Zdravie a wellness

10 jednoduchých pravidiel a vzorovej indickej stravy pre chudnutie

10 jednoduchých pravidiel a vzorovej indickej stravy pre chudnutie

Láska jesť indické jedlo? Tiež to mám rád. Nepochybne, to je vynikajúci a bohatá. Ale viete, väčšina indické jedlo môže viesť k priberaniu na váhe, ak nejedol s mierou?

Použitie príliš veľa oleja, maslo a cukor, nevhodné postupy varenie a jesť príliš veľa sú najčastejšie príčiny priberanie na váhe v Indy. Nedávne štúdie ukázali, že obezita vedie k mnohých chorôb, a je hlavnou príčinou srdcového infarktu (1). Obezita je tiež spojené so zlým duševným zdravím (2).

load...

Tak to dáva zmysel držať indické jedlo, ktoré je chutné, ale menej výkrm. A myslí si, crash diéty nie je spôsob, ako schudnúť. Stále môžete tešiť na bohatý indické jedlo s ladením recepty trochu.

Tento článok vám dá nahliadnuť do zmenia svoje stravovacie návyky s minimálnym zásahom. Ale pred tým, poďme pozrieť na tri diéty plány, ktoré pracujú na chudnutie najlepší.

Niekoľko populárnych diétny plán, ako schudnúť

A. South Beach Diet

South Beach diéta je najviac obľúbený strava globálne nasledoval pre efektívne chudnutie. Táto diéta je nielen predpisujú lekári, ale aj osvedčený spôsob. Tak, to je bezpečné riadiť túto diétu.

load...

South Beach diéta ponúka nasledujúce výhody:

 • Eliminuje chute a zaisťuje chudnutie za pouhých 14 dní.
 • Môžete jesť rôzne chutné nízkokalorické potraviny, aby mohol svoj cieľ.
 • Môžete si udržiavať tento váhový úbytok po celý čas svojho života.

Čo je jedinečné o tejto diéte sa nemusíte vzdať všetkých sacharidov a tukov, ako schudnúť. Táto diéta plán kladie dôraz na potraviny s vysokým obsahom vlákien obmedziť chute a udržiavať kíl v šachu celý svoj život. Tento program je flexibilný a je možné sledovať, ako dlho budete chcieť. Mobilná aplikácia robili South Beach dieta plán dostupnejšie a žiaduce. Táto diéta je vhodná pre srdce pacientov, ktorí chcú schudnúť.

South Beach diéta sa skladá z troch fáz. V prvej fáze, je zdržať sacharidov-bohatých potravín, ako je ryža a cestoviny. V druhej fáze, môžete zahrnúť sacharidové potraviny bohaté a potom prejsť na tretí krok na dosiahnutie svojho cieľa.

Počas prvého kroku, musíte jesť stravu bohatú na bielkoviny. Môžete používať tuky, ako je extra panenský olivový olej, repkový olej a avokádo. Zelenina s nízkym glykemickým indexom, ako je brokolica, paradajky, špenát, a Brinjal môže byť súčasťou vašej stravy. Potraviny, ktoré sú tabu v prvej fáze sú ovocie a ovocné džúsy, alkohol, škrobové potraviny a mliečne výrobky.

V druhom kroku je potrebné zahrnúť s vysokým obsahom vlákniny ovocie, ako sú jablká, celozrnný chlieb a ryža, celozrnné cestoviny a sladké zemiaky. Môžete cítiť vaša váha klesnúť o 1 - 2 libry.

Tretia fáza je určená pre udržanie váhy ste stratili v posledných dvoch etapách. Od tejto chvíle sa poznáte správny výber potravín. Ak máte tendenciu rozmaznávať, musíte spustiť diétny plán znova.

South Beach Diet je praktické a nie je zložité. Všetky potraviny uvedené sú ľahko dostupné. Nemusíte robiť počítanie kalórií taky!

B. Atkinsonova diéta

Myslíte si, že môžete schudnúť znížením sacharidov zo svojho jedálnička? Odpoveď znie áno. Teória za diétny plán Atkins je, keď si znížiť na sacharidov príjmu, telo využíva tuk uložený v tele ako palivo. Výsledkom je, že budete chudnúť a vaše telo bude vyrábať ketóny na výrobu energie. Avšak, tento plán Atkins nie je pre tých, ktorí majú problémy s obličkami.

Prvá časť plánu sa nazýva indukčnej fáze. V tejto fáze je povolené len k jedlu 20 gramov sacharidov zo zeleniny. Mali by ste mať červené mäso, hydina, vajcia, maslo a rastlinné oleje s mierou.

Potraviny, ktoré sú zakázané v priebehu indukčnej fázy patrí cestoviny, chlieb, obilniny, ovocie, zelenina škrobnatých, orechy, semená a strukoviny, ako sú fazuľa, iné ako maslo, smotanu a syr mliečne výrobky. Tiež, drž sa ďalej od kofeínu a alkoholu.

Druhá fáza diétny plán Atkins sa nazýva Prebieha Chudnutie Stage. Táto fáza je menej tuhý ako prvý, pretože tie môžu obsahovať nízke škrobovej zeleniny, semená, orechy, strukoviny, jahody a ďalšie ovocie a celozrnných výrobkov. Môžete tiež konzumovať low-carb alkoholu raz za čas. Obsahovať sacharidy podľa potreby vášho tela.

Revidovaná verzia Atkinsonova diéta, ako je uvedené na internetových stránkach a kniha Nový Atkins pre New You kladie osobitný dôraz na správny výber potravín a zdravé tuky.

Diéta plán Atkinsonova nie je príliš flexibilný, pretože je potrebné, aby drastické zmeny v ponuke.

 • Musíte sa udržať kontrolu na vašom príjmu kalórií.
 • Vynechanie mliečnych výrobkov je to zlý nápad, pretože vám chýba na vlákniny, vápnika, horčíka a draslíka.
 • Váš dych má neobvyklý zápach kvôli ketóny vyrobené v tele. Niektorí ľudia majú tiež bolesti hlavy a pocit podráždenosti.
 • Plán Atkins je prísnejší ako South Beach diéte. Možno sa budete musieť držať ďalej od svojej obľúbenej potraviny na dosiahnutie svojho cieľa.

Cez všetky obmedzenia, možno povedať, že Atkinsonova diéta je revolučný plán chudnutie. Vegetariáni môžu nasledovať tento plán príliš. Až, majú nahradiť živočíšne bielkoviny s tými z rastlín. Pol hodiny cvičenia je nutné, ak chcete schudnúť.

C. Paleo Diet

Teória za Paleo diéta je "jesť ako barbar sa zbaviť kíl." High-proteín a vysokým obsahom vlákniny diéta vám umožní schudnúť bez rezania na kalórie. Paleo alebo Stone Age Diéta tiež pomáha udržiavať cukrovky, ischemickej choroby a rakoviny na uzde. Musíte mať chudé mäso, ryby, ovocie, zelenina a zdravé tuky. Môžete tiež strukoviny, orechy, semená a arašidy.

Potraviny, aby sa zabránilo
 • Všetky spracované potraviny
 • Rafinované oleje, ako je repka
 • Rafinovaný cukor
 • Zemiaky
 • Mliekareň
 • Soľ
Obmedzenie k Paleo Diet

Je to ťažké pre vegetariánov dodržiavať túto diétu, pretože kladie dôraz na chudé mäso. Tiež mliečne výrobky sú chýbajúce z Paleo stravy, takže prísť o dôležité živiny, ako je vápnik, horčík a draslík. Žiadne množstvo zeleniny, môže byť dobrou náhradou za chudé mäso. Takže, bude vegáni zaostávajú bielkovín. Táto diéta plán nie je rozpočet príjemný jeden.

Ak môžete Sideline obmedzenia nájdete existuje mnoho pozitívnych strany k Paleo stravy. Je to znížený príjem sodíka plán a vy nemusíte robiť počítanie kalórií. Extra výkon nie je nutné, zatiaľ čo na túto diétu, ale je vhodné vykonať aspoň jednoduché úseky.

Môžete upraviť svoj jedálniček podľa dostupnosti potravín. Tropické podnebie tiež ovplyvňuje preferencie potravín do značnej miery. Tu je indický Diéta Graf na chudnutie. Ak prísne dodržiavať, bude pracovať pre istotu.

Indian Diéta Graf na chudnutie

Konzumácia vyváženej stravy je dôležitou súčasťou zdravého životného štýlu. Nielen, že to pomôže udržať ideálnu váhu, ale tiež poskytuje svoje telo s výraznou odolnosťou proti mnohých zdravotných problémov. Indická strava graf pre chudnutie by mal obsahovať šesť jedál denne. Tu je ukážka Indian diéta graf pre daný deň.

Ukážkové diétne graf pre chudnutie

Raňajky
 • Omeleta z dvoch vajec, viacvrstvový toast s nízkotučným syrom a čiernou kávou.
 • 2-3 idlis so sambharom.
Ranné občerstvenie
 • 1 šálka čerstvého jogurtu (dahi), ½ jablka, niekoľko mandlí alebo vlašských orechov.
Obed
 • 2 rotis (bez oleja alebo gée), 1 tanierová ryža, 1 šálka dal, ½ šálky zeleniny alebo kuracích curry a 1 miskový šalát.
 • 1 šálka varenej ryže (bez škrobu) s ½ šálky zeleninovej kari.
Popoludňajšie občerstvenie
 • 1 šálka fazuľových kávových klíčkov, 15 arašidov so slaným korením a citrónom podľa chuti.
 • 1 šálka jogurtu s rezaným ovocím.
 • 1 jablko.
 • Plátky uhorky alebo mrkvy.
Večera
 • 1 rota (bez oleja alebo ghee), ½ šálky zeleninovej kari, 1 šálka dal a 1 misku šalátu.
Večerné občerstvenie
 • 1 sklenené mlieko.
 • Limetová šťava ·
 • Melón alebo iné ovocie.

Zaujíma vás, prečo ste sa schudnúť, hoci po túto diétu striktne? No, ďalšia časť bude odpovedať na otázky, ktoré môžete mať vo svojej mysli.

10 Pravidlá indického Diéta Graf na chudnutie

Byť disciplinovaní je dôležité pri sledovaní akéhokoľvek diétneho programu. Ak máte vážne o chudnutí k zlepšeniu zdravia, postupujte podľa nasledujúcich 10 jednoduchých pravidiel, aby vaše bodavá bolesť z hladu na uzde.

1. Zvýšiť spotrebu ovocia a zeleniny

By ste mali jesť aspoň päť porcií ovocia a zeleniny každý deň. Plody sú veľmi prospešné, keď bol spotrebovaný na lačný žalúdok. Preto začína svoj deň s ovocím je zdravá voľba. Nemajú plody okamžite po akomkoľvek jedle.

2. Obmedziť príjem povzbudzujúcich

Obmedziť príjem stimulantov ako je kofeín, alkohol a rafinovaného cukru. Kofeín je škodlivé, ak sú užívané na lačný žalúdok. Z tohto dôvodu sa vyhnite posteľ čaj alebo kávu. Je vhodné mať kávu alebo čaj s jedlom.

3. Nevynechávajte Raňajky

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. V skutočnosti, to je odporúčané mať niečo na raňajky, ktorá generuje energiu pomaly, ako misku kaše alebo šálka nízkotučného jogurtu (Dahi).

4. Pite veľa vody

Podporuje trávenie vody a pôsobí tiež ako detoxikačné činidlo. Z tohto dôvodu sa odporúča vypiť aspoň osem pohárov vody denne. Okrem toho, dostatok pitnej vody udržuje zdravú pokožku.

Voda je nula kalórií nápoj s nízkym obsahom sodíka. To tiež pomáha odplaviť toxické nahromadenie vnútri tela a prebytok vody hmotnosti a skok-začína metabolizmus. Ak zistíte, prostý nudný vody, môžete stlačiť citrón a med alebo dokonca piť platidla kokosová voda, ktorá tiež pomôže obnoviť rovnováhu elektrolytov v tele.

5. Majú menšie medzery medzi jedlami

Vyhnúť sa dlhé medzery medzi jedlom, pretože jedlo, ktoré jete dostane premenený na tuk, miesto aby boli použité pre energiu. To sa neodporúča, aby medzera viac ako tri hodiny medzi jedlom.

6. Not hladovať

Umožnenie vaše telo hladovať nie je zdravá voľba, pretože má svoje vedľajšie účinky. Jesť dobre plniť svoje nutričné ​​potreby.

7. Vyjadrite svoj Last Meal Early

Tie by mali mať posledné jedlo najmenej dve hodiny pred spaním.

8. Obmedzte príjem kalórií

Udržať pozor na vášho energetického príjmu, je v každom diétny plán nesmierne dôležitá. Treba sa vyhnúť kalórií-husté potraviny, ako vyprážané potraviny, sladkosti a pečivo.

9. Odstráňte tuk z potraviny

Všetky viditeľné tuk by mal byť z potravín pred varením. Treba sa vyhnúť spracované mäso ako párky a hamburgery, pretože obsahujú vysoké kalórií.

10. Jedzte zdravé desiaty

Nahradiť spracované alebo vyprážané potraviny zdravé občerstvenie, ako je čerstvé alebo sušené ovocie, nízkotučné jogurty, celozrnné obilniny a ryža koláče.

Znie to ako ekonomické, uskutočniteľný voľby? Skvelé! Dovoľte mi, aby som vás prejsť, čo majú robiť a čo nerobiť, zatiaľ čo na diétu.

Dos a nerobiť

 • Eliminovať cukor a škroby z vašej stravy. To je preto, že škrobnatých potravín spúšťať sekréciu inzulínu, čo vedie k ukladaniu tuku v tele.
 • Výrub na škrobu pomáha kontrolovať sekréciu inzulínu a pomáha obličky v odplavovanie navyše sodíka a vody, ktoré spôsobujú nadúvanie. To tiež znižuje váhu navyše vody.
 • Namiesto škrobnatých zeleniny, môžete mať vajcia bohaté na omega - 3, ryby a morské plody, ako losos, pstruh, krevety a homáre. Môžete mať tiež hovädzie mäso, kuracie mäso, slanina, bravčové a jahňacie mäso. Mali by ste mať 20 - 50 gramov bielkovín denne. Pravidelný príjem bielkovín zlepšuje metabolizmus a udržiava vás nasýtiť na dlhú dobu.
 • Nikdy pocit viny načítanie tanier s zdravé low-sacharidov zeleniny, ako je brokolica, karfiol, špenát, kel, kapusta, ružičkový kel, hlávkový šalát, mangold a zeler. Môžete mať je ako šaláty, dusená mäsa, grilovanou alebo mierne dusené s nízkokalorické poklesov.
 • Môžete ľahko mať 20 - 50 g sacharidov s nízkym vegetariáni. Majú vysoký obsah vlákniny, vitamínov a minerálov, ktoré sú nevyhnutné pre zdravé telo. Môžete pridať maslo, masť, loj a kokosový olej do svojho jedálnička podľa vašej chuti s mierou.
 • Ak chcete zabezpečiť rýchly úbytok na váhe, patrí cvičenie príliš. Žiadne ďalšie nárazové diéty a hladovanie, ako schudnúť!
 • Dodržujte bezpečný a zdravý spôsob, ako schudnúť. , Zostaňte aktívny a zostať prírodné 'by mala byť svoju novú mantru, ako schudnúť.

Takže, všetko nastavené, aby sa pokúsili tento báječný indickej chudnutie diétny plán?

Nezabudnite sa podeliť o svoje skúsenosti s nami v sekcii Komentáre nižšie. Zostať fit, zostať zdravý!

load...