Starostlivosť o vlasy

Top 5 aminokyselín pre rast vlasov

Top 5 aminokyselín pre rast vlasov

Bolo vedecky dokázané, že aminokyseliny sú priamo spojené s rastom vlasov. Konzumovať stravu, ktorá je bohatá na aminokyseliny môže pomôcť vaše vlasy rastú rýchlejšie a silnejšie a dokonca zabrániť vypadávaniu vlasov.

Hlavnou zložkou aminokyseliny je proteín, ktorý je hlavne zodpovedný za správnu funkciu tela. K dispozícii je 20 životne dôležitých aminokyselín, ktoré hrajú kľúčovú úlohu v našom tele fungovania. Z nich iba 12 aminokyselín sú vyrábané v našom tele. Tí zostávajúce musíme začleniť do našej strave a aminokyselín doplnky. Preto, ak budete chcieť vyťahovať dlhé a zdravé napätie jazyku zavedenie týchto zázrak kyselín vo vašej pravidelnej strave dnes.

Základná teória za aminokyselín a rast vlasov

Naše vlasy sú vyrobené prevažne z proteínu pomenovaného keratínu, ktorý dáva silu ku každému vláknu. Keratín Vlasy sa skladá z šestnástich rôznych aminokyselín. Aminokyseliny sú len základné stavebné kamene bielkovín v našom tele. Adekvátne aminokyselina v našom tele znamená, že telo môže produkovať optimálne množstvo keratínu a tým podporiť rast vlasov. Ďalej aminokyseliny tiež produkovať červené krvinky, ktoré dodávajú živiny a kyslík do vlasových folikulov.

load...

Aminokyseliny pre rast vlasov

Sú uvedené nižšie 5 éterické a najlepšie aminokyseliny pre rast vlasov:

1. Cysteín:

Cysteín je najdôležitejšia aminokyselín pre rast vlasov. Okrem zabezpečenia zdravého rastu vlasov, táto aminokyselina tiež pomáha pri stimulácii rastu nových vlasov. Cysteín je silný antioxidant, ktorý chráni vlasy pred poškodením slnkom a inými škodlivými žiarenia. Poskytuje tiež síru, aby vlasové bunky s cieľom zlepšiť ich štruktúru a pevnosť. Hlavné potravinové zdroje Cysteín patrí brokolica, kurča, pšeničné klíčky, ružičkový kel a niektoré mliečne výrobky, ako mlieko a jogurt.

2. Metionín:

Metionín je ďalší esenciálna aminokyselina pre rast vlasov. Táto aminokyselina je silný antioxidant a sklad síry, kľúčové zložka mariť porúch vlasy. Metionín je dobrý lipotropic, pretože pomáha pri poškodí tuku a zabraňuje ukladaniu tuku v tepnách a konkrétnych oblastí tela. Táto funkcia metionínu zvyšuje prekrvenie vlasových folikulov a vlasovej pokožky. To ďalej vedie k rastu vlasov. Ryby, vajcia, para orechy, obilné zrná a sezamové semienka sú málo dobrým zdrojom metionínu.

load...

3. Arginín:

Vplyv arginínu na rast vlasov je fenomenálny. Ako prekurzor oxidu dusnatého táto aminokyselina je životne dôležité pre zdravý rast vlasov. Arginín podnecuje hladinu oxidu dusnatého v našom tele, ktoré potom stimuluje otvor draselnou buniek. To má za následok zvýšené prekrvenie vlasových korienkov a tým podporiť rast vlasov. Hoci Arginín je syntetizovaný zodpovedajúcim spôsobom v tele, jeho nedostatok môže byť čítač je dané zavedením kešu, lieskových orieškov, kokos, slnečnicu a sezamové semienka, ryby a pšeničných klíčkov v našej strave.

4. Cystín:

Cysteín je non-esenciálna aminokyselina, že bolo preukázané, že stimulujú opätovný rast vlasov a bojovať proti vypadávaniu vlasov. Takmer desať až štrnásť percent našej pleti a vlasov je tvorený z tejto aminokyseliny. Cystín v našom tele tvorí disulfidové väzby dvoch cysteínových moleculars. Táto dvojitá spájanie aminokyselín cystínu poskytuje silu k chlpov. Okrem toho, táto aminokyselina je tiež známe, že zlepšenie imunity tela v boji proti akejkoľvek infekcie. Ako cystín je vytvorený z cysteín, že potravinové zdroje zostávajú rovnaké.

5. Tyrozín:

Tento neesenciálna aminokyselina je produkovaný v tele prirodzene a je zodpovedný za vlasy a sfarbenie kože. Tyrozín produkuje melanín. Bolo tiež známe, na liečbu úzkosti, depresie, nespavosť a ďalšie problémy spojené so stresom, ktoré brzdia zdravý rast vlasov. Mliečne a sójové výrobky, mandle, fazuľa, tekvicové semienka, a ryby sú niekoľko zdrojov potravy bohatej na tyrozínu.

Možno budete jesť zdravú a vyváženú stravu! Ale bez tieto aminokyselinu obsahujúce potraviny môžu prispieť k posilneniu rastu a zdravie vašich vlasov, ale aj vaše celkové blaho.

load...