Zdravie a wellness

10 najlepších potravín bohatých na leucín

10 najlepších potravín bohatých na leucín

Vedeli ste, že leucín je jedným z najlepších aminokyselín pre budovanie svalovej hmoty? Premýšľali ste niekedy, aké potraviny obsahujú vysoké množstvo leucín? Ak ste nevedeli o leucín alebo ste ani nenapadlo o potraviny, ktoré sú vysoko na to, musíte prečítať tento príspevok.

Leucín - Krátky:

Leucín je esenciálna aminokyselina, ktorá sa používa v tukového tkaniva, pečeňové a svalového tkaniva. Nedávne štúdie tiež poukázal na leucín a jeho podozrivých vlastnosťami svalu stimulantov. Okrem toho, leucín prispieva k zníženiu svalovej poškodenia s vekom. Vaše telo potrebuje asi 39 mg leucínu na kilogram telesnej hmotnosti. Pokiaľ si váži asi 70 kg, v ideálnom prípade by ste mali mať okolo 2,730mg leucínu za deň.

Prečo Zahrnúť leucín v strave?

Teraz, keď viete, čo leucín, poďme sa pozrieť na dôvod, prečo je tak dôležité. Konzumácia stravy vysoko na leucín poskytuje svoje telo s stabilné dodávky tejto aminokyseliny, pretože telo nemôže syntetizovať alebo obchod leucín po dlhšiu dobu. To je dôvod, prečo musia byť zahrnuté vo vašej strave.

load...

Výhody leucínu:

Na rozdiel od stimuláciu rastu svalového tkaniva a zlepšuje funkciu pečene, leucín má aj ďalšie zdravotné výhody, ktoré zahŕňajú:

  1. Riadenie hladiny cukru v krvi tým, že stimuluje produkciu inzulínu (1)
  2. Ovládanie obezity (2)
  3. Spúšťanie a regulácii hladiny cholesterolu v krvi
  4. Leucín má tiež mnoho pozitívnych účinkov na pečeň a svaly (3)

Tieto výhody, aby leucín dôležitou súčasťou stravy, ten, ktorý musí byť zahrnutý pre stabilný rast. Jeho sval stimulant povaha je dôležité pred a po tréningu dodatok robí.

Takže, leucín má mnoho dôležité prínosy pre zdravie a je nevyhnutná aminokyselina, ktorá vaše telo nemôže produkovať. Ale ako si získať odporúčané množstvo leucínu do svojho jedálnička? No, tým, že potraviny s vysokým obsahom leucín, samozrejme!

load...

Leucín Rich Foods:

1. Parmezánom (Raw):

Okrem toho, že zdravé a chutné naštartovať, parmezán tiež má poctu bytia jedného z najbohatších zdrojov leucín vonku. Parmezán obsahuje monštruózne 121% odporúčanej diétne príjem leucínu, v blízkosti 3452 mg na 100 g syra.

2. Hovädzie (Grilované):

Hovädzie mäso je veľmi populárny a steak je pravdepodobne najčastejšie spôsoby prípravy tejto zvodnej mäso. Grilované hovädzie mäso je chutné, výstižné a vysoký obsah bielkovín. To je tiež vysoký obsah leucínu, a môže sa pochváliť 116% odporúčaného denného príjmu leucínu.

3. Sójové bôby (Pražené):

Sójové bôby majú mnoho zdravotných výhod a sú bohaté na antioxidanty. Sú to len zeleninu, ktoré ponúkajú v tomto zozname leucín bohatých potravín. Pražené sójové bôby obsahujú asi 118% denného odporúčaného denného príjmu leucínu.

4. Tuna (varené):

Tuniak je jednou z najpopulárnejších konzervované ryby na svete. Ak chcete získať maximálne množstvo leucín, zvážte použitie čerstvého tuniaka, a to varenie. Varené chváli tuniaka 84% denného odporúčaného denného príjmu pre leucín.

5. Kuracie (varené):

Kuracie prsia je jedným z najobľúbenejších druhov mäsa na súčasnom trhu. To sa používa na výrobu všetkých druhov kuracích založené misy a je úplne zdravé. Varené kuracie prsia je tiež dobrým zdrojom leucínu, s približne 97% odporúčaného denného príjmu.

6. Bravčové mäso (varené):

Bravčové mäso bola dlho považovaná za zlé pre zdravie srdca, vzhľadom k jeho vysokým obsahom tuku a kalórií obsahu Trans. Bravčové mäso, však, je jedným z najlepších zdrojov leucínu a obsahuje okolo 94% odporúčanej dennej denného príjmu aminokyseliny.

7. Tekvicové semená:

Tekvicové semená sú ďalším významným zdrojom leucín, ktorý sa môže pochváliť pohodlné 87% denného odporúčaného denného príjmu.

Iné zdroje leucín potraviny patria:

8. Octopus (varené):

Varené chobotnice obsahuje okolo 77% odporúčaného denného príjmu leucínu.

9. Arašidy:

Arašidy obsahujú 66% odporúčaného denného príjmu leucínu.

10. Biele fazuľa:

Biele fazuľa obsahujú 22% odporúčaného denného príjmu leucínu.

Zahrnúť tieto leucín bohaté potraviny vo vašej strave a začať dostať do tvaru odo dneška. Podeľte sa o svoje pokrok s ostatnými čitateľmi tu. Zanechať komentár nižšie.

load...