Zdravie a wellness

10 efektívnych domácich liekov na vyliečenie opotrebenia rohovky (poškriabané oko)

10 efektívnych domácich liekov na vyliečenie opotrebenia rohovky (poškriabané oko)

Medzi rôznych orgánov ľudského tela, oči sú považované za najcennejšie. Koniec koncov, sú to okná do sveta! Neexistuje snáď žiadny iný zmysel ako farebné a živé, a to, čo možno vnímať zrakom, je určite obdoby. Z tohto dôvodu presný, musíme starať o naše oči oveľa viac ako ostatné časti tela.

Keď sa vaše oči dostať postihnuté, že je nevyhnutné, aby ich okamžite liečiť. Kým najčastejšou dráždi oči sa častice nečistôt (ktoré môže poškodiť zrak a tiež sa budete cítiť nepohodlne), rohovka príliš môžu získať škrabance občas. To nie je fatálne, ale to vyžaduje okamžitú starostlivosť a liečbu, inde to môže viesť k infekciám. Poškriabaný rohovka môže byť bolestivé a cítite nepríjemné, ako si nemožno vrátiť oči.

Dôvody Poškodenie rohovky:

Váš rohovka môže dôjsť k poškriabaniu alebo poškodeniu z nejakých dôvodov. To môže byť spôsobené:

  • Bakteriálne infekcie
  • Ostré predmety biť do očí
  • Prach alebo piesok dostať do očí
  • Zlomený kontaktné šošovky

Občas, škrabanie môže byť tiež priamym dôsledkom ľudí sa snaží trieť oči, aby sa odstránili niektoré objektu, ktorý sa dostal do očí.

load...

Symptómy rohovky opotrebenie:

Kým proti oderu rohovky je bolestivé, môžu príznaky nestane znateľný hneď po oči sú zranení. Nižšie sú uvedené hlavné príznaky abrázia rohovky:

  • Bolesť, keď mrknete
  • Tear-obťažkané oči
  • Neschopnosť pozerať sa na jasné svetlo a slnko
  • Bolesti hlavy
  • Zhoršenie videnia

Domáce lieky na liečbu rohovky proti oderu:

Pred začatím liečby poškodené rohovky, bude lekár posúdi rozsah škôd a požiada vás o bolesti. Väčšina týchto škôd lieči prirodzene a nie je potrebné veľa lieky. Väčšina lekárov radí ľuďom používať masti a lokálne antibiotiká na upokojenie rohovku a uľahčiť proces hojenia. Avšak, tam sú niektoré domáce opravné prostriedky, ktoré si môžete vyskúšať na úľavu od bolesti a nepokoja.

1. Používajte slnečné okuliare:

Pre mnoho ľudí, trávi čas v interiéri nemusí byť nadlho. Aby bolo zaistené, poškodenie nezhoršuje, môžete použiť okuliare chrániť oči od drsného slnečného žiarenia. Je prirodzené, že vaše oči sa rozčuľovala jasnými svetlami v takých podmienkach, a chráni je to vaša povinnosť!

load...

2. Kladený na Eye Patch:

I keď to nemusí byť jednoduché, ale snaží sa udržať oči zatvorené, rovnako ako je to možné. Ak zistíte, že udržať svoje oči zatvorené, je zdĺhavý, skúste použiť pásku cez oko.

3. Prestať používať kontaktné šošovky:

To rohovky oderu domáce liek je určený pre ľudí, ktorí používajú kontaktné šošovky a špecifikácie, ako je táto doba môže ukázať ako ťažké. By ste nemali používať šošovky, kým škoda je uzdravil.

4. Netrite Your Eyes:

Môžete mať pocit, pokušenie trieť oči, ale to je absolútne zakázané, keď je rohovka poškriabaný. To môže spôsobiť kontamináciu. Umývanie oči čistou vodou je ešte prípustné, ale hovoriť s lekárom.

5. Odpočinok tie oči:

Kým poškodený rohovka sa hojí, nemali by ste robiť čokoľvek, čo môže byť stresujúce pre oči. Napríklad upustiť od sledovania televízie na dlhú dobu. To isté možno povedať o čítanie kníh a prácu s počítačom. Jazda na bicykli, auto jazdy, atď. Tiež je potrebné sa vyhnúť počas tejto doby.

6. Vyčistite opatrne:

Niekedy umývanie oči postriekaniu vodou môže spôsobiť bolesť. Ak tomu tak je tomu s vami, umyte oči pomaly a opatrne s kvapkadlom naplnené čistou vodou.

7. No očný make-up:

Upustiť od používania akejkoľvek očný make-up, keď je rohovka poškodený. Aj keď sú aplikované okolo očí vo väčšine prípadov môžu stopy po chemickej alebo farbivá dostať dovnútra do očí a zhoršiť bolesť. Tieto výrobky môžu tiež obsahovať alergény.

8. Povedzme, že žiadne povolené umelé riasy:

Z rovnakého dôvodu sa nepoužívajú umelé riasy, až do oderu hojí.

9. Studený obklad:

V prípade, že sa poškrabal rohovku vedie k príliš veľa bolesti, môžete použiť studený obklad na oči. Očné špecialisti môžu tiež odporúčame použiť špeciálne očné oplach riešenie. Avšak, zdržať akákoľvek samostatne lieky na zmiernenie bolesti.

10. Zmierňujúce bolesť:

Aj keď to zvyčajne nie je potrebné, úľavu od bolesti lieky môžu byť použité na zmiernenie bolesti a urýchlenie hojenia poškriabané rohovky.

Nezabudnite, že vaše oči sú jednou z najcitlivejších častí tela. Starať sa o ne, a zamestnať týchto jednoduchých tipov a ich odstránenie pri ďalšom omylom poškriabať svoju rohovku. Súbežne s týmito domáce opravné prostriedky pre oderu rohovky, odpočíva oči pomôže upevniť proces hojenia.

Bola informácie užitočné? Poznáte nejaký iný očný oderu domáce liek? Podeľte sa s nami v komentároch.

load...