Zdravie a wellness

10 daždivé sezónne jedlá, ktoré môžete zahrnúť do stravy

10 daždivé sezónne jedlá, ktoré môžete zahrnúť do stravy

Po sparnom lete dážď, nepochybne, je príjemným zážitkom. Avšak, tieto príjemné chvíle môžu byť narušené nie sú žiaduce zdravotné podmienky, ako je kašeľ, prechladnutie, hnačka, a chrípky. Teraz si môžete vychutnať tie krásne okamihy, bez toho aby bola ohrozená na vaše zdravie tým, že platia nejaké extra pozor na potraviny, ktoré konzumujú. Ak ste už po zdravého stravovania štýl, vykonať niektoré zmeny do svojho štandardného jedálnička tým, že zahŕňa potraviny, ktoré sú svetlo na váš tráviaci systém, v rovnakom čase oživuje svoje metabolické sadzby.

Tu je 10 dažďov potraviny, ktoré by ste mali zahrnúť do svojho jedálnička:

1. Cesnak:

Balíčky s antioxidantmi, tieto klinček sú bohaté na imunity posilnenie vlastnosťami. Navyše, oni zmierniť váš tráviaci systém, a zároveň zabezpečiť, že váš metabolizmus nie je špirále dole na slimačie tempo. Aj keď si môžete pridať prelisovaný cesnak struky na akékoľvek jedlo podľa vlastného výberu, jedno z najchutnejších a najzdravších spôsobov, ako sa teší cesnak je cesnak riasami. Korenistá zmes obohatená o štipľavej chuti cesnaku a čierneho korenia, si ju môžete vychutnať spolu s ryžou alebo ako horúci šálka polievky.

2. Ginger:

Ginger čaj - to je prvá vec, ktorá príde na myseľ, keď som premýšľať o tom, daždi! Ohnivý charakter zázvoru verves vašu náladu a zároveň zvyšuje váš metabolizmus. Nastrúhame trochu čerstvého zázvoru do hrnčeka teplej vody a zmenšovanie v citróna. Zmiešajte 1 lyžička medu. Vaša denná dávka imunitný zvyšovanie doplnok je pripravený!

load...

3. Hrušky:

Nie veľa sa hovorí o imunitu posilnenie potenciálu hrušiek. Avšak, to je naozaj úžasné vedieť, že to chrumkavé ovocie je pokladnicou najrôznejších vitamínov a minerálnych látok, všetko, čo vás skutočne chrániť pred chorobou bežne kolovať počas monzúnu. Spolu s tým, dobrým zdrojom vlákniny, chrumkavé belavé ovocie obsahuje dobré množstvo medi, vitamín C a vitamín B12. Hruška je prírodný antipyretické činidlo, pretože pomáha pri chladení tela, a tým uvoľnenie horúčku. Takže, len sa uistite, vypiť pohár čerstvo vylisované hruškovej šťavy alebo žuť na nejaké čerstvé ovocie získať úľavu od horúčky.

4. Kurkuma:

To zlatožltej sfarbené korenie prášok je dobre prijímaný imunita zvýšenie agenta. Jedná sa o prírodné antiseptikum a antibiotikum taky. A to je jeden z dôvodov, prečo sú nútení piť kurkuma infúziu mlieko, keď sa dostanete záchvat kašľa alebo horúčkou! Kurkuma je tiež známe, že udržanie hladiny cukru v krvi pod kontrolou. Môžete vypiť pohár mlieka ½ lyžičky mlieka 1 lyžička medu chrániť sami seba z monzúnových chorôb.

5. Čierne korenie:

Stačí pridať elán z čierneho korenia do svojho omelety či polievok alebo dokonca do svojho khichdi! Tieto ohnivé čierne korálky sú nielen chutné, ale prichádzajú s úžasnou dávkou dobrom zdravotnom stave. Prirodzeným liekom na horúčku, kašeľ, prechladnutie, bolesti svalov, chrípky a rôznych dýchacími ťažkosťami, čierne korenie ich musí zahŕňať obdobie dažďov jedlo. Urobte si pikantné korenie polievku s tamarínd bázy alebo jednoducho mix ½ lyžičky čerstvo mletého korenia prášok s rovnakým množstvom kurkumy prášku a 2 lyžičky medu do mlieka a piť zdravú monzúnu.

load...

6. Mandle:

Chrumkavé, hnedej kože orechy sú dobrým zdrojom bielkovín. Pomerne málo tuku, mandle sú balené s rôznymi živinami, ktoré sú prospešné pre vaše zdravie. Tento chutný matice zvýši váš tráviaci oheň, udržuje hladinu cukru v krvi pod kontrolou, a ponúka výkonné štít z rôznych chorôb. Plus, je to skvelý občerstvenie Munch na keď ste na chudnutie režim navyše zabezpečuje, že v ružovej svoje zdravie.

7. Jablká:

Príslovie jablko denne udrží lekára preč, je dokonale použiteľná v tomto scenári. Munch jablko každý deň ako súčasť svojho vyváženej, zdravej výživy. K dispozícii v mnohých variantoch - Washington, Shimla, Fuji, Granny Smith - jablká obsahuje rôzne prvky, ktoré ponúkajú dobré krytie pre vás z rôznych zdravotných podmienok, ktoré sú vždy na love počas dažďov. Taktiež zabezpečuje, že váš tráviaci systém funguje správne.

8. Granátové jablko:

Milujem tento rubín ako chrumky! Dokonalé začlenenie do zdravej výživy, že je nabitý vitamíny, najmä vitamín C, ktorý zabezpečuje, že proteín v tele je riadne metabolizuje. To zase zaisťuje, že váš tráviaci systém je zdravé a čisté. To tiež oživuje silu imunity, a tým vám pomôže bojovať proti rôznym chorobám.

9. Repa:

Len miešať smažiť strúhanej červenej repy s strúhanej mrkvy a sezónu s trochou rasce a čerstvo mleté ​​čierne korenie! Môžete pridať 10 až 12 zapekaných mandle na neho a perfektné jedlo je pripravený! Balíčky s dobroty základných živín, vitamínov a minerálov, vrátane draslíka, vlákniny a kyseliny listovej, repa sú prekvapivo nízky obsah kalórií. Je to ideálne vegetarián, pokiaľ ide o detoxikáciu tela. Môžete mať pohár repné šťavy každý deň počas monzúnu oživiť a oživiť svoju vytrvalosť a udržať si zdravý počas monzúnu.

10. Voda:

Posledný, ale nikdy najmenej, to je veľmi dôležité udržať si hydratované počas monzúnu. Je tu prirodzená tendencia znížiť spotrebu vody v dôsledku chladného prostredia. To vám môže pomôcť pri riziku rôznych infekcií a chorôb, ktoré sú pomerne časté počas monzúnu. Uistite sa, že piť aspoň 8 pohárov vody, s každým Odmerka 150 ml. Rozhodnúť sa pre teplú vodu, aby zabezpečili, že nie ste kompromisov váš metabolizmus.

Čo jesť a čo sa vyhnúť Počas obdobia dažďov:

1. Zahrňte ovocie, ako sú hrušky, granátové jablká, mango, guajavy, jablká, hrušky a.

2. Vychutnať diétu s nízkym obsahom sodíka zmariť z hypertenzie a retencia vody.

3. Opt suchých potravín, ako sú kukurica a cícer namiesto vody bohatých potravín, ako je ryža a melóny.

4. Zahrnúť jačmeň, celozrnný, a ovos vo vašej strave.

5. Obsahovať tvaroh a cmar do svojho jedálnička.

6. Obsahovať horké zeleninu a bylinky, ako je Neem a bittergourd.

7. Znížiť na paradajkách a datľové zabrániť zadržiavanie vody.

8. Obmedzte príjem mäsa a rýb.

9. Vrátane pálčivé a zvieravé potravín.

10. Pitie bylinných čajov, ako sú tie infúziu zázvor, škorica, čierne korenie a kardamon.

11. Obmedzte príjem kofeínu.

12. Vyhnite sa vegetariáni, ako sú zemiaky, karfiol, dámske prsty, holub hrách, naklíčené obilie, fazuľa a klastra fazuľa.

13. Vyhnite sa zelená listová zelenina, ako je špenát a senovka grécka.

14. Opt pre dusené zeleninové šaláty.

15. Vyhnite sa narezaný ovocie.

16. Nápoj teplá voda infúzie s medom, zázvorom a čierneho korenia k obohateniu imunitu.

17. Vyhnite sa mrazené potraviny, ako sú zmrzliny.

18. Ponuku adieu ovocných šťavách.

19. Vyhnite sa surové zeleninové šaláty.

20. Pite veľa horúce domáce polievky.

Spolu s dodržiavaním nasledujúcich pokynov, nezabudnite na cvičenie. Išiel sám nebude stačiť vaše cvičenie potrebám; rozhodnúť sa pre niektoré mierne úseky, aby sa zabránilo nežiaducemu tuhosť. Jóga a Tai Chi sú dva nádherné úsek rutiny, ktoré môžete vyskúšať.

Jedzte zdravé a čisté. Zahŕňať obdobie dažďov potraviny a vychutnať zdravé, krásne monzún!

Aké sú vaše možnosti, pokiaľ ide o najlepší potraviny pre obdobie dažďov? Je nejaká špeciálna diéta budete postupovať? Prečo nie zdieľať svoje skúsenosti a myšlienky s nami? Len prejdite dole a začnite písať.

load...