Zdravie a wellness

10 jednoduchých Asanas, ktoré vám pomôžu vyliečiť skoliózu

10 jednoduchých Asanas, ktoré vám pomôžu vyliečiť skoliózu

Späť problémy sú nepríjemné, a to iba tých, ktorí trpia možno pochopiť hrôzy. Hovorí sa, že ste len tak starý ako chrbtica. A je to pravda! Zvyčajne to je chrbtica, ktorá nesie váhu tela, a preto sa za stáleho stresu a napätia. Tento stres zhoršuje len bolesť.

Čo je skoliózy?

Skolióza je stav, keď chrbtica nie je rovná, ale zakrivená. To obmedzuje pohyb, a môže byť veľmi bolestivé. V prípade, že zakrivenie chrbtice je cez 10 stupňov vpravo, alebo vľavo, vpredu alebo vzadu, ste obeťou skoliózy. Ženy sú viac pravdepodobné, že budú ovplyvnené týmto stavom. Kým chirurgia je možnosť, objímať jóga môže eliminovať jeho možnosti do značnej miery.

Jóga pre skolióza - to funguje?

Je jogy dobré pre skoliózu? Joga pracuje na fyzickej i duševnej úrovni. Joga pomáha zmierniť tlak na chrbticu. Keď cvičíte jogu, sú posilnené vaše nohy. To sníma záťaž z chrbtice. Pomáha tiež korigovať držanie tela a účinne zmierniť bolesť.

load...

10 Easy predstavuje pre Ease skolióza

  1. Virabhadrasana II
  2. Adho Mukha Svanasana
  3. Trikonasana
  4. Marjariasana
  5. Paschimottanasana
  6. Salabhasana
  7. Setu Bandhasana
  8. Balasana
  9. Sarvangasana
  10. Shavasana

1. Virabhadrasana II

Tiež známy ako - bojovník Pose II

Výhody - Tento Asano pracuje na náprave držanie tela. Posilňuje chrbát a tiež zlepšuje zmysel pre rovnováhu. Silná chrbát uľahčuje vysporiadať so skoliózou. Warrior Pose tiež vzbudzuje pokoj, pôvab a odvahu.

Ako na to - Rozšírte svoje nohy tak, aby boli o niečo viac ako hip-šírka od seba. Twist pravú pätu s prstami smerujúcimi von a používať ľavú pätu k zemi sami. Oblúk ľavej päty musia byť v súlade s pravou nohou. Znížte svoje boky a potom vyžarovať energiu tak, ako by ste pretiahnuť svoje ruky tak, aby boli v súlade s vašimi ramenami. Premeňte svoj pohľad dopredu a držať pózu s integritou. Dýchajte pomaly a silný, ako budete držať pózu a potom uvoľnite. Opakujte na druhej strane.

load...

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: virabhadrasana II

Späť na obsah

2. Adho Mukha Svanasana

Tiež známy ako - dole smerujúce psa

Výhody - To Asano predlžuje chrbtice a posilňuje celé telo. Tieto nohy, ramená, paže a zosilniť. Keď cvičíte pózu, váha tela je distribuovaný do nôh. To berie stres z chrbtice.

Ako na to - no tak, aby všetky štyri. Zdvihnite kolená od zeme a narovnať je. Vaše nohy by mala byť na zem. Dalo by sa dva kroky späť. Ako tie, ktoré presunúť ruky niekoľko krokov vpred k vytvoreniu obráteného, ​​V 'so svojím telom. Vaše boky by mal byť vyšší ako vaše srdce a dolné hlavu. Nech vaša hlava visieť, kým budete držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd. Release.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Adho Mukha Svanasana

Späť na obsah

3. Trikonasana

Tiež známy ako - trojuholník Pose

Výhody - K Trikonasana zvyšuje fyzickú aj psychickú rovnováhu tela. To tiež dáva chrbtice dobré pretiahnuť. Tým sa uvoľní pasce stres a tiež uľavuje od bolesti v chrbte. Ak máte skolióza a praktizovať tento ásany, budete určite cítiť lepšie.

Ako na to - Položte si nohy od seba. Zdvihnite ruky tak, že sú rovnobežné s podlahou, pričom dlane smerujú nadol. Otočte ľavú nohu pod uhlom 45 stupňov, a ten správny v uhle 90 stupňov. Päty by mali tvoriť priamu líniu. Otáčať telom doprava. Rozšíriť hornej časti tela a ohnite smerom k podlahe. Dotknite sa pravú nohu s pravou rukou, a rozšíriť svoju ľavú ruku do vzduchu. Pozrite sa na svoju ľavú ruku. Držať a uvoľnenie. Opakujte na druhej strane.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Trikonasana

Späť na obsah

4. Marjariasana

Tiež známy ako - Mačka Pose

Výhody - Tento Asano zvyšuje pružnosť chrbtice, zlepšuje krvný obeh a uvoľňuje myseľ. Preto je tento Asano je úžasné pre tých, ktorí trpia skoliózou.

Ako na to - V ideálnom prípade by to Asano sa vykonáva v kombinácii s Bitilasana a nazýva sa Cat-Cow predstavovať. Má nespočetné výhody, najmä chrbtice. Robiť Marjariasana, poď na všetky štyri. Potom sa nadýchnuť a zdvihnite chrbticu, ako si to zaokrúhliť a urobiť z neho konkávne. Prineste si bradu k hrudníku. Vydýchnite a zdvihnite bradu vyzerať ako váš chrbát prechádza do konvexné polohy. To je Bitilasana. Opakujte tieto dve ásany prípadne koordinované s dychom, než sa presunúť na ďalšie ásany.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Marjariasana

Späť na obsah

5. Paschimottanasana

Tiež známy ako - Sediaci predklone, intenzívne dorsale Stretch

Výhody - To Asano pomáha pretiahnuť chrbát, a to najmä v dolnej časti chrbta a uvoľňuje všetky pasce stres. To tiež upokojuje myseľ a znižuje úzkosť.

Ako na to - Sadnite do Dandasana. Natiahnuť ruky nad hlavu, a ohýbať dopredu. V závislosti na pružnosti, môžete buď dotknúť prsty na prsty na nohách alebo zachytiť vaše nohy. Vaša hlava musí byť znížená, ako je to len možné. Držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd a potom ich uvoľnite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Paschimottanasana

Späť na obsah

6. Salabhasana

Tiež známy ako - Locust Pose, Grasshopper Pose

Výhody - Tento Asano zvyšuje pevnosť a pružnosť celej rozlohy chrbta. Akákoľvek bolesť, stres alebo únava sa uvoľní okamžite, takže váš chrbát pocit veľké pohodlie.

Ako na to - Ľahnite si na podlahu s vaše bruško smerom k zemi. Zdvihnite nohy z podlahy, priamo od stehien. Utiahnite zadok. Teraz, natiahnuť ruky dozadu a zdvihnite hrudník z podlahy. Vaša telesná hmotnosť, musí ležať na bruchu a panvy. Pozerať sa dopredu a dýchať. Uvoľniť sa po niekoľkých sekundách.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Salabhasana

Späť na obsah

7. Setu Bandhasana

Tiež známy ako - Most Pose

Výhody - Pri vykonávaní tohto ásany, chrbtové svaly a chrbticu sú obaja natiahnuté a posilnená. To Asano tiež má vrodenú schopnosť upokojiť svoju myseľ a uvoľniť stres pasce nielen vaše chrbát, ale aj zo svojho mozgu.

Ako na to - Ľahnite si rovno na chrbát a pokrčte nohy v kolenách. Opatrne zdvihnite boky a späť z podlahy. Narovnať ramená a natiahnuť ruky tak, že sa dostanú do nohy. Dýchať dlhá a hlboká. Držte predstavujú pre niekoľko sekúnd a uvoľnite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Setu Bandhasana

Späť na obsah

8. Balasana

Tiež známy ako - Pose Detský

Výhody - Tento Asano je relaxačno póza a je jedným z najúčinnejších jogy ásan pre skoliózu. Je určený k odpočinku chrbta a upokojenie mysle. Obaja sú dôležité pre tých, ktorí trpia skoliózou, jednoducho preto, že je neuromuskulárny stav.

Ako na to - no tak na všetky štyri, aby vaše nohy dohromady, a rozšíriť kolená. Znížiť kolená na zem, a potom zvyšok brucho na stehná, ako vaše zadok spočívať na nohách. Položte čelo na zem. Paže môže buď zostať natiahnutý, alebo môžete umiestniť vedľa seba pozdĺž nôh, s dlaňami otočenými nahor.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Balasana

Späť na obsah

9. Sarvangasana

Tiež známy ako - podporovaného rameno stojana

Výhody - Rameno Stojan je jednoduchšie, ako to vyzerá. Je to neuveriteľný Asano pre chrbticu, ako to robí to veľmi flexibilný. Sú posilnené ramená a paže. Myseľ je uvoľnená, a bolesť je znížená.

Ako na to - Ľahnite si na Shavasana. Zdvihnite nohy hore, ako budete podporovať svoje boky so svojimi dlaňami. Posunúť telesnej hmotnosti na ramená a zdvihnite hornú polovicu tela, ako sa vaša hlava a horná časť chrbta zostať na podlahe. Vydržte niekoľko sekúnd a uvoľnite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Sarvangasana

Späť na obsah

10. Shavasana

Tiež známy ako - Corpse Pose

Výhody - Tento Asano úplne uvoľňuje telo a umožňuje mu ťažiť z výhod tréningu. Váš chrbát dostane príležitosť relaxovať úplne. Všetky kosti a svaly dostať čas na uzdravenie a integráciu nepatrné, nepoznateľné zmeny, ktoré cvičenie je pre vaše. Na jej konci, cítite pod napätím a obrodiť.

Ako na to - Ľahnite si rovno na chrbte, s dlaňami odpočíva vedľa teba, smerujúce nahor. Urobte si pohodlie a zaistí, že vaše telo je v priamej línii. Zavrieť oči a meditovať.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Shavasana

Späť na obsah

Už ste niekedy cvičil jogu pre skoliózu? Ak tomu tak nie je, potom je čas vám uľahčí chrbát týchto jednoduché ásany. V žiadnom momente, budete nakoniec prekonať skolióza.

load...