Zdravie a wellness

10 nádherných zdravotných prínosov oleja z konopných semien, ktoré musíte vedieť

10 nádherných zdravotných prínosov oleja z konopných semien, ktoré musíte vedieť

Vedeli ste konzumovať konopný olej zo semien pred? Viete, že prichádza s radom zdravotných výhod? Extrahuje zo semien rastliny konope, konope olej je druh rastlinného oleja, ktorý je veľmi populárny v východných kultúr. Obsahuje živiny a nasýtených tukov, ktoré robia to zaslúži byť zahrnuté vo vašej strave veľmi nízka.

Tu sme zostavili niektoré z hlavných výhod konopného oleja. Ísť dopredu a čítať!

Čo sa z konopných semien ropa sa označuje ako v niekoľkých indických jazykov

Teraz vieme, že konopný olej zo semien je v nej niečo, čo vás môže ťažiť. Ale premýšľal, čo to je volané v niekoľkých indických jazykov? Nech sa páči!

load...
 • V hindčine - San beej ka tel
 • V telugčina - Janapa vittanaala NUNE
 • V tamilčine - Canal VITA Enney
 • V Malayalam - Drsyaanubhavannalute Vitti Enna

Ako Hemp Seed Oil výhody,

 • Je vysoko výživné
 • Zlepšuje zdravie srdca
 • Posilňuje váš mozog
 • Posilňuje imunitu
 • Môže byť dobré pre pleť
 • Môže byť prospešné pre vlasy
 • Najlepšie pre tehotné matky
 • Môže pomôcť liečbe artritídy
 • Môže zlepšiť Tráviaci zdravie
 • Môže pomôcť pri liečbe rakoviny

1. Je vysoko výživné

Konopný olej je powerhouse výživy. Obsahuje aminokyseliny, ktoré chránia telo pred stratou svalov a udržiava primerané hladiny bielkovín v tele. Konopný olej tiež obsahuje minerály, ako je železo, horčík, zinok a (1).

Späť na obsah

2. Zlepšuje zdravie srdca

Ak sa obávate o svoje kardiovaskulárne zdravie, snaž konopný olej zo semien. To zlepší vaše zdravie srdca a držať čo najďalej od infarktov a kardiovaskulárnych ochorení. Obsahuje omega - 3 mastné kyseliny, ktoré podporujú kardiovaskulárne funkcie. Živina tiež hrá veľmi dôležitú úlohu vo všetkých biologických procesoch vášho tela a chráni vás z veľkého počtu degeneratívnych ochorení.

load...

V spoločnej štúdie kanadských vedcov a kubánskymi bolo zistené, že diétne konopné semeno, že majú priaznivý vplyv na srdce (2). Vyplýva to zo správy, ktorú vydala Food and Drug Administration, vrátane konopného oleja zo semien v niečí strave môže znížiť riziko srdcového infarktu. To pripisovalo prítomnosti omega - 3 mastných kyselín v konopného oleja, ktoré znižujú krvné zrazeniny a zlepšenie profily cholesterolu (3).

Konopný olej obsahuje gama-tokoferol, prírodná zložka, ktorá sa nachádza, že sú účinné v ponúka ochranu proti ischemickej choroby srdca (4).

Späť na obsah

3. Zvyšuje váš mozog

Ďalší zdravotný prínos z konopného oleja je jeho schopnosť posilniť funkciu mozgu. Konopný olej obsahuje DHL, ktorá je rozhodujúca pre vaše zdravie mozgu. Matky, ktoré dopĺňajú sa s týmto olejom počas tehotenstva bude môcť zvýšiť mozgové a očné funkcie svojho dieťaťa.

Podľa kórejskej štúdie, konopný olej obsahuje polynenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú známe, aby sa zabránilo nástupu ochorenia nervového systému, ako Parkinsonovej alebo Alzheimerova choroba (5), (6).

Späť na obsah

4. Posilňuje imunitu

Konopný olej je vynikajúci pre váš imunitný systém. Je plná mastných kyselín, ktoré zlepšujú zdravé flóry v črevách a zabezpečiť, aby všetky funkcie imunitného systému sú vykonávané hladko. Tento olej je dobré použitie v zime, pretože ľudia zvyčajne skončí s nádcha, kašeľ a chrípka počas tejto doby. Chráni telo pred infekciou a škodlivými vírusmi rovnako.

Omega - 3 mastné kyseliny v konopného oleja zaslúži kredit znova. Štúdia vykonaná v Indii preukázala účinnosť omega - 3 mastných kyselín v konopného oleja pri posilňovaní imunitného systému (7).

Konopné semená je známe, že obsahuje asi 25 percent bielkovín, 30 percent uhľohydrátov, esenciálne mastné kyseliny a kyselinu linolovú, ktoré môžu prispieť k posilneniu imunitného systému (8).

Späť na obsah

5. Môže byť dobré pre kožu

Konopný olej môže pomôcť získať krásnu a zdravú pokožku. Bude pôsobiť ako zvlhčovač a chráni pokožku pred stáva suché počas zimy. Inými slovami, bude to, aby sa vaša pleť jemnú, sviežu a hydratovanú. Jednoducho použiť konope olej zo semien po celom tele po vykúpaní. Budete sa cítiť rozdiel v niekoľkých dňoch.

Podľa fínskej štúdie, konopný olej môže spôsobiť významné zlepšenie ochorenia kože, ako je atopická dermatitída (9). Ďalšia štúdia vykonaná v Taliansku takisto podporuje výhody konopného oleja na pokožku. Olej, v dôsledku prítomnosti polynenasýtených mastných kyselín, lieči kožné problémy, ako suchá a ďalších ochorení súvisiacich so starnutím (10).

Späť na obsah

6. Môže byť prospešné pre vlasy

Teraz si môžete skrášliť svoje vlasy pomocou konope olej zo semien. Môžete použiť na masáž horúcim olejom trikrát týždenne. Konopný olej je možné použiť aj pre hlboké prípravnej fázy.

Omega - 3 mastné kyseliny, znova! Podľa kalifornskej štúdie suplementácia omega - 3 mastné kyseliny môžu znížiť straty vlasov u žien (11). Ako na University of Maryland Medical Center, omega - 6 mastných kyselín tiež podporu rastu vlasov (12). Z tohto dôvodu, konopný olej, ktorý obsahuje omega - 6 mastných kyselín, rovnako, by mohol byť dobrým liek na vypadávanie vlasov.

Oba omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín tiež známe, že zlepšuje textúru krehké a suché vlasy (13). Omega - 3 mastné kyseliny tiež znížiť chronický zápal, jedným z faktorov, ktoré prispievajú k vypadávaniu vlasov (14).

Späť na obsah

7. Najlepšie pre tehotné matky

Konopný olej je tiež skvelá voľba pre všetky tehotné matky. A áno, opäť veľká časť úveru ide na omega - 3 mastných kyselín.

Podľa americkej štúdie, dostatočný príjem omega - 3 mastných kyselín je rozhodujúca počas tehotenstva, keď sú stavebné kamene fetálneho mozgu a sietnice. Omega - 3 mastné kyseliny tiež hrať významnú úlohu v prevencii perinatálnej depresie (15). Oleje s obsahom omega - 3 mastných kyselín, môže tiež pomôcť zabrániť predčasný pôrod a podporovať jednoduchšie vznik a optimálnu celoživotné wellness dieťaťa (16).

Späť na obsah

8. Môže pomôcť liečbe artritídy

Konopný olej je bohatý na GLA (kyselina gama-linolénová), ktorý, podľa štúdie publikovanej v Journal of Arthritis and Rheumatism, pomáha znížiť artritickej príznaky. Konopný olej má tiež správny pomer omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín, takže je ideálny jedlo pre liečbu zápalu. Podľa University of Maryland Medical Center, omega - 3 mastné kyseliny by mohli byť jedným z tých živín, ktoré pomáhajú znížiť riziko artritídy (17).

Od dávnych čias, boli tiež odporúča semená konope pre liečbu artritickej kĺby a reumatizmu (18).

Späť na obsah

9. Je možné zlepšiť Tráviaci zdravie

Konopné semená sú bohaté na rozpustnej a nerozpustnej vlákniny, a tým, pomôcť gastrointestinálny systém fungovať optimálne. Okrem toho táto zdravá vlákniny kŕmi probiotiká, ktoré sú vo vašom čreve, čím váš tráviaci systém silnejší a zdravší.

Proteín prítomný v konopných semien je totožné s tým, prítomné v krvi, a je podávaný pacientom, ktorí trpia zažívacími ťažkosťami (ako proteín dostane ľahko štiepia v ľudskom tele), (19).

Eikosanoidy sa podobné hormónom látky produkované omega - zistilo sa, že 6 mastné kyseliny, k regulácii vylučovanie tráviacich štiav a hormónov (20) - 3 a omega. To môže pomôcť celkový proces trávenia.

Späť na obsah

10. Môže pomôcť pri liečbe rakoviny

Ideálny pomer omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín a prítomnosť GLA aby konope olej jeden z týchto ideálnych potravín, ktoré môžu pomôcť pri rokovaní s rakovinou.

Podľa talianskeho štúdie, chemoterapia, spolu s omega - 3 suplementácia mastných kyselín, bolo zistené, že účinná stratégia pre liečenie rakoviny (21). Ďalšia štúdia vykonaná v USA podporil skutočnosť, že omega - 3 mastné kyseliny môže ponúknuť ochranu proti určitých typov rakoviny, vrátane rakoviny prsníka, hrubého čreva, a dokonca aj rakoviny prostaty (22).

Podľa inej štúdie uskutočnenej na University of California, San Francisco, pravidelný príjem omega - 3 mastných kyselín môže výrazne znížiť riziko vzniku rakoviny prsníka u obéznych žien (23).

Späť na obsah

To sú niektoré úžasné výhody konopného oleja. Ešte to skúsiť a dajte nám vedieť, ako vám pomohol tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...