Zdravie a wellness

10 Nebezpečné vedľajšie účinky mangosténu

10 Nebezpečné vedľajšie účinky mangosténu

Mangostan-meno môže objaviť nové pre mnohých z nás, ale to je populárny ovocie v juhovýchodnej Ázii, ktorá je známa pre svoje zdravie. Oplodie alebo kôra tohto ovocia obsahuje Xantóny a bol používaný na liečbu rôznych zdravotných podmienok. Ale tam sú niektoré prekvapivé mangosteen vedľajšie účinky. Chcete vedieť, čo sú zač? Pokračuj v čítaní!

10 Mangosteen nežiaduce účinky:

Dnes, to je väčšinou používaný ako dezert ovocie alebo na prípravu džemov. Avšak predĺžené a nadmerná konzumácia manosteen má svoju vlastnú sadu vedľajších účinkov. Nižšie sú málo vedľajšie účinky mangostanu:

1. Príčiny Alergické reakcie:

Spotreba Mangosteen bolo hlásené, že spôsobuje mierne alergické reakcie, ako je vyrážka, začervenanie kože, opuch, svrbenie a vyrážky u precitlivených osôb. To môže tiež viesť k vážnym príznaky ako opuch úst, pier alebo hrdla, tlak na hrudi alebo bolesti. Tieto príznaky by nemala byť ignorovaná a použitie mangosteen by mala byť ukončená okamžite, ak je možné pozorovať niektoré z týchto príznakov.

load...

2. Príčiny laktátovej acidózy:

Výskum uskutočnený Memorial Sloan-Kettering Cancer Center pozorované, že denná konzumácia mangosteen šťavy po dobu 12 mesiacov, môže spôsobiť závažné laktátovej acidózy. To je stav, charakterizované abnormálne akumuláciou kyseliny mliečnej v krvi. Medzi príznaky laktátovej acidózy patria nevoľnosť a slabosť. Keď sa nelieči, môže to viesť k vážnym zdravotným komplikáciám, ako je šok. Obráťte sa na svojho praktického lekára okamžite, ak spozorujete niektorý z týchto príznakov po konzumácii mangostanu šťavy alebo extrakt.

3. Stretáva s chemoterapiou:

Niektoré štúdie ukázali, že mangosteen môžu interferovať s účinkami ožarovania a chemoterapeutickej lieky. Dôvodom je, že niektoré chemoterapeutickej lieky závisí na produkciu voľných radikálov bojovať a zničiť nádory. Tieto účinné antioxidanty obsiahnuté v mangosteen bojovať a eliminovať voľné radikály a môže ukázať byť prekážkou v liečbe rakoviny.

4. Nie je vhodné pre diabetikov:

Jedným z vážnych mangosteen vedľajších účinkov. Komerčné mangostanu na trhu k dispozícii šťava má vysoký obsah cukru, a to najmä v prípade, že obsahujú iné ovocie a bobule ako zložky. Čerstvé Mangosteen nie je škodlivý pre diabetikov, ale môže zasahovať do liekov spojených s hladinou cukru v krvi. Je vhodné konzultovať lekára, než konzumácia tohto ovocia podstupujete liečbu cukrovky. Je tiež potrebné vyhnúť nadmerná spotreba tohto ovocia.

load...

5. Narušuje vlastnosti krv je koagulačný:

Naše telo má prirodzenú schopnosť, aby sa zabránilo krvácaniu. Spotreba Mangostan môže nepriaznivo ovplyvniť túto vlastnosť, pretože xantony v ňom obsiahnuté môžu interferovať s normálnym krvným zrážania. To môže tiež komunikovať s liekmi na riedenie krvi, ako je warfarín a viesť ku krvácaniu do zažívacieho traktu.

6. Vedie k zápche a riedka stolica:

Výskum zistil, že konzumácia viac ako unca doplnku mangostane môže viesť k dočasným riedka stolica. Podobne, nadmerná spotreba doplnku mangostane môže zhoršiť príznaky zápchy u pacientov, ktorí trpia syndróm dráždivého čreva a cukrovky s gastroparézy komplikácie. V takýchto prípadoch je vhodné znížiť veľkosť porcie.

7. Vedie k polycythemia rubra vera:

Polycythemia rubra vera je porucha, kedy kostnej drene je príliš veľa červených krviniek, čo vedie k vyššiemu počtu červených krviniek v krvi. Pacienti s diagnózou tohto ochorenia by sa mali vyhnúť použitie mangostanu, ako to môže zvýšiť červených krviniek hmotu.

8. Nadbytok Sedácia:

Niektoré štúdie uvádzajú, že vysoké dávky xanthonů v mangostane môžu byť toxické a môžu tlmiť centrálny nervový systém. V kombinácii s ďalšími bylinami a lieky alebo používanie pri vyšších dávkach, môžu spôsobiť prebytok sedáciu.

9. Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy:

Toto ovocie nie je dobrou voľbou pre tehotné alebo dojčiace ženy, rovnako ako deti. Tiež nie je vhodný pre ľudí s inými ovocnými alergiou.

10. Ďalšie vedľajšie účinky:

Ďalšie vedľajšie účinky mangostanu patrí nespavosť, žalúdočná nevoľnosť, svalové bolesti, mierne bolesti hlavy, bolesti kĺbov, prerušeného spánku, pretrvávajúce nevoľnosť, dýchavičnosť, točenie hlavy a závraty. Použitie mangosteen by mala byť okamžite zastavená, ak niektorý z týchto príznakov a symptómov je skúsený.

Väčšina nežiaducich účinkov mangosteen sú dočasné a môžu byť ľahko prekonať tým, že zníži jeho dávkovanie. Avšak, jeho použitie by mala byť prerušená, ak sú pozorované závažné nežiaduce účinky. Vždy sa poraďte so svojím lekárom, ak budete čeliť akejkoľvek závažné nežiaduce účinky tohto inak zdravé ovocie.

Dúfam, že sa vám páčil tento článok upozorňujúci Mangostan vedľajšie účinky! Ak viete, že akékoľvek iné mangosteen šťava nežiaduce účinky, ktoré zdieľať svoj názor s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...