Zdravie a wellness

10 efektívnych domácich prostriedkov na odstránenie zápalu hrtana

10 efektívnych domácich prostriedkov na odstránenie zápalu hrtana

Má váš hlas znieť viac ako žabie kvákanie než ľudskou rečou? Možno to bolo všetko kričal ste na včerajší krikete či onej zimy ste nesúcim za posledných pár dní. Nech už je príčina je choroba je rovnaký - zápal hlasiviek (hrtana). Toto hrdlo porucha je známa ako zápal hrtana. To je obvykle spôsobené nadmerným tlak na hlasivky.

Hlavnými príznakmi zápalu hrtana sú bolesť hrdla, suchý kašeľ a slabý hlas. Niekedy ľudia čelia toľko ťažkosť, že nemôžu ani hovoriť. Nejedná sa o závažný zdravotný stav a zvyčajne sa hoja s časom. Ale naozaj, znelo to ako žaba, hoci po dobu niekoľkých dní, je jednoducho neprijateľné, že jo? Tu je niekoľko dobrých správ! Nemusíte trpieť celé dni na konci a môže zbaviť laryngitída rýchlo s niekoľkých jednoduchých a jednoduchých domáce opravné prostriedky. Niektoré z týchto domáce opravné prostriedky pre laryngitída sú nasledujúce.

Ako sa zbaviť laryngitída?

1. Jablčného octu Mix:

Jablčný ocot zabíja baktérie, a preto môžu byť použité pri liečbe zápalu hrtana. Pridajte dve polievkové lyžice jablčného octu a jednu polievkovú lyžicu medu do pol šálky vody. Pre zvýšenie jeho účinnosti, môžete pridať trochu kajenské korenie taky. Túto zmes vypiť dvakrát denne na liečbu zápalu hrtana.

load...

2. Jablkový ocot:

Pripraví sa roztok zmiešaním lyžicu jablčného octu v pohári vody. Kloktať s týmto riešením aspoň 2 - 3 krát denne, až sa dostanete úľavu od bolesti v krku. Aj keď si kloktadlo, že kyslé prostredie vytvorené v ústach pomáha pri zabíjaní baktérií a upokojuje hlasivky.

3. Cibuľa sirup Zmes:

Cut 3 - 4 stredne veľké cibule na malé kúsky. Simmer kusov v štyroch šálky vody, kým sa zahusťuje na sirupovitý konzistenciu. Zmiešajte päť lyžíc cibule sirupu v pohári teplej vody. Pridajte jednu polievkovú lyžicu medu a pár kvapiek citrónovej šťavy k nej. Potom, popíjať tejto zmesi sa pomaly získať rýchlu úľavu od laryngitída.

4. Ginger:

Varte na tenké plátky čerstvého koreň zázvoru v prikrytej panvici vody po dobu asi 10 minút. Kmeň kvapaliny a nechajte vychladnúť na izbovú teplotu. Piť to niekoľkokrát denne. Pitie zázvorového čaju s medom 3 - 5 krát denne môže tiež dať úľavu od bolesti v krku. Ginger šťava upokojuje steny sliznice okolo hlasiviek a poskytuje úľavu od bolesti a zápalu.

load...

5. Teplá slaná voda:

Teplá slaná voda pomáha zabíjať baktérie a vírusy. To tiež podporuje hojenie svoje zapálené hlasivky a bolesť v krku. Stačí pridať pol lyžičky soli do pohára teplej vody a kloktať s ním. Urobte to toľkokrát, koľkokrát je to možné za jeden deň. Majte na pamäti, že príliš veľa soli môže ďalej dráždiť vaše hrdlo. Tak, to je dôležité používať len zodpovedajúce množstvo soli.

6. Citrónová šťava:

Kyslá povaha citrónovej šťavy môže zabiť baktérie a zmierniť rôzne príznaky hrtana. Squeeze jedného citróna a pridajte štipku soli na to. Zmiešajte to dobre. Potom pridajte ho do šálky vlažnej vody. Použitie tohto riešenia kloktať niekoľkokrát denne. Citrónová šťava tiež stimuluje produkciu slín a pomáha uvoľniť hlieny v krku.

7. Cesnak:

Antimikrobiálne vlastnosť v cesnaku môžu zabíjať baktérie a vírusy. Cut čerstvý strúčik cesnaku na dva kusy a dať jednu na každej strane úst. Potom skúste sanie šťavu z cesnaku pomaly. Urobte to niekoľkokrát denne získať úľavu z rôznych príznakov laryngitída.

8. Brestu:

Klzký brest obsahuje sliz, gélovitú látku, ktorá môže zmierniť zápal alebo podráždené tkaniva. Dať nejaký čerstvý brestu vo vode. Prehĺtať v gélu niekoľkokrát denne získať úľavu od bolesti v krku. K liečbe zápalu hrtana, môžete skúsiť čaj alebo pastilky robené s klzké brestu. Dojčiace či tehotné ženy by sa nemala snažiť tento liek.

9. Med:

Zo všetkých laryngitída domáce opravné prostriedky, med je najvýhodnejší veľa! Med môže byť veľmi prospešné pre upokojujúce podráždenú bolesť v krku kvôli jeho zvieravý majetku. To tiež znižuje zápal. Najjednoduchšie použitie je prehltnúť surový med niekoľkokrát denne.

10. Eukalyptový olej:

To je antimikrobiálne, antivírusové a anti-bakteriálne vlastnosti robia eukalyptový olej jedným z najlepších surovín pre upokojenie bolesti v krku. Najlepší spôsob, ako používať eukalyptový olej je dýchať vo svojej pary. Pridajte niekoľko kvapiek eukalyptového oleja do misky s vodou teplou varu. Zakryť si hlavu uterákom a inhalovať pary po dobu asi 10 minút. Nasledujte tento liek dvakrát denne liečiť bolesť v krku prirodzene.

Teraz budú tieto domáce opravné prostriedky, nie aby si spievať ako kanárik, ale určite pomôže liečiť bolesť v krku a zapálené hlasivky! Takže, ak chýba zvuk svojho vlastného hlasu, skúste tieto domáce opravné prostriedky, ktoré fungujú!

A nezabudnite sa podeliť o svoje názory v sekcii Komentáre nižšie.

load...