Zdravie a wellness

10 Choroby spôsobené výživovými nedostatkami

10 Choroby spôsobené výživovými nedostatkami

Zdravá a vyvážená strava, obohatená o všetky dôležité živiny, je pre celkovú pohodu. Deti aj dospelí potrebujú správnu výživu pre zabezpečenie zdravého a dlhú životnosť. Podvýživa a nedostatok týchto životne dôležitých prvkov môže viesť k vážnemu ochorení a stavov.

Choroby spôsobené nutričné ​​nedostatky:

1. Krivica:

Nedostatok vitamínu D spolu s vápnika a draslíka v tele spôsobuje krivici. Krivica sa vyznačuje tým, slabých a mäkkých kostí, sklonenými nohy a kostných deformít. Ryby, obohatené mliečne výrobky, pečeň, olej a slnečným žiarením sú niektoré bohatým zdrojom vitamínu D. Jedna možno bude musieť uchýliť k potravinových doplnkov pre výrobu za nedostatku slnečného svitu "vitamín" v tele.

2. Pellagra:

Demencie, hnačka, dermatitída a smrť sú "štyri Ds", ktoré charakterizujú pellagra, choroby spôsobené nedostatkom niacínu alebo B3 v tele. Nedostatok niacínu je tiež sprevádzaný nedostatok aminokyselín, tryptofán a lyzín alebo nadmerného prítomnosti lyzínu v tele. Potraviny obohatené o niacínu sú tuniak, celé zrná, arašidy, šampiňóny, kuracie mäso atď. Tie by mali byť pravidelne konzumované na odvrátenie tohto ochorenia.

load...

3. Scurvy:

Znepokojujúco zníženej hladiny vitamínu C alebo kyseliny askorbovej v tele môže spôsobiť skorbut. Skorbut v podstate inhibuje tvorbu kolagénu v tele, ktorý je štrukturálne proteín, ktorý spája tkaniva. Rozpadajúce sa koža a ďasien, abnormálne tvorby zubov a kostí, meškanie alebo neschopnosť hojiť rany a krvácanie sú účinky skorbut na tele. Je potrebné zabezpečiť optimálnu spotrebu vitamínu C tým, že citrusové plody, ako sú pomaranče, citrónu, jahody ETC a brokolicou pravidelne.

4. Beri Beri:

Nedostatok vitamínu B1 alebo tiamínu v tele vedie k ochorenie nazývané beri beri. Medzi najčastejšie príznaky tejto choroby sú zmenené svalovú koordináciu, degeneráciu nervov a kardiovaskulárne problémy. Mäso, vajcia, celozrnné obilniny, sušené fazuľa atď sú bohaté na tiamínu a preto by mali byť konzumované v správne množstvo každý deň, aby sa zabránilo tento bolestivý neduhy.

5. Xerophthalmia alebo nočné slepota:

Xerophthalmia alebo šeroslepota sa vyznačuje slepoty v dôsledku zlej rastu, suchu a keratinizácie epitelové tkanivá alebo chronické očné infekcie. Príčinou tohto ochorenia je pripisovaná nedostatku vitamínu A v tele. V zhoršených situáciách, šeroslepota môže zhoršiť k úplnej strate zraku. Najbezpečnejší spôsob, ako zvýšiť hladiny vitamínu A v tele je konzumovať prírodné zdroje potravy, ako je mrkva, zelená a listová zelenina, melóny atď

load...

6. Struma:

Jód v tele je nevyhnutný pre normálny metabolizmus buniek v tele a nedostatok jódu môže spôsobiť struma. Struma vedie ku zväčšenej štítnej žľazy spôsobuje hypotyreóza, zlý rast a vývoj detí v detskom veku, kreténizmus a dokonca aj mentálna retardácia. Toto ochorenie sa bežne vyskytujú sa vyskytuje v miestach, ktoré majú pôdu deficitu jódu. Jodidovaná soľ a morské ryby sú bohatým zdrojom jódu, a musí byť pravidelne konzumované, aby sa zabránilo struma.

7. Anémia z nedostatku železa:

Nedostatok železa v krvi je ochorenie spôsobené nedostatkom železa v tele. Je charakterizovaný poklesom červených krviniek alebo hemoglobínu v tele, čo vedie k únave, slabosť, dýchavičnosť a bledosť tela. To môže byť ľahko liečiť zmenou na zdravú výživu a konzumovať doplnky stravy obsahujúce železo v pravidelných intervaloch. Tekvice, orechy, tofu, otruby atď sú bohatým zdrojom železa pre telo.

8. Kwashiorkor:

Kwashiorkor je ochorenie nedostatok spôsobený nedostatkom bielkovín a energie v tele. Je charakterizovaná tým, anorexia, zväčšenie pečene, podráždenosť a ulcerující dermatóz. Jedná sa o jeden z podvýživy u detí, a to najmä z hladomorom zmietanej oblasti a miesta so zlou zásobovanie potravinami, kwashiorkor je spôsobená podvýživou. Zdravá a vyvážená strava obohatená o bielkoviny a sacharidov zdrojov, ako sú vajcia, šošovica, ryža atď pomáha v boji s týmto problémom.

9. Depresia:

Problémy depresie, strata vlasov, vyrážky a duševné problémy sú spôsobené nedostatkom vitamínu B7 alebo biotín. Tento nedostatok môže byť fatálne, ak prítomný v zhoršenej forme. Konzumovať hydinové výrobky, mliečne výrobky, arašidy, orechy etc, ktoré sú bohatým zdrojom biotínu. Tie musia byť konzumované spoločne s doplnkami, aby sa spamätali a prevenciu týchto ochorení.

10. Osteoporóza:

Nedostatok vitamínu D a vápnika v tele môžu mať negatívny vplyv na zdravie kostí a chrbtice. To vedie k nezdravé, mäkké a krehké kosti, ktoré sú náchylné k zlomeninám a závady v štruktúre chrbtice. Banány, špenát, mlieko, okra, sója a slnečným žiarením sú prírodné zdroje vitamínu D a vápnika, ktoré pôsobia na odstránenie tohto nedostatku.

Je dôležité dodržiavať zdravú a vyváženú stravu, aby sa viesť zdravý a nákazy slobodný život. Okrem zdravej výživy, nezabudnite vykonávať každý deň. To môže preto pomôže držať ďalej od príčin a známky podvýživy. Zostaňte v bezpečí, zostať zdravý! Napíšte nám svoje pripomienky nižšie.

load...