Zdravie a wellness

10 jednoduchých domácich opravných prostriedkov pre ústnu drozd

10 jednoduchých domácich opravných prostriedkov pre ústnu drozd

Už ste si všimol smotanovo bielej rany na jazyku? Trpíte častým krvácaním pri čistení jazyk? Potom ste pravdepodobne by mohol byť trpia stavom nazývaným, Orofaryngálna kandidóza ', ktorý je hovorovo známy ako afty.

Afty je infekcia jazyk, ktorý môže ovplyvniť aj ďalšie oblasti okolo jazyka. Takže existujú nejaké opravné prostriedky, ktoré môžu pomôcť liečiť tento bolestivý problém? To si píš, že sú!

A to je to, čo budeme hovoriť o tento príspevok! Ale skôr, než to, že by najprv chcel vedieť, čo spôsobuje afty, že jo? Potom čítajte ďalej!

Príčiny a príznaky afty:

Obvykle afty je spôsobená cukrovkou, antibiotiká, protézy alebo fajčenie. (1)

Najčastejším príznakom afty je krémovo bielej rez v ústach. Hoci to je primárne nachádza na jazyku, môžete trpieť drozd na svojich vnútorných tvárach rovnako. Ďalšími oblasťami, ktoré môžu nakaziť patria mandle, gumy, alebo krku. Škrty sa zvyčajne objaví krémová. Sú veľmi bolestivé a môže dokonca krvácať, keď si čistíte alebo pri čistení jazyka. Niektoré závažné prípady boli zaznamenané škrty šíri do prehĺtaní trubice alebo pažeráka.

load...

Tento stav môže viesť k ťažkosti s prehĺtaním alebo dokonca spôsobiť horúčku (2).

Afty Home prostriedky:

Teraz, keď viete, čo afty je a ako to môže mať vplyv na ústa, pozrime sa na niektoré domáce opravné prostriedky pre to isté!

1. Soľ Voda:

Slaná voda je jedným z najlepších prostriedkov pre afty. Zmiešajte pár lyžičiek soli v šálke vody. Kloktať roztokom asi 3-4 krát denne. Od druhého týždňa, zistíte viditeľné zníženie lézií.

load...

2. Jablkový ocot:

Jablčný ocot môže pomôcť liečiť afty. Zmiešajte pár lyžičiek jablčného octu a 2 vrchovaté lyžičky soli v šálke horúcej vody. Kloktať roztokom niekoľkokrát denne sa zbaviť afty.

3. Soda:

Môžete zmierniť afty použitím pastu z jedlej sódy a vody s tampónom. Zmiešajte 2 - 3 čajové lyžičky sódy bikarbóny prášku v šálke horúcej vody. Ponorte vatový tampón v paste a škvrnu pastou na postihnutú oblasť poskytnúť úľavu. Naneste pastu 2 - 3 krát denne.

4. Kokosový olej:

Kokosový olej je tiež povedal, aby zmierniť drozd. Zmiešajte pár lyžičky kokosového oleja v teplej vode. Vykloktajte zmes dvakrát alebo trikrát denne. Prípadne môžete namočiť vatový tampón v kokosovom oleji a škvrnu postihnutú oblasť na zmiernenie drozd.

5. Cesnak:

Žuvacie strúčiky cesnaku pravidelne možno odstrániť lézie. Môžete použiť buď cesnakový olej do rezu tampónom alebo jesť klinček. Cesnak pomáha rýchlo hojiť afty (3)

6. Grapefruit Seeds:

Grapefruitových jadierok môže pomôcť liečiť afty. Aplikuje priamo na léziu, alebo v zmesi s vodou (2 lyžice oleja 1 šálka teplej vody), grapefruitový džús je známe, že znižujú zápal a liečiť rez. Vypláchnuť ústa roztokom niekoľkokrát denne na liečbu drozd.

7. Jogurt:

Jogurt je chlad to automaticky robí veľký výber liečiť zápaly a škrty v ústach. Afty bolo zaznamenané, ktoré majú byť ošetrené s jogurtom. Jesť malá šálka bieleho jogurtu dvakrát alebo trikrát denne môže pomôcť liečiť afty.

8. Aloe Vera:

Aloe vera pomáha hojiť afty. Poháre (1 - 4. Sklo) aloe vera šťavy denne pomáha znižovať drozd. Prípadne môžete použiť Aloe vera gél na postihnutú oblasť dvakrát denne na liečbu drozd.

9. Margos:

Piť Margos listový čaj denníka je jedným z účinných prírodných prostriedkov pre afty. Prípadne môžete škvrnu Margos oleja do tejto oblasti poskytnúť úľavu.

10. Tea Tree Oil a mäty piepornej:

Mix tea tree a mätový olej pomáha znižovať drozd. Zmiešajte 2 lyžičky oleja tea tree a 1 lyžičku mätového oleja; namočte vatový tampón v roztoku; škvrnu riešenie na lézie dvakrát alebo trikrát denne a sledovať, ako rezaných lieči. (4) To sú niektoré domáce opravné prostriedky na afty. Keď sme hovorili o vyššie, to môže ľahko prerásť v chronický stav sa lézie šíria do pažeráka. Takže radšej nie čakať, ak ste trpia afty. Skúste jeden z týchto afty domáce opravné prostriedky pre rýchlu úľavu!

Už ste niekedy trpia afty? Ako si to vyliečiť? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...