Starostlivosť o vlasy

Vlasové sérum - čo sú oni a prečo ich používať?

Vlasové sérum - čo sú oni a prečo ich používať?

Sme videli veľa reklamy s výrobkami, ktoré okamžite transformovať nudné, suché vlasy do krásne hladké, hodvábne a úžasné vlasy. S našou hektickej plány a rýchlo sa rozvíjajúcom životným štýlom, čokoľvek, čo pomôže získať okamžitý výsledok pre vlasy je veľká úľava.

V prvom rade.

Čo je Hair Serum?

Vlasový sérum je produkt na báze silikónu, ktorá pokrýva s povrchom vlasov, na rozdiel od oleja na vlasy, ktorý preniká vlasové kutikuly a spôsobuje zmeny v štruktúre vlasov. Existuje mnoho typov a značiek vlasov séra k dispozícii v súčasnej dobe, ktoré si môžete vyskúšať a zistiť, ktorý z nich je najlepšie pre váš typ vlasov.

load...

Navrhnutá ako riešenie starostlivosti o vlasy, ktoré bránia vaše vlasy pred zamotania, zatiaľ čo dávať to tú hebkosť a lesk, dobrý vlasy sérum by mali účinne chráni vlasy pred vystavením slnku a znečisťujúcich látok, ako sú prach a špinu, zakaždým, keď vás krok vonku. Akonáhle ste našli perfektné vlasy sérum, to je dôležité vedieť, o použití séra na vlasy, pomáha maximalizovať výhody.

Ako používať Hair sérum

Jedným z hlavných použitia vlasového séra je to, že sú vlasy lesklejšie, zdravšie a spôsobuje menej zamotania. Vzhľadom k tomu, sérum odráža svetlo, to skončí robiť vlasy vyzerajú lesklejšie a zdravšie, a tiež udržuje je chránený pred prachom a vlhkosťou. Nielen to, ale tiež vytvára ochrannú vrstvu na vlasoch proti škodlivému vystavenie slnku, ale aj proti škodlivým chemikáliám.

Väčšina ľudí používa vlasové sérum ako preventívne opatrenie proti suché a poškodené vlasy. Niektorí začať používať, akonáhle ich srsť zmení mimoriadne tupá alebo zamotané, zatiaľ čo iní by mohli používať to, aby dal do istej miery ochrany proti príliš veľa tepla a chemické reakcie spôsobené pri používaní hair stylingové prípravky a pomôcky.

load...

1. Nájdite perfektné produkt

Prvým krokom je nájsť perfektné vlasy sérum. Rovnako ako akýkoľvek iný grooming produktu, každá značka používa rôzne zložky, ktoré môžu mať prospech určité typy vlasov a urobiť len veľmi málo pre ostatných. Je nutné, aby si nájsť perfektné výrobok najvhodnejší pre vaše vlasy a udržať kartu na použitých komponentov. Často to znamená, že budete musieť vyskúšať dve alebo viac produktov, než zistíte, čo je pre vás to pravé.

2. Umyte vlasy dôkladne pred nanesením

Hair sérum sa aplikuje len na umývanie šampónom vlasy, a že je dôležité toto nemôže byť zdôraznené dost. Na rozdiel vlasy penou či spreje na vlasy, vlasy sérum je predovšetkým zdrojom výživy pre vaše vlasy, aj keď to pomôže štýlu alebo rozmotať rovnako. Primárnym účelom vlasov sérum chráni vlasy pred prachom a špinou, takže jeho uplatnenie na neumývané vlasy porazí účel. Často obľúbenej značky vyrábať kompletný rad vlasovej starostlivosti produktov, ktoré obsahujú šampón, kondicionér a vlasy sérum, ktoré sú vyrobené, aby sa vzájomne dopĺňajú. Ak sa snažíte sa vlasy sérum prvýkrát, je to dobrý nápad používať vlasové sérum, ktoré prichádza s kompatibilným šampón a kondicionér v rovnakom rozsahu pre starostlivosť o vlasy. Šampón vaše vlasy dôkladne sledovať to s kondicionérom a nakoniec aplikovať vlasové sérum.

3. Ako sa prihlásiť Serum k starostlivosti o vlasy

V závislosti na dĺžke a hustote vašich vlasov, trvať dva až šesť kvapiek vlasového séra v dlani a votrite ho správne na obe dlane dobre premiešajte. Hair sérum sa najlepšie aplikuje na práve premýva vlasy, takže uistite sa, že vaše vlasy uterákom vysušené alebo mierne vlhké. Flip vlasy dopredu a začať uplatňovať vlasy sérum na vlasy, ktoré spadá cez tvár, ísť hore od končekov vlasov. Masírovať tipy, ako vlasy sérum funguje na rozštiepené končeky. Flip vlasy znova, trvať dva až štyri viac kvapiek vlasového séra a vmasírujte hlboko do pokožky hlavy. Potom, čo urobil, je najlepšie vziať ešte pár kvapiek a aplikovať sérum celé vaše vlasy pre efektívne použitie.

4. Post Application Hair Care

Potom, čo ste skutočne použili séra cez vlasy, kefa smerom nadol. To vám pomôže ľahko oddeliť vlasy. Po nanesení na vlasy séra, uistite sa, vyfúkať vlasy, až je úplne suchý, pretože vlhké vlasy môže spôsobiť prach alebo špina držať vaše vlasy a vlasovú pokožku. Ak používate žehlička na vlasy často, to je najlepšie najprv použiť vlasové sérum a potom ísť na žehličky, pretože sérum bude tiež chrániť vaše vlasy pred poškodením spôsobeným v dôsledku prehriatia a výsledný zlomeniu.

Tu je niekoľko vecí, ktoré potrebujete mať na pamäti pri použití séra na vlasy, najmä ak ste ho nevyužili skôr a snažia ju prvýkrát:

 • Vždy ísť na dobrú značku, aj keď to môže byť drahšie ako niektoré iné značky na trhu k dispozícii. Sa snaží znížiť náklady nemusí byť dobrý nápad, ak chcete, aby sa požadované výsledky pre vaše vlasy.
 • Kým použitie vlasové sérum, uistite sa, že to nebude trieť vo vašej pokožke hlavy; hrebeň je ľahko cez vaše vlasy, najlepšie končekmi prstov alebo pomocou hrebeňa.
 • Ak máte pocit, že po použití vlasové sérum vaše vlasy vysychanie neobvykle rýchlo, skúste prepnúť svoju značku. Mohlo by to byť možné, že značka vlasového séra, ktorý používate, nie je vyhovuje váš typ vlasov. Prepnutie na inú značku, môže problém vyriešiť sušenie.
 • Zatiaľ čo vy používate vlasové sérum, snažiť sa prispôsobiť svoje ďalšie vlasové prípravky, ako šampón a kondicionér, pochopiť, aká kombinácia je najlepšie pre vaše vlasy.
 • Použitie príliš veľa niečo je zlé, a to platí aj pre vlasy sérum rovnako. Je dobré používať sérum v miernom množstve, snažte sa používať každý deň, alebo v prípade, že budete potrebovať každý deň, použite ju v malom množstve.
 • Aplikovať vlasové sérum, keď vaše vlasy sú vlhké alebo uterákom sušené, nie oroseniu.
 • Naliať niekoľko kvapiek séra na dlaniach a votrite ho cez prsty, potom bežte do vlasov.
 • Daj pozor na korienky vlasov a raz urobil, hrebeň alebo kefu skrz.
 • Nie viac ako použiteľný vlasy sérum dôsledne bez umývania vlasov, pretože to povedie k mastné vlasy a lupiny. Uistite sa, že vaše vlasy umyť a vyčistiť pred použitím vlasy sérum.

Ako sa pomôcť Hair Serum?

 • Vlasové séra sú určené pre liečenie a prípravu vlasy pred použitím tepla na vlasy
 • Pomáhajú predchádzať vaše vlasy pred poškodením.
 • Zvyčajne vlasové séra obsahujú kremík, ktorý smeruje k plášťu vlasy ako plast. To môže dať hladký a lesklý efekt okamžite.

Obsah kremíka vo vlasových sér môžu nakoniec poškodiť vaše vlasy, čo vedie k poklesu vlasov a rozbitiu. Okrem značkových vlasových sér, ktoré dostanete na trhoch, existuje veľa jednoduchých domáce vlasy séra receptov, ktoré si môžete ľahko pripraviť. Tie budú pomáhať vaše vlasy tým vyživuje a chráni.

Vlasové séra Recepty

Tu sú dva jednoduché a efektívne vlasy séra recepty, ktoré sú dobré pre suché a olejové typy vlasov. Pretože tieto obsahujú prírodné a esenciálne oleje, budú pomáhať živiť vlasy.

Pre mastné vlasy

Olejové chĺpky by mal ísť pre ľahkej ropy ako základ pre výrobu vaše vlasy sérum. Oleje, ako je kokosový olej a jojobový olej sú ľahšie ako iné oleje, a preto sú ideálne pre mastné vlasy a vlasovú pokožku. Prebytok olejnatosť vo vlasoch je spôsobený mazu produkoval mazové žľazy, čo vlasy vyzerajú mastné po celú dobu. Preto by ste mali zvoliť esenciálny olej, ktorý riadi žľazu a robí to späť do normálu. Citrón, mäta pieporná a pelargónie éterické oleje sú ľahké a suít mastné vlasy najlepšie.

 • Aby sérum, miešať niekoľko kvapiek ľubovoľného esenciálneho oleja vyššie uvedeného sa 100 ml kokosových orechov alebo jojobového oleja.
 • Dobre pretrepte a uložiť toto sérum v temnom a tesnej šnekového typu fliaš.
 • Tento olej môže byť aplikovaná na suché alebo vlhké vlasy udržať vlhkosť a tiež aby sa zabránilo nadmernému olejnatosť.

Pre tých z vás, ktorí nechcú platiť to počas dňa, pretože to môže urobiť vaše vlasy vyzerať mastná, môžete vždy použiť ju v noci. Masírujte táto sérum cez vlasy a vlasovú pokožku každý večer pred spaním.

Pre suché vlasy

Suché typy vlasov sú zvyčajne náchylné k štiepeniu a lámaniu. Silné koncentrované a hydratačné oleje, ako je ricínový olej by mal byť vybraný ako séra báza. Pre suchú pokožku, esenciálne oleje, ako sú ružového dreva a levandule obleku rovnako.

 • Zmiešajte niekoľko kvapiek niektorý z týchto esenciálnych olejov s 100 ml čistého ricínového oleja
 • Dobre pretrepať a uchovávať vo vzduchotesne uzatvorenej fľaši.
 • Ak máte pocit, že konzistencia ricínového oleja je veľmi silný, môžete pridať 20 ml kokosového oleja odľahčiť konzistenciu.

Denne masáž na suchú pokožku hlavy s týmto vlasmi séra vedie krásne, lesklé a živí vlasy bez akéhokoľvek rozdelenia koncoch alebo suchosť. Opustenie séra cez noc dáva dvojité výhody suché vlasy.

Tipy na zapamätanie

 • Vyhnúť sa používaniu vyrovnávanie vlasov, natáčky a ďalšiu výrobu tepla vlasy zariadení často, ako by mohli poškodiť vaše vlasy. To vedie k mŕtve a vlasy bez lesku.
 • Tieto vlasové séra môžu byť použité dvakrát alebo trikrát týždenne pre výživu a ochranu vlasov, pretože sú vyrobené prirodzene bez kremíka alebo iných škodlivých konzervačných látok.

Dúfam, že sa vám páčil článok. Prosím, nechajte pod svoj názor.

load...