Zdravie a wellness

10 efektívnych domácich liekov na liečbu infekcie brušnými gombíkmi

10 efektívnych domácich liekov na liečbu infekcie brušnými gombíkmi

Ste zažíva zápal v pupku? A ktorý dáva vám zabrať? pupok infekcie môže byť docela mučivý, a to najmä preto, že k nim dochádza v citlivom regióne ľudského tela. Pupok je vlhká a tmavá škvrna, ktorá je priaznivá živnou pôdou pre všetky druhy kvasiniek a baktérií. Pozostatok mydlo, pot a ďalšie látky v pupku dutine môže viesť k infekciám. Tak, ako môžete získať sami nejaké úľavy od bolesti? A ako môžete zabrániť tejto infekcie v pupku? Chceli by ste získať odpovede? Prečítajte si tento príspevok!

Ako vyliečiť pupok infekcii:

1. Teplá slaná voda:

Teplá slaná voda je jedným z najlepších prostriedkov pre pupok infekcie. Teplo z vody sa zvyšuje prietok krvi do infikovanej oblasti, zatiaľ čo soľ absorbuje vlhkosť. Táto vlastnosť soli absorbovať vlhkosť, je to, čo robí tento konkrétny liek primerane efektívny (1).

2. Teplý Compress:

Ak váš pupok dutiny je bolestivé alebo zapálené, môžete zvážiť použitie teplý obklad. Teplý obklad pomáha uľaviť od bolesti. Niektorí lekári tiež použiť teplý obklad vypustiť hnis z Staph infekcií, ktoré sú pomerne časté (2).

load...

3. Vyčistite pupku:

Snáď skôr preventívne opatrenia než priameho odvolania, ale aj v prípade, že sú infikované, vedenie námornej dutinu suchá a čistá vám pomôže udržať ďalšie infekcie na uzde. Použite antibakteriálne kvapaliny (Dettol / Savlon) alebo antiseptické mydlo čistiť priestor. Potom, čo ste mali svoj vaňu vysušte pupočnej dutinu dôkladne. Môžete použiť vatový tampón jemne vyčistiť prach a ďalšie nečistoty. Nezabudnite použiť masť na báze vody, ako iné druhy mastí môžu blokovať póry a spôsobiť upchatie kože.

4. Tea Tree Oil:

To je ďalší skvelý domáci liek na liečbu kvasinkových alebo bakteriálnych infekcií, ako pupok infekcie. Tea tree oil má protiplesňové, antiseptické a antibakteriálne účinky, ktoré robí vynikajúci domáci liek na pupok infekcie (3).

5. Biely ocot:

Ocot obsahuje 4 - 7% kyseliny octovej. Táto kyslosť octu je účinný liek na infekcie pupok (4) robí.

6. Liehom:

Ďalším účinným domáci liek na infekcie pupok, odretie alkohol preukázala antiseptické vlastnosti, a to pomáha sterilizovať zamorené oblasti, a tým pomáha zabrániť šíreniu infekcie. Liehom tiež pomáha zmierniť podráždenie a bolesť (5).

load...

7. Kurkuma:

Kurkuma je ďalší účinný liek na liečbu pupok infekcií. Prírodné antiseptické a antibiotické vlastnosti kurkuma pomôže objasniť infekcie a zabrániť budúcej recidíve.

8. Aloe Vera:

Aloe Vera nie je len hydratujú pokožku, ale aj chladí ju. Tento upokojujúci účinok pomáha liečiť začervenanie a znižuje bolesť a zápal spôsobený infekciou pupok, čím Aloe Vera výborný prostriedok v tomto ohľade.

9. Calendula:

Calendula kvet extrakt je účinný protizápalový prostriedok, ktorý má tiež antiseptické vlastnosti. Tieto vlastnosti pomáhajú pohotovostný svrbenia a zníženie pupok infekcií (6).

10. Neem / India lila:

Neem ukázalo antiseptické a protizápalové vlastnosti, podobne ako nechtík kvet extraktu. Pomáha pohotovostný svrbenie a znižuje šírenie infekcie, a okrem toho zabraňuje ďalšej infekcie i (7).

Niektoré Upozornenie:

Použitím týchto domáce opravné prostriedky, vám pomôže vyliečiť pupok infekcií. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zabrániť infekcii.

  • Nezdvíhajte alebo stlačiť alebo poškriabaniu infikované oblasti, pretože môže viesť ku komplikáciám.
  • Čistiť pupok použiť vatových tampónov a tampóny, a nie žiadnu látku.
  • Vyhnúť plávanie ako obsah chlóru vo väčšine bazénov môže zhoršiť infekciu.
  • Nedotýkajte sa infikovaný pupok ako prebytočný olej z vašich rúk môže uviaznuť v pupku dutine a zhoršovať infekcie.

Teraz, keď viete, ako efektívne liečiť pupok infekciu, dajte nám vedieť, ak budete dávať tieto opravné prostriedky založené na domácom skúsiť. Ak viete, že nejakú nápravu svoje vlastné, alebo ak by ste sa chceli podeliť o svoje názory, zanechať komentár nižšie.

load...