumácie kivi a produktov s kivi.

8. Dojčenie a tehotenstvo:

Keď ste dojčiaca matka, alebo tehotná, potom sa poraďte so svojím lekárom, pokiaľ ide o dávky kiwi. Over jesť toto ovocie počas tehotenstva môže mať vplyv na vaše zdravie negatívne.

9. Interakcia s niektorými špecifickými typmi drog:

Podľa mnohých výskumov, sa zistilo, že toto ovocie má anti-hubové aktivity a môže viesť k návykovým účinkom pri konzumácii s inými anti-plesňové lieky. To zvyšuje šance na krvácanie, ak sa vezmú s určitými typmi liekov. Niektoré z liekov sú antikoagulanciá, aspirín, heparín, protidoštičkové lieky a nesteroidné protizápalové lieky.

10. Interakcia s doplnkami stravy a bylín:

Ako už bolo spomenuté predtým, kivi má fungicídne vlastnosti. Z toho dôvodu, že vedie k návykovým efekt pri konzumácii s inými antimykotík. Kiwi má vysokú koncentráciu serotonínu. Selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRI), môže ovplyvniť hladinu serotonínu v ľudskom tele. Všeobecne platí, že zvyšuje hladinu serotonínu. Tak, SSRI a kiwi môže viesť k synergickému účinku na hladiny serotonínu.

Ak užívate vysoké dávky lieku alebo trpia kritických zdravotných porúch, potom sa odporúča konzultovať s lekárom a úplne vedieť o ovocných výhodách kivi a vedľajších účinkov. Okrem toho sa tiež odporúča, aby sa kivi v obmedzenom množstve. V prípade, že trpíte niektorou z kiwi vedľajších účinkov uvedených vyššie, je lepšie navštíviť svojho lekára teraz. Istota je istota!

Páči sa vám kivi? Už ste niekedy čelia niektoré z týchto kiwi vedľajších účinkov? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

Referencie: 1, 2

load...