Zdravie a wellness

10 neočakávaných vedľajších účinkov čaju z Peppermint

10 neočakávaných vedľajších účinkov čaju z Peppermint

Peppermint-slovo vyvoláva predstavu žuvačiek, že jo? Ale, mäta pieporná je tiež použitý pre chuť na rôzne iné produkty. Niektoré z nich sú zubné pasty a čaj. Je to účinná látka v rôznych liečivých a kozmetických prípravkov. Peppermint rastliny sa bežne vyskytujú v Európe a Ázii. Niektoré druhy rastú tiež v Austrálii, Južnej Afrike a Južnej Amerike. Rastlina kvitne od júla do augusta. Listy tejto rastliny chuťovo sú tmavo zelenej farby.

Mätový čaj je úžasný spôsob, ako vychutnať liečivé vlastnosti mäty piepornej. Je kofeín zadarmo a je známy pre svoje liečivé vlastnosti. Čaj sa pripravuje zo sušených listov mäty piepornej rastliny. Posilňuje imunitný systém a tiež znižuje stres a únavu. Ale tam sú niektoré prekvapivé mätový čaj účinky, ktoré môžu byť škodlivé.

10 Nežiaduce účinky mätový čaj:

Tu sú niektoré z mätový čaj vedľajšie účinky, ktoré môžu uľahčiť vám prisahať off tohto chuťovo nápoj:

load...

1. Nie je vhodné pre osoby s zažívacie ťažkosti Problém:

Jednotlivci, ktorí trpia trávenie problém by sa mali poradiť so svojím lekárom predtým, než spotrebuje mätový čaj. Mohlo by to v rozpore s liekmi trávenie a spôsobiť ďalšie nežiaduce účinky.

2. Znižuje hladinu cukru:

Mätový čaj tiež znižuje hladinu krvného cukru v tele. Tento čaj by mohol tiež komunikovať so svojimi diabetickej lieky. Tak, jednotlivci, ktorí sú s diabetom by sa mali vyhnúť tento čaj alebo si ho po konzultácii so svojím lekárom.

3. Alergické reakcie:

Vedľajšie účinky mätový čaj môže tiež viesť k rozvoju alergickej reakcie. Bolesť hlavy, nestabilné nohy a vriedky v ústach sú niektoré z príznakov mätovým alergie. Keď si všimnete týchto príznakov, vyhnúť sa čaj alebo lekára.

load...

4. Nie je vhodné, aby sa gastro reflux:

Tí s výhrez alebo Gastro refluxná choroba (GERD) by sa mali vyhnúť mätový čaj. Zatiaľ čo niektorí ľudia dostať úľavu od príznakov GERD, iní hlási zhoršenie ich symptómov pomocou mätového čaju. Mäta pieporná uvoľňuje zvierača, ale tiež umožňuje žalúdočnej kyseliny k návratu späť do pažeráka.

5. Emmenagogue účinky:

Olej z mäty piepornej má emmenagogue účinky, čo znamená, že by mohlo stimulovať maternice krvný obeh a dať tehotenstvo riziku. Hoci mätový čaj obsahuje menej množstvo mäty piepornej, je lepšie, aby sa zabránilo mätový čaj, alebo predtým, než spotrebuje šálka poraďte sa s lekárom. Tehotné a dojčiace ženy by sa mali držať ďalej od mäty piepornej vo všetkých jej formách za bezpečné.

6. Strong pre dojčatá:

Mätový čaj je považovaný za veľmi silný pre malé deti a dojčatá. Mohlo by to spôsobiť dýchacie ťažkosti a pálenie v ústach. Je lepšie sa poradiť so svojím lekárom ešte predtým, než ho do dojčiat a detí. Bez ohľadu na to pokušenie, vyvarovať aj malé dávky mätového čaju pre vaše dieťa.

7. Liekové interakcie:

Mätový čaj tiež interferuje s niektorými konkrétnymi liekmi. Liekov užívaných pre žalúdočné kyseliny, krvný tlak, cyklosporín a diabetes, komunikovať s mätového čaju a nežiaduce účinky. Takže, ak ste na lieky na niektorý z týchto zdravotných problémov, povedať nie mätového čaju.

8. Znečistenie:

Food and Drug Administration (FDA) nedáva licenciu na výrobu bylinných doplnkov a čaju. Takže neexistuje žiadna záruka, že mätový čaj, ktorý je náročný bez kontaminácie.

9. Žalúdočné ťažkosti:

Jedným z hlavných vedľajších účinkov mätového čaju obsahujú závažné ochorenie žalúdka. Hnačka, bolesti svalov, kŕče, ospalosť, tras a zníženie srdcovej frekvencie sú niektoré z vedľajších účinkov nadmernej spotrebe mätového čaju.

10. Žalúdočné vredy:

Prichádza závažný vedľajší účinok mätového čaju! Mnohí lekári radia ľuďom so žalúdočnými vredmi, aby sa zabránilo mätový čaj. Je dôležité, aby sa zabránilo najmä preto, že obsahuje mentol, ktorý môže zhoršiť vred a spôsobiť ďalšie škody.

Mätový čaj je považovaný za účinný a bezpečný, keď ho použiť s opatrnosťou. Je lepšie poradiť so svojím lekárom a úplne diskutovať o mätový čaj zdravotné výhody a vedľajšie účinky pred zažíva svoje klady a zápory.

Máte radi svoju šálku mätového čaju? Zažili ste niekedy akýchkoľvek nežiaducich účinkov mätového čaju? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

Referencie: 1

load...