Zdravie a wellness

10 najlepších potravín na zvýšenie krvných doštičiek prirodzene

10 najlepších potravín na zvýšenie krvných doštičiek prirodzene

Máte nízky počet krvných doštičiek alebo trombocytopénia? Ak áno, potom sa musí zahŕňať aj potraviny, ktoré zvyšujú krvné doštičky v tele. Na rozdiel od liekov, ktoré vaše zdravie opatrovateľ predpísal, musíte tiež zahŕňať potraviny, ktoré chránia telo pred stratou príliš veľa krvi, keď ste zranený. Nízky počet krvných doštičiek sa vyskytuje v dôsledku mnohých dôvodov, vrátane liekov, vírusy, alkohol, genetiky, chorôb a tehotenstvo (1). Doštičky sa nachádzajú v krvi a sú lepkavé, bezfarebný a nepravidelného tvaru.

Ako zvýšiť krvné doštičky?

Tu sú top 10 potraviny, ktoré sú uznané ako užitočné pri zvýšení krvných doštičiek.

1. Papaya

Papaya je vysoko odporúčané ovocie, ktoré majú byť spotrebované, keď krvné doštičky sú na nízkej úrovni. Na rozdiel od jesť zrelé ovocie papája, môžete tiež piť odvar vyrobený z papája listy, ktoré je rovnako užitočné pre zvýšenie krvných doštičiek. Jediné, čo musíte urobiť, je variť papája listy s vodou v kanvici, kmeň a piť extrakt dvakrát denne. Môžete skúsiť náročné ako výťažok z listov a papája ovocie na zvýšenie počítať krvných doštičiek rýchlo.

load...

Podľa vedcov z ázijskej Institute of Science and Technology v Malajzii, papája extrakt z listov je veľmi účinný pri zvyšovaní počtu krvných doštičiek, keď sa podáva pacientom dengue (2).

2. Wheatgrass

Štúdia zverejnená v časopise International Journal of Pharmacy Universal a Life Sciences, 2017 vydanie uviedol, že bolo zistené, listovú zeleninu musí byť prospešné pri zdvíhaní hladiny počtu krvných doštičiek. Skôr bolo zistené, že listovú zeleninu výrazne prispieva k zvýšeniu červených krviniek, hemoglobín, diferenciálne počty bielych krviniek a leukocytov. Je to preto, že listovú zeleninu je bohatá na chlorofyl a má molekulárnu štruktúru, takmer podobnú molekuly ľudského hemoglobínu v krvi. Piť pol šálky listovú zeleninu šťavy zmiešanej s niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy denne pomáha zlepšiť počtu krvných doštičiek.

3. Pomegranate

Červený diamant ako semená granátového jablka je bohatá na železo, rovnako ako všetky červené plody a prispieť k zvýšeniu počtu krvných doštičiek (3). Granátové jablko je tiež bohatá na vitamíny, ktorý vám pomôže získať odolnosť a pevnosť a bojovať nízke zdravotné chorôb súvisiacich krvných doštičiek, ako je horúčka dengue.

load...

4. Lean proteíny a ryby

Thunder Bay Regional Health Center odporučila vysokým obsahom bielkovín strava pre zvýšenie počtu krvných doštičiek. Potraviny v tejto kategórii, podporu produkcie krvných doštičiek a sú tiež vynikajúci zdroj vitamínu B - 12 a zinok. Podľa Linus Pauling Institute, zinok vykonáva zosilnenie imunitný systém tela, ktorá spomaľuje v dôsledku nedostatku krvných doštičiek a vedie k pomalé hojenie rany (4). Pre maximálny úžitok, musíte zahrnúť kraby, hovädzie, morčacie, kuracie mäso vo vašej strave, pretože tieto potraviny sú bohatým zdrojom zinku.

5. Tekvica

Rovnako ako papája, ďalší oranžové potraviny, tekvica je tiež známe, že je dobrý na zvýšenie počtu krvných doštičiek. Tekvica je bohatá na vitamín A, pomáha podporovať vývoj krvných doštičiek a reguluje proteíny, ktoré sú produkované v bunkách tela (5). Regulácia proteínových buniek je veľmi dôležité pre zdvíhanie množstvo krvných doštičiek v krvi.

Pripravte pol pohári čerstvého tekvicový džús a pridajte 1 lyžičku medu do neho. Vypijem to dvakrát alebo trikrát denne získať maximálny úžitok. Môžete tiež tekvica v niekoľkých inými spôsobmi vo vašej strave, ako je napríklad pridaním do pečiva, smoothies, dusená mäsa, polievky a pyré.

6. Vitamín C

Kyselina askorbová, známa ako vitamín C prispieva k zvýšeniu počtu krvných doštičiek. Štúdia zverejnená v japonskej Journal of hematológie v roku 1990 povedal, že pravidelný príjem potravín bohatých na vitamín C pomáha zlepšiť produkciu krvných doštičiek v tele. Vitamín C je silný antioxidant a vyššie dávky tohto vitamínu zabrániť poškodeniu voľnými radikálmi spôsobené na doštičky (6). Vzhľadom k tomu, dennej potreby svojho tela 400 až 2000 mg vitamínu C, je potrebné zahrnúť potraviny, ako sú pomaranče, citróny, kiwi, papriky, špenát a brokolicu, ktoré sú načítané s kyselinou askorbovou.

7. Listová zelenina

Listová zelenina, ako je špenát, kel a pískavice listy majú vysoký obsah vitamínu K, a preto by ste mali konzumovať, ak Váš počet krvných doštičiek narazí na dno. Pri zranení, telo aktivuje proteíny, že stimuluje tvorbu krvných zrazenín a zastaviť krvácanie. Tieto proteíny závislé od vitamínu K pre aktiváciu bez ktorých zrážanie krvi nie je možné. To je dôvod, prečo, keď sa krvné doštičky sú nízke, je potrebné zvýšiť svoju spotrebu listovej zeleniny, najmä kale pretože obsahuje vysoké množstvo vitamínu K (1 šálka nasekanej kale je rovná 547 mikrogramov vitamínu K). Rastlinný olej a petržlen sú tiež dobrým zdrojom vitamínu K.

8. Indickí Egreše

Indickí egreše tiež známa ako amly sú považované za účinné pri zvýšení produkcie krvných doštičiek a posilnenie imunitného systému (7). Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, trvať 3 až 4 egreše na lačný žalúdok každé ráno. Môžete si tiež vziať amly šťava ako alternatívna zmiešaním s medom. Pitie Táto zmes 2 až 3 krát denne, prispieva k zvýšeniu produkcie krvných doštičiek. Prípadne, ak hľadáte k jedlu niečo dobré, môžete jesť uhorky a domáce džem vyrobený z čerstvých indických egrešov.

9. Červená repa

Červená repa je často odporúčaný pre anemických pacientov (8). Podľa štúdií, jednej miske mrkvy a červenej repy, ak prijaté dvakrát týždenne prispieva k zvýšeniu počtu krvných doštičiek. Môžete piť šťavy z červenej repy, jesť ako šalát alebo dokonca pripraviť polievku z červenej repy.

10. Sezamovým olejom

Sezamový olej sa vyrába lisovaním za studena spôsobom a je prekvapivo užitočné pri vyvolaní produkcie krvných doštičiek. To znižuje zápal, poškodenie pred voľnými radikálmi, a zlepšuje krvný obeh (9). Môžete piť 1 až 2 polievkové lyžice kvalitný sezamový olej dvakrát denne alebo votrite ho externe na lymfatické uzliny trikrát alebo štyrikrát denne. Používanie sezamový olej na varenie, je tiež dobrý nápad.

Teraz, keď viete, ako zvýšiť krvné doštičky prirodzene, čo ešte čakáte? Začať vrátane týchto 10 potravín vo vašej strave odo dneška. Pre maximálnu dávky, musíte jesť vyváženú stravu ovocia, zeleniny a bielkovín tak, že vaše telo sa hojí rýchlo a cítite opäť aktívny a energický.

load...