Zdravie a wellness

10 efektívnych jóga predstavuje k liečbe úzkosti

10 efektívnych jóga predstavuje k liečbe úzkosti

Zhon života sa stali vážnu príčinou stresu a úzkosti pre väčšinu z nás. Každý druhý človek má vrásky na čelo, ktoré jasne indikujú stav ich mysle. Takže, poďme sa krok späť a najprv pochopiť, čo úzkosť v skutočnosti je.

Čo je úzkosť?

Všeobecne možno povedať, úzkosť je porucha, ktorá tak nejako podnecuje strach, strach, obavy a nervozitu.

Tieto emócie ďalej ovplyvniť, ako sa správame, a ak je predĺžená, môžu mať vplyv na vás i fyzicky. Úzkosť je znepokojujúce, a zatiaľ čo mierny záchvat nemusí mať vážne následky, ťažká úzkosť môže mať veľký dopad na náš každodenný život.

load...

Ľudia sú vo všeobecnom stave starostí, keď sa stretávajú s výzvou. To je normálne. Je to naozaj stáva problémom, keď obavy ruší váš spánok, alebo tak, ako ste fungovať vôbec. Úzkosť nastane, keď vaša reakcia je v pomere k tomu, čo sa obvykle očakáva, keď sa stretávajú s situáciu.

Ako sa joga pomôcť liečiť úzkosť?

Jóga dáva vaše telo dobré pretiahnuť a stimuluje rôzne hormóny. To tiež lieči nervový systém. Úsek upokojuje myseľ a uvoľňuje telo. Skoro to vyzerá, ako vaše telo uvoľňuje všetky napätia, ktoré je v pasci medzi vaše svaly. Hojenie nervového systému tiež pomáha endorfíny uvoľňovaním, ktoré sú šťastné hormóny. Chcete vedieť, ako sa robí jogu pomoc s úzkosťou a stresu? Praktizovanie akékoľvek ásany alebo Pranayama Pomáha zmierniť stres. To sú niektoré jednoduché pózy, ktoré môžete začať.

Top 10 predstavuje v joge pre úzkosť a stres úľavu

  1. Ustrasana
  2. Setu Bandhasana
  3. Baddha Konasana
  4. Paschimottanasana
  5. Dandasana
  6. Utthita Trikonasana
  7. Marjariasana
  8. Balasana
  9. Dhanurasana
  10. Shavasana

1. Ustrasana

Ustrasana dáva vaše telo dobré pretiahnuť. Je to nielen uvoľní nahromadenú stres, ale tiež zaisťuje lepšiu cirkuláciu krvi v celom tele. Správne krvný obeh znamená viac kyslíka, ktorý pomáha liečiť telo a myseľ dôkladne. Tento Asano je vynikajúcim prostriedkom pre boj proti úzkosti.

load...

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Ustrasana

Späť na obsah

2. Setu Bandhasana

Rovnako ako Ustrasana tento Asano tiež umožňuje lepšie prekrvenie celého tela. Zadná strana dostane dobrú úsek. To pomáha upokojiť myseľ a znižujú stres. To Asano bojuje proti nespavosti rovnako. Z tohto dôvodu, to je dobrá Asano praktizovať, ak máte problémy s úzkostnými stavmi.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca pre Setu Bandhasana

Späť na obsah

3. Baddha Konasana

Tento Asano je tak jednoduché, že len asi každý môže urobiť. Je to v podstate ťahá vaše vnútorné stehná a triesla, ale rovný chrbát a pretiahnuť na nohách sa budete cítiť lepšie. Vaša úzkosť a stres automaticky zníži, ako vaša myseľ upokojí. To Asano pomáha liečiť úzkosť.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca pre Baddha Konasana

Späť na obsah

4. Paschimottanasana

Tento Asano je usadená predklon, ktorý pomáha pretiahnuť takmer každý kúsok vášho tela a uvoľňuje vás rovnako. To Asano dotkne svoju myseľ, telo a dušu, udržať si šťastný a zdravý. Ako si dopriať v tomto ásany, vaša myseľ upokojí a starosti opustí svoje telo. Cvičiť, aby si úzkosti bez života.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Paschimottanasana

Späť na obsah

5. Dandasana

To Asano predovšetkým vám pomôže vytvoriť hlavná sila. Je to veľmi jednoduché, ale je potrebné zapojiť svoju myseľ a telo, keď budete cvičiť tento ásany. Funguje na jadre a chrbtice a uvoľňuje stres. Tento Asano je základný ten, ktorý môžete začať cvičiť na zmiernenie úzkosti.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Dandasana

Späť na obsah

6. Utthita Trikonasana

Tento Asano má zaujímavú vlastnosť - opozíciu sily. Táto funkcia umožňuje nastaviť vyváženie dvoch protichodných energiou a pomôže nájsť synergie medzi nimi. Je to jednoduché ásany, ale musíte byť prítomný v okamihu, aby čo najviac z toho. Twist a úsek, ktorý zahŕňa nápovedu úzkosť uvoľnenie a upokojte svoju myseľ a telo.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca pre Utthita Trikonasana

Späť na obsah

7. Marjariasana

To Asano úplne ohýba chrbticu, a keď skombinujete tento ásany s dýchaním, ale povyšuje svoje výhody. Jeden z najlepších výhod tohto Asano je uvoľnenie napätia. To je vaše telo pružnejšie a zlepšuje krvný obeh. Preto má veľké liečivé vlastnosti, ktoré oddýchnuť a upokojte svoju myseľ a telo.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Marjariasana

Späť na obsah

8. Balasana

Balasana je regeneračný, upokojujúci póza, ktorá uvoľňuje a omladzuje telo. Úsek v zadnej uvoľňuje chrbticu. Upokojuje svaly, a tým prispieť k zmierneniu bolesti, a to najmä v oblasti hlavy, šije a ramien. Kolená sú tiež natiahnuté a uvoľnené, a preto, šľachy, svaly, rovnako ako kĺby sú uzdravení a pripravené pre fungovanie. Póza sa podobá fetálny pozíciu a je vraj poskytnúť fyzickej, duševnej a emocionálne útechu bytia.

Táto póza skutočne podporuje pozitívne pocity, dopravu späť do svojich detských rokov a odizolovanie vás chorých pocitov a arogancie.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Balasana

Späť na obsah

9. Dhanurasana

To Asano úplne rozširuje a otvára ramená, hrudník a krk. To robí brušné svaly a chrbát silná a zmierňuje stres a úzkosť.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Dhanurasana

Späť na obsah

10. Shavasana

Shavasana je jedným z najlepších Jóga pre úzkosť a depresie úľavu. Shavasana umožňuje dokonalú relaxáciu tela a mysle, čo je rovnako dôležité ako cvičenie a vyvážená strava sú.

Po usilovnom tréningu, ktorý zahŕňa strečing, krútenie, uzatváranie zmlúv a obrátením svalov, Shavasana umožňuje vaše telo odpočinúť a preskupiť. Dokonca aj tie zanedbané svaly budú mať nejaký čas pustiť ich napätie v tak krátkom čase.

Joga vybaví nervový systém s veľa nervosvalového informácií. Shavasana pomáha váš nervový systém tieto informácie integrovať, než vaša myseľ dostane zaneprázdnený pravidelného stresu počas dňa.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Shavasana

Späť na obsah

Cvičiť jogu pravidelne, a uvidíte, ako upokojujúce to je. Váš život bude automaticky zdať jednoduchšie, a úzkosť a stres budú uchovávané na uzde. Spustenie týchto jednoduché ásan v joge pre úzkosť úľavu, a vaša myseľ a telo bude žiadať viac. Jóga je návykové!

load...