Zdravie a wellness

10 Nebezpečné vedľajšie účinky klinčekov

10 Nebezpečné vedľajšie účinky klinčekov

Klinčeky (vedecký názov: Eugenia Carylphyllata) je populárny korenie, ktorý je väčšinou používaný ako bylinné doplniť a aromatický varenie agenta. Liečivé vlastnosti potravinárskeho výrobku sú dobre známe, a to je dôvod, prečo by sme mali zaradiť do našej pravidelnej strave v miernom množstve.

Top 10 Nežiaduce účinky klinčekov:

Tam sú tiež niektoré potenciálne vedľajšie účinky korenín, ktoré vám môžu výrazne poškodiť. Áno, trochu klinček môže poškodiť vaše telo. Ako? Čítať ďalej týchto nežiaducich účinkov klinčekov zistiť!

1. Zvýšenie Krvácanie:

Nadmerné z klinčekov môže rednúť krvi a zvyšujú riziko krvácania. Korenie obsahuje chemikáliu s názvom, eugenol ', ktorá je na riedenie krvi činidlá, môže spomaliť proces zrážania krvi, propagáciu abnormálne krvácanie. Odporúča sa, aby ste zostali ďaleko od jesť príliš veľa z klinčekov a zároveň trpia poruchami zrážanlivosti krvi, napríklad hemofília, alebo brať drogy s antikoagulanty. Je tiež odporúča, aby zastavenie príjmu klinčekov, pár týždňov pred podstúpi operáciu.

load...

2. Znižuje hladinu cukru v krvi:

Tí, ktorí majú nižšie než normálne hladiny cukru v krvi by mal okamžite znížiť spotrebu klinčekov. Bolo zistené, že rastlina môže znížiť množstvo cukru v krvi významne náš, čo môže byť veľmi škodlivé pre pacientov hypoglykémie. Preto sa snaží, aby pozorne sledovať hladinu cukru v krvi a podľa toho upraviť svoj príjem strúčik.

3. Toxicita:

Clove môže tiež uložiť závažné toxické účinky na vás. Či už jesť nesprávne skladované klinček alebo použiť veľké dávky surovom extrakte, šance sú veľké, že budete skončiť vyvíja niekoľko príznaky ako nevoľnosť, vracanie, dýchavičnosť, bolesť hrdla, sedáciu, nerovnováha tekutín, poruchy obličiek, poruchy pečene, a tak ďalej.

4. Príčiny Alergické reakcie:

Alergia je jednou z bežných vedľajších účinkov klinček, ktorý je opäť v dôsledku eugenol. Rôzne alergické reakcie, ktoré môžu mať čeliť v dôsledku nadmerného požitia klinčekov sú vyrážky, žihľavka, opuchy, zaklinovanie hrdla, atď. V najhoršom prípade sa môže dokonca rozvinúť anafylaktický šok. Byť akútne celotelová alergická reakcia, môže spôsobiť smrť taky.

load...

5. Spôsobuje problémy s dýchaním:

Klinček cigareta sa stala veľmi populárnou v týchto dňoch. Ale ak ju fajčiť často, stanete náchylnejší k celej rade respiračných problémov. Tým, že inhaluje tieto cigarety, tie sú skutočne umožňuje príliš Klinčeky mleté ​​prejsť dýchacích ciest, rovnako ako pľúca. To môže mať za následok vážne problémy s dýchaním ako je dýchavičnosť a pľúcne infekcie. Takže vyhnúť tie môžu dať strúčik cigarety účinky na uzde.

6. Príčiny záchvaty:

Keď zahrniete veľa klinčekmi do svojej každodennej strave, môžete zvýšiť riziko zažívajú záchvaty. Toto korenie môže spôsobiť nepravidelnú elektrickú aktivitu v našich mozgových buniek, čím nás náchylné k jednorazové alebo viac záchvatov. Že podmienka sa vyznačuje predovšetkým tým, bezvedomím a kŕčmi, môžete skončiť rozvíjajúce sa epilepsie taky.

7. Je koža Sensitive:

Klinček môže mať mýto na koži tým, že je mimoriadne citlivá. Je to väčšinou platí pre lokálnu aplikáciu neriedenej hřebíčkového oleja, čo nie je nič iné ako nespracované alebo nerafinované extrakt z korenia. To vám môže dať podráždenie, vyrážky, popáleniny, alebo kontaktnú dermatitídu. Niekedy môže dokonca dôjsť k poškodeniu kožných buniek.

8. Príčiny Mouth Citlivosť:

Sliznica prítomné na vnútorných stenách úst môže dostať zápal nadmerným spotrebou klinčekov alebo použitie ropy. Niekoľko štúdií ukázalo, že to môže spôsobiť rozsiahle poškodenie vášho ďasien, zubov, zubnej drene, zubných tkanív atď vytvorením pálenie. To môže tiež viesť k bolestivé pery a zubnej dutiny v priebehu času.

9. Strata citlivosti:

Obsah eugenol z klinčekov môže premeniť v znecitlivenie agent. Bolo zistené, že olej z korenia podporuje stratu citlivosti, zatiaľ čo aplikuje na kožu znova a znova. Z tohto dôvodu sa uistite, že nemáte vôbec používať ju spolu so syntetickými liekmi proti bolesti.

10. Erektilná / ejakulácia problémy:

U mužov, klinček môže spôsobiť erektilnej dysfunkcie alebo predčasnej ejakulácie. Pravidelné používanie bylinných krémov obsahujúcich strúčik výťažky do penisu môže vyvolať tieto sexuálne problémy a váš človek môže čeliť veľkým ťažkostiam pri ejakulácii alebo zostať postaviť na značné množstvo času.

Rovnako ako všetky ostatné byliny a koreniny, je potrebné klinček s mierou. Stretnete Ak sa niektorý z týchto vedľajších účinkov klinček, prestať používať klinček a hlavou so svojim lekárom!

Páčil sa vám článok o vedľajších účinkoch klinčekov? Dajte nám vedieť komentovanie nižšie.

Doporučené článok:

  • 18 Amazing Výhody klinčekov pre pleť, vlasy a zdravie
  • Ako používať Klinček starať o bolesti zubov
  • Ako sa Cinammon pomôcť kontrolovať diabetes?
  • 10 závažné nežiaduce účinky čierneho korenia

load...