Zdravie a wellness

10 efektívnych domácich liekov pre citlivé zuby

10 efektívnych domácich liekov pre citlivé zuby

Zažili ste niekedy ostrý pocit v zuboch pritom popíjať horúci čaj alebo polievku? Myslíte si, vyhnúť sa jesť zmrzlinu alebo čokoládové tyčinky, pretože neznesiteľnú bolesť v zuboch? Táto intenzívna bolesť a nepohodlie je výsledkom citlivosť zubov, ktorá je spoločným problémom ľudí všetkých vekových kategórií. Takí ľudia cítili akútnu bolesť piercing, zatiaľ čo konzumácia nápojov či potravín, ktoré sú extrémne horúce, studené, sladké alebo kyslé. Môžu tiež skúsenosti citlivosť pri čistení alebo používaní dentálnej nite zuby.

Zubov Citlivosť - Čo je to?

Vo väčšine prípadov dochádza zubov citlivosť vzhľadom k ustupujúce línii ďasná alebo erózii zubnej skloviny. To sa deje v dôsledku zubného kazu, ochorenia ďasien, škrípanie zubov, štiepané zuby, alebo intenzívne kefovanie. Citlivosť zubov sa stane v dôsledku expozície dentínu, pri strate skloviny alebo ustupujúcich ďasien. Dentín je časť zuba, ktorá pokrýva nervy. Niekedy jeden zub alebo rad zubov sú ovplyvnené a získať modriny a traumatizovaná kvôli ťažkej hryzenie niečo. Zuby môžu tiež získať citlivé, ak sú vyčistené zubári, plnené alebo podrobené žiadnemu inému druhu liečby. Tento druh citlivosti môže trvať mnoho dní odísť.

Hlavné prostriedky pre citlivé zuby:

Citlivé zuby sú bolestivé a tiež vplyv na váš každodenný život. Väčšina prípadov citlivosti zubov sú liečiteľné. Tu je niekoľko lieky na liečbu citlivé zuby doma:

load...

1. Použitie znecitlivujúce zubná pasta:

Najlepším spôsobom, ako znížiť citlivosť zubov je použitie znecitlivenie zubné pasty. Tie sú široko dostupné v lekárni obchodoch alebo Super obchodoch. Znecitlivenie zubnú pastu, obsahuje chemické látky, ktoré blokujú teplé alebo studené pocity v dosiahnutí nervy v zuboch.

2. Použitie Soft naježil kefka:

Čistíte zuby mäkkou zubnou kefkou, ktorý je jemný pre vaše ďasná a zuby. Použite nízku abrazívne pastu na čistenie ako agresívne kefovanie môže dráždiť ďasná a poškodiť zubnú sklovinu. Použite jemnú naježil zubnú kefku a kefu s jemnými ťahmi.

3. Pomocou fluorid Ústna voda a zubná pasta:

Fluorid je známe, že chráni zubnú sklovinu a zároveň predchádza vzniku zubného kazu. Fluorid obsahujúce produkty sú tiež známe, že zníženie citlivosti zubov. Používať ústnu vodu s obsahom fluoridu alebo čistenie zubov s fluoridovou gél alebo zubné pasty.

load...

4. Prax dobré ústnej hygieny:

Udržiavať dobré ústnej hygieny by si čistíte zuby dvakrát denne, najlepšie ráno a hneď po jedle alebo pred spaním. Tiež sa dostať do zvyk dentálnej nite raz denne. Plak, ktorý tvorí vrstvu na zuboch vytvára kyselinu, ktorá môže spôsobiť podráždenie na zuby.

5. Vyhnite sa Citlivosť Spúšťanie Foods:

Tam sú niektoré potraviny, ktoré sú zodpovedné za vyvolanie citlivosti zubov. Foods extrémne vysokých či nízkych teplotách a cukru-potraviny bohaté, ktoré sú mimoriadne sladká môže vyvolať elektrický pocit v zuboch. Zaplatiť bližšie pozrieť na potraviny, ktoré konzumujú. Zistiť také potraviny a uistiť sa, že sa vyhnete tieto potraviny. To je najlepší spôsob, ako udržať si od takejto citlivosti.

6. Vyhnite sa kyslých potravín a nápojov:

Obmedzte príjem kyslých nápojov, ako sú ovocné džúsy, nealkoholické nápoje, ocot, červené víno, čaj, popu a kyslé potraviny, ako citrusové plody, rajčiny, šalátové dresingy a nakladanej zeleniny. Ak máte konzumovať niektoré z nich, uistite sa, že si čistíte zuby po dlhšiu dobu neskôr. Takéto kyslé potraviny a nápoje za následok stratu skloviny, ktorá je ireverzibilné. Je lepšie byť opatrný pri konzumácii kyslých vecí alebo úplne vyhnúť sa im, ak je to možné.

7. Soľ vody Odstránenie:

Do pohára vlažnej vody sa pridajú 2 lyžička soli. Dobre premiešajte, aby sa rozpustil. Vypláchnuť ústa s týmto riešením v dopoludňajších hodinách a neskôr v priebehu spaním. Tento prírodný prostriedok pre citlivé zuby je bezpečný a ľahko vyskúšať doma.

8. Horčicový olej a kamenná soľ Náprava:

V lyžice horčičného oleja, pridáme 1 lyžičku kamennej soli. Túto zmes na zuby s ukazovákom jemne masírovať. Nechajte pôsobiť 5 minút a opláchnite vodou. To je Ayurveda báze náprave, ktorá je úplne neinvazívna, prírodné a ľahko pripraviť doma.

9. Vyhnite sa Brúsenie vaše zuby:

Brúsenie zubov, keď nervózny alebo v spánku môžu nosiť ďaleko zuby sklovinu a vedú k citlivosti. Pokiaľ máte vo zvyku, je vhodné používať ústa stráž v noci alebo zmeniť svoju pozíciu na spanie. Počas dňa, ak máte nutkanie brúsiť zuby, byť v strehu a uvoľniť svoje čeľuste. To bude určite pomôže vyhnúť sa citlivosť zubov.

10. Zmena Kefovacia Návyky:

Je vhodné použiť jemný kefa na čistenie zubov. Čistenie zubov v intenzívnom spôsobom by mala byť striktne vyhnúť. Odporúča sa čistiť zuby po dobu dvoch minút vo všetkých smeroch správne. Hard kefovanie môže poškodiť sklovinu a zvyšujú citlivosť zubov. Zmena svoje návyky kefovanie bude určite mať veľký vplyv na starostlivosť o chrup.

Príčiny a príznaky zubov Citlivosť:

Citlivosť zubov môže dôjsť v priebehu niekoľkých mesiacov či rokov, kedy sklovina okolo zubov dostane erodované. Sklovina je ochranná vonkajšia tkanivo, ktorá je viditeľná časť zubov. V prípade, že smalt dostane poškodení, ktoré neboli nikdy predtým zakončenie pod zuby dostať vystavený čo vedie k citlivosti zubov.

Vzhľadom na citlivosť zubov, môžete zažiť ostrú bolesť v zuboch, zatiaľ čo jesť alebo piť niečo teplého, studené, sladké alebo kyslé. Môžete tiež cítiť bolesť, keď sú otvorené do vzduchu zuby pri dýchaní ústami.

Citlivosť zubov môže byť výsledok čistenie zubov v agresívnym spôsobom. Ak použijete pevný štetinami zubnej kefky, alebo bielenie zubov výrobky, smalt eroduje. Povlak a baktérie v ústach sú tiež zodpovedné za citlivosť zubov.

Ak príznaky pretrvávajú, je vhodné vyhľadať odbornú pomoc. Návšteva zubného lekára pre odporúčania k starostlivosti o chrup a dostať sa liečiť citlivosť zubov. Vlastné diagnostika nie je bezpečné. Tieto symptómy sa môžu týkať niečoho vážnejšieho a môže byť posudzovaná iba v stomatologickej praxi.

Už ste niekedy čelia problému citlivých zubov? Ako ste sa dostal sa lieči? Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami v komentároch.

load...