Zdravie a wellness

10 najlepších potravín bohatých na lysín

10 najlepších potravín bohatých na lysín

Vedeli ste, že lyzín je nevyhnutným stavebným prvkom tela a stimuluje produkciu kolagénu? Vedeli ste, že potraviny bohaté na lyzín môže tiež pomôcť prekonať herpetické infekcie? No, ak vás zaujíma, čo lyzín je a ako to pomáha telu, potom ste prišli na správnom mieste!

Prečítajte si tento príspevok a zistiť o lyzínu, jeho použití a interakcie, a potraviny, ktoré obsahujú túto esenciálne aminokyseliny.

Čo je Lyzín?

Lyzín je esenciálna aminokyselina, čo znamená, že nie je produkovaný v ľudskom tele a je potrebné konzumovať potraviny s vysokým obsahom lyzínu alebo doplnky sa dostať požadované množstvo lyzínu vo vašom systéme. Lyzín stimuluje produkciu kolagénu a pomáha telu vstrebávať vápnik. (1)

load...

Použitia:

Okrem pomoci vytvárať kolagén a napomáhanie absorpciu vápnika, lyzín má iné použitia, ako (2), medzi ktoré patria:

Opary:

Štúdií vyplýva, že lyzín môže pomôcť liečiť opary. Lyzín môže byť buď priamu spotrebu alebo zvonka ako krém pre zníženie opary a zápal.

Znižuje stres:

Niektoré štúdie zistené, že lyzín pomáha znížiť úzkosť u mužov a stres u žien.

Varovanie:

Lyzín je nevyhnutný pre telo a má mnoho výhod. Avšak, lyzín môže mať niektoré nežiaduce účinky, a je potrebné sa postarať, keď budete konzumovať túto aminokyselinu. (3)

load...

Vedľajšie účinky:

Hoci lyzínu je zvyčajne požití a je väčšinou bezpečná, môže to viesť k vedľajším účinkom, ako je žalúdočná nevoľnosť, nadúvanie, zápcha a dokonca aj hnačku. (4)

Tehotné / dojčiace ženy:

Tam bola malá štúdia o účinnosti a bezpečnosti konzumácie lyzín, zatiaľ čo vy sa dojčiace alebo tehotenstvo. Takže, zostať na bezpečnej strane a vyhnúť sa prebytok lyzínu bohatých potravín počas tehotenstva. (5)

Ochorenie obličiek:

Niektoré štúdie spojené lyzín riziku ochorenia obličiek. V niektorých prípadoch, lyzín zhoršili príznaky ochorenia obličiek. Vždy sa poraďte sa so svojím lekárom skôr, než budete konzumovať lyzín. (6)

Teraz, keď viete veľa o lyzín, čítajte ďalej vedieť, ktoré potraviny obsahujú túto aminokyselinu!.

Top 10 Lyzín Rich Foods:

1. Parmezánom:

To je najbohatším zdrojom všetkých bielkovín na báze mlieka, a je nabitý väčšiny esenciálnych aminokyselín. Parmezán je celkom populárny v kuchyni a môže sa pochváliť 151% lyzínu RDI (Odporúčaný dennej dávky).

2. Hovädzie:

Hovädzie je vynikajúci a načítaný s proteínom. To tiež obsahuje veľké množstvo mnohých esenciálnych aminokyselín a obsahuje okolo 171% z lyzínu RDI.

3. Varené Kuracie prsia:

Varené kuracie prsia je ďalším obľúbeným zdrojom proteínu, ktorý obsahuje mnoho esenciálne aminokyseliny. To je tiež bohatá na lyzín s okolo 148% lyzínu VaVpI.

4. Tuna (varené):

Aj keď akýkoľvek typ olejových / mastných rýb by urobiť, tuniak je obzvlášť bohatá na lyzín, pýcha 123% lyzínu RDI.

5. Pražené bôby:

Sójové bôby sú jedným z najviac výživných potravín vonku. Sú vynikajúcim zdrojom väčšiny esenciálnych aminokyselín a sú napchaté proteíny rastlinného pôvodu. Môžu sa pochváliť 125% lyzínu RDI a.

6. Bravčové mäso (varené):

Bravčové mäso je veľmi populárny vo väčšine európskych krajín a tiež sa teší milióny po celom svete. Bravčové mäso je bohaté na živočíšne-proteínu a obsahuje mnoho esenciálne aminokyseliny, pýcha 131% lyzínu RDI a.

7. Krevety (varené):

Morské plody ako krevety, kraby, krevety alebo homáre sú bohaté na bielkoviny a obsahujú najviac esenciálne aminokyseliny. Varené krevety chváli 103% hodnoty lysinového RDI.

8. Tekvicové semienka:

Tekvicové semienka sú bohaté na ovocné báze proteínov a ďalších esenciálnych aminokyselín. Z týchto esenciálnych aminokyselín, ale tiež obsahuje asi 67% z lyzínu RDI.

9. Vajcia (suroviny):

Vajcia sú asi najobľúbenejšie raňajky všetkých čias. Po celom svete, ľudia konzumujú vajcia v nejakej forme, alebo druhé. Surové vajcia sú dobré pre náročné následné cvičenie a sú bohaté na bielkoviny. Vajcia sa môžu pochváliť o 43% lyzínu VaVpI.

10. Biele fazuľa:

Používa sa na prípravu mnohých rôznych druhov potravín po celom svete, biele fazuľa sú napchaté s esenciálnymi aminokyselinami, ako je lyzín, a obsahujú 32% lyzínu VaVpI.

Takže zahrnúť tieto potraviny bohaté na lyzínu vo vašej strave dnes a pomôcť potlačiť mnoho zdravotných problémov. Ak nás o akýchkoľvek iných potravín bohatých na lyzín, že sme mohli tú vynechal, zanechať komentár nižšie.

load...