Starostlivosť o vlasy

Výhody kokosu pre vlasy

Výhody kokosu pre vlasy

Ak existuje niečo, čo je potrebné urobiť, aby sa vaše kadere živé a zdravé, prepnúť do kokosového oleja.

Boli sme počúvali našich matiek a babičiek chváliť úžasné vlastnosti oleja hneď od chvíle, keď sme boli deti. Ale potom, ako sa mnohí z nás sú skutočne vedomí širokú škálu výhod, ktoré ponúka?

To je to, čo tento príspevok je o - o mnoho spôsobov, ako pokorný kokosový olej môže urobiť vaše vlasy dobre.

Prečítajte si o to dozvedieť sa viac!

Kokosový olej - Krátka

Jednoducho povedané, kokosový olej nie je nič iné ako mastného oleja získaného z mäsa z kokosu. Tento olej sa používa pri varení a v kozmetických prípravkoch.

load...

Jednou z jej významných poskytovateľov univerzálnych poštových služieb je spôsob, akým môžu mať prospech vaše vlasy. To je dôvod, prečo je olej je obľúbený v mnohých domácnostiach, pokiaľ ide o udržanie zdravia vlasov.

Väčšina z nás len viem, že kokosový olej je dobré pre vlasy. Ale to, čo nevieme, je spôsob, akým môže byť prospešné.

Nižšie sú uvedené početné výhody kokosový olej môže ponúknuť vaše vlasy.

Strata 1. Zachádza vlasov:

To je single-najčastejším problémom, ktorý bol trápi ľudstvo po stáročia. Ale kokosový olej bol vždy prirodzený a praktický liek na podmienku.

load...

Tento olej bol používaný už od staroveku v Indii pre úpravu vlasov a udržiavanie zdravia. Bolo tiež v kombinácii s inými bylinami, aby sa rôzne lieky na vypadávanie vlasov.

Môžete ideálne variť lístky šalvie v kokosovom oleji a použiť zmes na váš skalp pre zlepšenie zdravia vlasov. Tento olej môže byť tiež zmiešaný s vápennou vodou alebo egrešov na žiaducich výsledkoch.

Daľší výskum

Štúdia vykonaná Marica Industries, Mumbai, India, zistené, že kokosový olej má vysokú afinitu na vlasy, proteínov (1). To mu umožňuje preniknúť do vlasu veľmi ľahko a liečbu vypadávanie vlasov.

Bolo tiež zistené, že pravidelne masírovanie pokožky hlavy vlažnou kokosového oleja môžu stimulovať prekrvenie pokožky hlavy, čo pomáha pokles regulácie vlasov (2).

2. Ponuky Chladiaci účinok:

Uplatnenie kokosový olej do pokožky hlavy vám môže dať úžasné chladiaci efekt. To môže byť veľmi prospešné pre ľudí, ktorí trpia ťažkou skalp potenie. Kokosový olej zvyšuje skalp zdravie a udržuje vaše vlasy dobre živené.

Daľší výskum

Vo svojej knihe, Professional Beauty Therapy ', pokladaný krása terapeut Lorraine Nordmann hovorí o účinnosti kokosového oleja v chladiacich skalp (3).

3. Pomáha liečiť lupy:

Lupín môže byť veľmi trápne problém - a človek nikdy nevie, ako efektívne sú všetky tieto takzvané, kontrolné lupiny 'šampóny vidíte v televízii sú. To je miesto, kde kokosový olej príde k záchrane.

Rôzne mastné kyseliny kokosového oleja obsahuje pôsobí ako účinné proti lupinám, čím napomáha vyrovnať sa s týmto stavom. Pravidelne použitie kokosový olej môže pomôcť eliminovať lupín navždy.

Môžete tiež zmiešať kokosový olej s vlažnou vodou a ricínového oleja, aby sa liečiť lupín.

Daľší výskum

Indický Štúdia bola vykonaná na súbore lupinám pacientov zo severnej a južnej častí krajiny, a ďalšieho súboru zdravých jedincov. Bolo zistené, že prípady lupín neboli veľmi závažné vo väčšine južnej indickej pacientov, ktorý bol pripočítaný ich zvyku pravidelne použitie kokosového oleja (4).

4. Chráni pred vši:

Tieto malé škodcami na váš skalp môže spôsobiť veľké rozpaky a trápenia. Väčšina voľne predajných, ktoré tvrdia, že ponúkajú ochranu pred všetkým môže tiež dôjsť k poškodeniu pokožky hlavy a vlasov. Ale to by nemalo byť v prípade, kedy máte kokosový olej po ruke.

Jednoducho kabát mokré vlasy s kokosovým olejom a použiť jemný hrebeň na odstránenie vši.

Daľší výskum

Štúdia UK odhalil prevahu kokosu a anízu sprej cez permetrin krém (liečbu založenú s OTC chemické pre vši) pri odstraňovaní vši (5).

Bolo tiež zistené, Použitie kokosový olej, aby sa uvoľnili hnidy a zabrániť množeniu vši (6), (7).

Podľa výskumu uskutočneného na University of Arizona, kokosový olej je ideálnou alternatívou k insekticídne šampóny (ktoré môže obsahovať škodlivé chemické látky) za zabitie nýmf (8).

5. Zadržiava vlhkosť:

Zadržiavanie vlhkosti je jedným z najlepších spôsobov, ako kokosový olej zaisťuje, že vaše zdravie vlasov. Tento olej má vysokú vlhkosti zadržiavacie kapacitu, pretože je stabilný a nemôže byť ľahko rozdeliť, alebo sa odparí.

To udrží vlhkosť vo vlasoch - zachovaním vlhký a mäkký.

Daľší výskum

Podľa The Daily Wildcat, študent noviny podávať na University of Arizona, s použitím vlasovej masky vyrobené z kokosového oleja môže pomôcť vaše vlasy udržať vlhkosť (9).

Ako je uvedené v Lexington linka Lim akadémie online časopis, pomocou kokosový olej pre starostlivosť o vlasy môže udržať vlhkosť a vaše vlasy vôňa úžasná (10).

6. Zabraňuje poškodeniu vlasov:

Kokosový olej hrá hlavnú úlohu pri znižovaní straty proteínov, a to ako z poškodených aj nepoškodených vlasov. Olej je bohatý na kyselinu laurovou a preniká vlasu, čím sa udržuje kontrolu na poškodenie vlasov.

Poškodené vlasy je tiež krehký kvôli nedostatku prírodných proteínov. Kokosový olej obsahuje tieto vlasy proteíny v hojnosti, a poskytuje výživu vlasových folikulov.

Môžete mierne zahriať olej a aplikovať na vlasovú pokožku a vlasy, pracuje od zhora až dole. Nechať olej nerušene po dobu jednej hodiny, a potom sa opláchne šampónom (uistite sa, že šampón neobsahuje tvrdé dráždivých).

Daľší výskum

Podľa jednej brazílskej štúdie, kokosový olej má schopnosť znižovať straty proteínov v oboch poškodené a nepoškodené vlasy (11).

Ako je uvedené v časopise International Journal of Ethics v strojárstve a vzdelávanie manažmentu, kokosový olej je najúčinnejší oleja, pokiaľ ide o prevenciu škôd na vlasy (12).

Podľa správy zverejnenej na University of South Florida, poškodené vlasy sa lepšie reagovať s kokosovým olejom než iných rastlinných alebo olej z orechov (13).

7. Zaobchádza varí:

Varí na pokožku hlavy môže byť dráždivé. Môžu sa objaviť v zime, alebo dokonca v lete v dôsledku nadmerného slnenia. Udržiavanie vlasy a vlasovú pokožku čisté, je potrebné, aby sa zabránilo vredy. Občas masírovať vlasy zmesou kokosové a olivových olejov môžu tiež predchádzať a liečiť vredy.

Ale v prípade, že problém pretrváva, je to vždy lepšie sa poradiť so svojím lekárom.

Daľší výskum

Kokosový olej má antimikrobiálne vlastnosti, ktoré z neho robí ideálny prostriedok pre vlasovú pokožku činí vredy a iné problémy pokožky hlavy (14).

8. Zachádza rozštiepené končeky:

Medzi najčastejšie radu niekto s vlasmi rozštiepené končeky vlasov by si to - nakrájajte! Ale či sa problém vyskytuje len na niekoľkých prameňov, môžete použiť kokosový olej ju liečiť. Jednoducho masírujte vlasy zmesi kokosu a mandľových olejov po dobu niekoľkých minút - to pomáha minimalizovať štiepeniu.

Daľší výskum

Bolo zistené, že na rozdiel od hydratačné svojej kadere, kokosový olej tiež lieči a zabraňuje štiepeniu (15). Použitie olej je jeden z najlepších spôsobov, ako zmierniť suché konca i (16).

9. Ako kondicionér:

Najlepšia vec, o kokosovom oleji je, že je prirodzené a bez týchto desivých chemikálií číhajú v komerčných produktov pre starostlivosť o vlasy. Prítomnosť minerálnych látok, vitamínov a mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom z neho robí ideálnou náhradou na dovolenke kondicionér.

Použiť nejaký teplý kokosový olej na vlasy v noci, a opláchnite ho druhý deň ráno. Urob to raz za niekoľko dní pre zdravý, trblietavé a hustou srsťou.

Daľší výskum

Tieto výživné zložky kokosového oleja preniknúť do vlasu a poskytovať hlbokú klimatizáciou. Olej je bohatý na vitamíny E a K, je vynikajúci kondicionér, a hrá hlavnú úlohu v re-rastu poškodených vlasov (17).

10. Môže byť použitý pre styling

Kokosový olej topí pri zahrievaní, a kondenzuje na chladenie - to je dôvod, že môže byť použitý ako činidlo pre úpravu. Keď ju aplikovať na pokožku hlavy, sa šíri rovnomerne vplyvom tepla. Potom, keď sa olej dostane do kontaktu s vlasmi, kondenzuje a pracuje ako styling gél.

Kokosový olej môžete využiť na detangling rovnako. Hladký malé množstvo oleja do vlasov, pričom osobitnú pozornosť zamotané oblastí a poškodených koncov, aby sa zamotania vlasy.

Daľší výskum

Kokosový olej zlepšuje vlasy prerušenie napätia tým, že preniká hriadeľ vlasov (18). Olej tiež obklopuje vlasy, čo uľahčuje odstránenie uzlov po umytí.

2 Chytré spôsoby využitia kokosový olej pre vaše vlasy

Nižšie sú uvedené 2 chytré spôsoby, ako môžete použiť kokosový olej pre vaše vlasy.

 • Ako základ pre farbenie vlasov

Kokosový olej sa chová ako nádherné médium, pokiaľ ide o farbenie vlasov. Olej preniká vlasy hlbšie než väčšina iných prírodných olejov. Vďaka tomu je farba na vlasy vyzerajú živšie a dokonca zabraňuje blednutiu príliš rýchlo.

Čo potrebuješ

 • Sprchová hlavica (alebo malý uterák)
 • Hrebeň
 • Farbiace byliny
 • Rukavice
 • Dve misky (o rôzne veľkosti, tak, že jeden zapadá do druhej)
 • Kontajner (pre miešanie farieb)
 • Poháre panenský kokosový olej

Čo je potrebné urobiť

 • Trvať niekoľko lyžice kokosového oleja do menšieho misy a nastavte ju do väčšej misy.
 • Naplňte väčšiu nádobu s horúcou vodou takým spôsobom, že čím menšia miska je len čiastočne ponorené.
 • Počkajte, až sa kokosový olej zahrejú a topí.
 • Zmiešajte olej s farbivách bylín, a aplikovať ako zvyčajne.
 • Akonáhle sa farba stanovila, šampón vlasy vlažnou vodou. To pomôže odstrániť prebytočný olej a farbivo.
 • Pokrývajú vlasy so sprchou viečkom a nechajte farbu aj naďalej nastaviť celú noc. 
 • Pre rýchlejší rast vlasov

Kokosový olej môže pomôcť, aby vaše vlasy silné a zdravé, a urýchliť rast vlasov rovnako. Rôzne vitamíny a mastné kyseliny nájdené v kokosovom oleji vyživujú pokožku hlavy a podporujú rast vlasov.

Čo potrebuješ

 • Hrebeň
 • Kúpacie čiapky
 • Dve misky (o rôzne veľkosti, tak, že jeden zapadá do druhej)
 • Poháre panenský kokosový olej

Čo je potrebné urobiť

 • Pred spaním do postele v noci, umyť si vlasy s all-prírodného šampónu. Môžete tiež použiť kondicionér.
 • Vezmite malé množstvo kokosového oleja do menšej misky, a postavil ju do väčšej misy.
 • Naplňte väčšiu misku s horúcou vodou, zaisťujúci menšie misku je čiastočne ponorený.
 • Počkať na kokosový olej topiť, a do tej doby môžete použiť hrebeň na odstránenie spleti vo vlasoch.
 • Akonáhle je olej roztavenie jemne vmasírujte do pokožky hlavy prstami.
 • Krútiť si vlasy a kravatu.
 • Pokrývajú vlasy so sprchou viečkom a nechajte olej na skalp cez noc získať úžasné výsledky.

Spôsob, ako zdravé vlasy je cez kuchyňu - začať používať kokosový olej dnes, a riadiť vaše problémy vlasy preč! Tiež, povedzte nám, ako sa vám páčil tento príspevok. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...