Zdravie a wellness

10 Imunita Boostovanie jogy Asanas sa zbaviť chladu a chrípky

10 Imunita Boostovanie jogy Asanas sa zbaviť chladu a chrípky

Nepatrné zmeny počasia a všetky, so strednou alebo nízku odolnosť skončiť s bolesťami v krku a prechladnutia. A aj keď sa zdá obyčajný bez vážnejších narušenia vo svojom živote, to môže byť veľmi nepríjemné. To odčerpá so svojou energiu a necháva vás úplne vyčerpaná.

Čo je to za studena?

Malý živý organizmus, čo je vírus, spôsobuje toto ochorenie. Existuje viac ako 200 typov vírusov, ktoré môžu spôsobiť prechladnutie. To je rhinovirus, aj keď, ktorý spôsobuje, že okolo 40% z prechladnutia.

Ako sa Common Cold štart?

Ak sa niekto okolo vás je napadnutý vírusom, môžete si to taky, čo znamená, že nachladnutie sú nákazlivé. Jednoduchý kontakt s povrchom, rovnako ako lyžica, kľučky, klávesnice, alebo čokoľvek, čo sa dotkne úst alebo nosa, môže prenášať vírus na inú osobu. Studený vírus sa šíri vzduchom, takže ak máte chorého človeka, ktorý kýcha okolo vás, ste povinní skončiť s prechladnutia.

load...

Vírus sa viaže na sliznicu nosa a krku. Akonáhle je váš imunitný systém dostane signál, že vysiela bielych krviniek napadnúť vírusy.

Ako sa Yoga ako pomoc pri liečbe Studená?

Jóga vám pomôže poraziť chlad, pretože vyrovnáva sympatický (odpoveď / boj) a parasympatickej (zvyšok) systémy. Tiež imunitný systém treba biele krvinky, ktoré im pomôžu v boji proti vírusom. Tieto biele krvinky sú obvykle cirkulujúce v týmusu, ktorý je umiestnený v hrudi. Takže, s pomocou jogy ásan (hlavne inverzie), môžete čerpať tieto biele krvinky na hlave a krku, spolu s výronom čerstvej krvi, a to pomáha zmierniť postihnutých dutín a preťaženia.

10 Základné Ásany jóga pre studenú Relief

  1. Uttanasana
  2. Adho Mukha Svanasana
  3. Ustrasana
  4. Viparita karhanie
  5. Setu Bandhasana
  6. Dhanurasana
  7. Halasana
  8. Matsyasana
  9. Salamba Sarvangasana
  10. Shavasana

1. Uttanasana

Uttanasana alebo Stály predklone, ako sa tomu hovorí, je známe, že zvyšujú krvný obeh. Pomáha poslať novú dávku krvi do hlavy, čím vypratanie bloky a dutín. To posilňuje nervovú sústavu a zmierňuje stres a napätie.

load...

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: uttanasana

Späť na obsah

2. Adho Mukha Svanasana

Adho Mukha Svanasana alebo smerom nadol pes Stretch je ásany, kde je vaše srdce umiestnený vyššie než hlava. Tam je reverznej gravitácia, ktorá sa stane, keď to urobíte, a to pomáha v správnom obehu lymfy a krvi. Mierne inverzie umožňuje voľné prúdenie bielych krviniek po celom tele, a tiež pomáha odtekať dutín.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Adho Mukha Svanasana

Späť na obsah

3. Ustrasana

To Asano tiež nazývaný Camel Pose, otvára hrudník a vymaže všetky priechody. Je veľmi dôležité, aby sa pokúsila dýchať, rovnako ako je to možné, keď sa v tejto pozícii. To pomôže otvoriť všetky zablokované oblasti, ktoré sú príčinou prechladnutia.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Ustrasana

Späť na obsah

4. Viparita karhanie

Nohy po stene Pose je veľká póza praktizovať proti respiračných ochorení. Keď budete cvičiť tento ásany, uvedomíte si, že ste oslobodený od bolesti hlavy alebo chrbta, ktoré sprevádzajú prechladnutie. Praktizovanie tohto ásany upokojuje myseľ a robí silný, ako sa zaoberá zimou vaše telo. To Asano pomáha imunitné bunky presunúť cez vaše telo.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Viparita karhanie

Späť na obsah

5. Setu Bandhasana

Setu Bandhasana alebo Bridge Pose je univerzálny Asano. Je to skvelý spôsob, ako otvoriť hrudník. To tiež pošle čerstvú krv do hlavy, ktorý pomáha otvoriť dutín. Tento Asano tiež aktivuje týmusu, je jedným z hlavných orgánov imunitného systému.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Setu Bandhasana

Späť na obsah

6. Dhanurasana

Dhanurasana alebo Bow Pose dáva svoj chrbát, hrudník, krk a žalúdok dobrý úsek. Zároveň otvárajú hrudníka a krku. Z tohto dôvodu, bude to zlepší dýchanie, keď ste sa s chladom. Tento Asano je veľký relaxačný, a to najmä ak si nájdete sami schopní zaspať kvôli chladu.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Dhanurasana

Späť na obsah

7. Halasana

Táto póza je veľmi užitočné pre tých, ktorí trpia zápal vedľajších nosových dutín. To zlepšuje krvný obeh v tele a tiež nastaví jasné dráhu pre Detox. To eliminuje patogény a zvyšuje imunitu, a preto vám pomôže zbaviť svojho chladu.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Halasana

Späť na obsah

8. Matsyasana

Keď sa predpokladať, tento ásany, váš hrudník je zvýšená, a hrdlo sa otvorilo. To zlepšuje dýchanie a pomáha liečiť nádchu.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Matsyasana

Späť na obsah

9. Salamba Sirsasana

To sa môže zdať ako jeden z najzložitejších a komplikovaných jogy ásan. To revitalizuje vaše telo a tiež pomáha detoxikácii, pretože stagnujúce krv rúti z vašich prstov a filtrov prostredníctvom svojho srdca a posúva ďalej do kanalizácie hlavu. To Asano tiež zvyšuje imunitu a pomáha bojovať proti nachladnutiu.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Salamba Sirsasana

Späť na obsah

10. Shavasana

Shavasana je hlboký odpočinok predstavovať. Niekedy, keď máte nádchu, všetko, čo potrebujete urobiť, je zvyšok vášho tela. Je to nabudí a pomôže v boji lepšie proti chladu, ktoré spôsobujú vírusy.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Shavasana

Späť na obsah

Už ste niekedy cvičil jogu pre studenú úľavu? Chladný, sínus, alebo chrípku, aj keď také základné ochorenie, môže skutočne priniesť vám nadol. Až sa nabudúce budete cítiť dobre, urobiť nejakú jogu spolu s prijímaním svoju obvyklú dávku liekov. Budete sa cítiť oveľa lepšie.

load...