Zdravie a wellness

10 neočakávaných vedľajších účinkov koriandrových semien

10 neočakávaných vedľajších účinkov koriandrových semien

Sú tiež pridáva do polievok a vývarov. Ale pokorný koriander semeno je oveľa viac, než agent príchuti! Je tiež známe, že vlastniť celý rad priaznivých účinkov na zdravie. Ale to, čo väčšina ľudí nevie je, že koriander semená môžu tiež spôsobiť niektoré nežiaduce účinky! Áno, čítajte ďalej poznať vedľajšie účinky koriandru tu.

Vedľajšie účinky koriandru

Nepochybne, koriander semená môžu využiť svoje zdravie niekoľkými spôsobmi. Ale oni sú tiež spojené s niektorými vedľajšími účinkami, odchod koriandra vedľajšie účinky, ktoré sú uvedené nižšie:

1. Problémy s pečeňou:

Nadmerné a dlhodobé užívanie koriandru semien môže spôsobiť problémy s pečeňou. Olejové zložky prítomné v koriandra je zvyčajne užitočné v liečbe ochorení pečene, ale jeho nadmerné užívanie môže viesť k žlče cez sekréciu a spôsobuje abnormálne podmienky.

load...

2. Alergické reakcie:

Niektorí ľudia by mohli dostať alergické reakcie, ako je vyrážka, dýchacie ťažkosti, svrbenie, opuch na tvár / krku, závraty a pod od využitia koriandra semien. Ak ste náchylní k týmto problémom, je vhodné sa poradiť so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti pred použitím týchto ochucovadiel.

3. Tehotenstvo a dojčenie:

Prichádza jeden z vážnych vedľajších účinkov koriandra, že ženy by sa mali vyvarovať! Tehotné a dojčiace ženy by mali používať koriandra v obmedzenom množstve, pretože jeho účinok na sekréciu žliaz, ktoré môžu spôsobiť škody na matku a plod, ako aj reprodukčné žľazy.

4. Dýchacie Problém:

Predĺžené a nadmerné používanie koriandru semien môže viesť k problémom s dýchaním sprevádzané bolesťou na hrudi, sucho v hrdle, a sprísnenie krku. Ak máte čeliť také problémy, je potrebná rýchla lekárska pomoc.

load...

5. Sun Citlivosť:

Niekedy využitie koriandra semien môže spôsobiť citlivosť slnka, čím sa zvyšuje riziko vzniku spáleniny od slnka a rakoviny kože. Ak trpíte slnečnej alergie alebo citlivosti, je vhodné využiť minimálne a to aj po rozhovore so svojím lekárom.

6. Kožné problémy:

Niektorí ľudia by mohli byť vystavení kožné problémy, ako je zápal, svrbenie, podráždenie, dermatitída a stmavnutie kože po použití koriandra. Lekársku pomoc sa odporúča v takom prípade, a ak niektorý z týchto príznakov sú sledované použitie by mala byť prerušená.

7. Gastrointestinálne problémy:

Dlhodobé alebo nadmerné užívanie koriandra môže spôsobiť zažívacie ťažkosti, ako je hnačka, bolesti žalúdka, strata chuti do jedla, a dehydratácia.

8. Lapse menštruácie:

Všeobecne platí, že koriander semená sa používajú na liečbu menštruačných porúch, ale niektoré ženy môže dôjsť výpadky menštruácie v dôsledku ich použitia. Ak ste sa stretávajú s žiadnu takúto otázku, je potrebné skontrolovať dávkovanie.

9. Hypoglycemia alebo nízky krvný cukor:

Koriandra boli použité v liečbe cukrovky, pretože majú schopnosť znižovať hladinu cukru v krvi. Ak podstupujete liečbu cukrovky, mali by ste sledovať hladinu cukru v krvi pred použitím koriander ako jeho suplementácia môže znížiť hladinu cukru v krvi drasticky.

10. Ďalšie vedľajšie účinky:

Niekoľko ďalších koriandra vedľajšie účinky, ktoré môžu nastať v dôsledku jeho spotreby sú bolesti zubov, bolesti kĺbov, červami, nevoľnosť, prietrž. Hoci tieto problémy nie sú príliš časté, ale jeden by mal byť opatrný a poradiť sa s lekárom v každom prípade.

Keď budete konzumovať koriandra, máte niečo dobré, s trochou zlé. Ale tak dlho, kým nepreháňajte to, náročné koriander semeno je úplne bezpečná. Takže, pridajte chuť koriandra do svojho jedla a do vášho života!

Ste si vedomí výhod a vedľajších účinkov koriandra semien? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...