Starostlivosť o vlasy

Top 10 potravín, ktoré pomáhajú zabrániť pádu vlasov

Top 10 potravín, ktoré pomáhajú zabrániť pádu vlasov

Vypadávanie vlasov môže dôjsť v dôsledku rôznych dôvodov, ako je znečistenie, stres, za použitia chemických naložených produkty a zlé stravovacie návyky. Ak ste trpia vypadávaním vlasov, potom prvá vec ku kontrole je vaša strava. Ak nie ste poskytuje dostatok živín pre vaše telo, žiadne množstvo výrobkov starostlivosti o vlasy môžu vyriešiť váš vypadávanie vlasov problém.

Tu sú top 10 potraviny, ktoré zabraňujú vypadávaniu vlasov. Tie sú bohaté na vápnik a živiny, ktoré sú dobré pre vaše vlasy, rovnako ako pre vaše celkové zdravie.

Potraviny Aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov:

1. Vajcia:

Vajcia sa naplní živiny, ako je síra, zinok, železo, selén, fosfor a jód. Ak ste trpia otázkami vypadávanie vlasov, jesť vajcia počas 15 dní v kuse môže pomôcť v prevencii ju do značnej miery. Vajcia sú tiež bohaté na vitamín B - 1, B - 2, B - 12 a biotín. Biotín je známy ako vlasový potraviny, pretože pomáha pri znižovaní padania vlasov a stimuluje rast vlasov. Môžete zahrnúť vajcia vo svojej každodennej strave. Prípadne, môžete ho použiť ako vlasový balenie a použiť ako predčistenia pred šampónom.

load...

2. Mandle:

Jesť potraviny, ktoré sú bohaté na horčík je skvelý spôsob, ako kontrolovať padanie vlasov. Mandle sú bohaté na horčík. Nedostatok horčíka môže viesť k vypadávaniu vlasov u mužov i žien. Jesť 4 - 5 mandlí denne vám poskytne veľké množstvo mangánu a vitamínu E, ktorá je potrebná pre prevenciu vypadávanie vlasov. Prípadne môžete každý večer aplikovať mandľový olej na vlasy a umyte ráno s pravidelným šampónom. Mandľový olej posilní vlasové kutikuly. To prispeje k zníženiu padanie vlasov a tiež vyživujú pokožku hlavy.

3. Salmon:

Salmon je mastná ryby, ktoré je bohaté na omega - 3 mastné kyseliny. To je veľmi dôležité živiny pre liečbu problémov vypadávanie vlasov. Omega - 3 mastné kyseliny pôsobia na hriadeli vlasov a bunkovou membránou našej pokožky hlavy. To pomáha zabrániť padaniu vlasov. Náročné lososa denne môže stimulovať rast vlasov a účinne znižujú padanie vlasov. Bude tiež vyživujú pokožku hlavy hlboko. Naše telo nemôže produkovať omega 3 kyseliny, teda jesť potraviny, ktoré sú bohaté na živiny to je zásadný. Môžete mať to ako grilované, pečené alebo čerstvo uvarené, podľa vašich preferencií, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov.

4. Špenát:

Špenát obsahuje vysoké množstvo vitamínu A a vitamín C. Oba vitamíny sú známe ako prírodné vlasové kondicionéry, pretože zabráni padaniu vlasov a zvyšuje rast vlasov. Vitamín A je veľmi dobré pre pokožku hlavy. Tak to je veľmi dobré jedlo pre tých, ktorí trpia otázkami vypadávanie vlasov. Špenát obsahuje omega - 3 kyseliny, horčík, draslík, vápnik a železo. Títo pomôžu vám zdravú pokožku hlavy a vlasy. Môžete jesť špenát v podobe šalátu alebo variť ako pokrm. Môžete tiež piť špenát šťava pre lepšie výsledky.

load...

5. Mrkva:

Mrkvy sú veľmi dobré pre liečbu vypadávanie vlasov. Sú bohaté na beta-karotén, čo je dôležité živiny pri kontrole padania vlasov. Pitie mrkvovej šťavy denne na raňajky môže dať okamžité výsledky pri znižovaní padania vlasov a stimuluje rast vlasov. Môžete tiež jesť mrkvu na šalát forme alebo nechať v polievke.

6. Pšeničných klíčkov:

Olej z pšeničných klíčkov obsahuje veľké množstvo zinku, ktorý je nevyhnutný pre zdravú pokožku hlavy a vlasov. Vypadávanie vlasov môže dôjsť v dôsledku problémov v zažívacom trakte, čo sa deje v dôsledku nedostatku zinku. Takže konzumácia potravín, ktoré sú bohaté na zinok pomôže zabrániť vypadávaniu vlasov. Môžete mať pšeničné klíčky počas raňajok alebo posypeme ju cez obilnín. Môžete tiež zmiešať s jogurtom a získať tak ďalšie nutričné ​​výhody.

7. Ovos:

Ovos obsahuje vysoké množstvo vlákien, zinku a železa, ktorá pomáha pri prevencii vypadávaniu vlasov. Tie obsahujú tiež Omega - 6 mastné kyseliny, ktoré sú dobré pre vlasy a pomáhajú predchádzať padanie vlasov. Náročné ovsa denne bude tiež stimulovať rast vlasov a bude potrebné, aby vaše vlasy husté a zdravé. Takže, zahŕňajú misku ovsenej kaše do svojho jedálnička, ak ste trpia vypadávaním vlasov.

8. Morské plody:

Morské plody, je veľmi dôležité, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov a na podporu rastu vlasov. Morské plody obsahuje vysoké množstvo síry, zinku a mastných kyselín, ktoré bránia padanie vlasov efektívne. Okrem udržanie vaše vlasy zdravé, morské plody je tiež dobré pre kožu a pre celkové zdravie. Mušle, krevety a ustrice sú veľmi bohaté na zinok.

9. Klíčky:

Fazuľové klíčky sú bohaté na oxid kremičitý. Kremeň je živinou, ktorá pohlcuje všetky vitamíny a minerály, vaše telo spotrebováva. Možno budete konzumovať potraviny, ktoré sú bohaté na vitamíny a minerály, ale bez oxidu kremičitého, budú mať žiadny prínos. Oxid kremičitý je tiež veľmi dobré pre zdravie vašich vlasov, pretože stimuluje rast vlasov a zabraňuje vypadávaniu vlasov. Iné ako sójovými klíčkami, môžete tiež spotrebujú uhorky a červenej a zelenej papriky, pretože sú bohaté na oxid kremičitý.

10. Orechy:

Vlašských orechov sú známe ako vlasy-potraviny, pretože obsahujú veľké množstvo omega - 3 mastné kyseliny. Omega - 3 mastné kyseliny je veľmi dobrá pri prevencii vypadávaniu vlasov. To tiež zlepšuje vlasy textúru. Okrem nich, vlašské orechy obsahujú tiež zinok, železo, vitamín B1 a B6. Tieto stimulovať rast vlasov a účinne znižujú padanie vlasov. Walnut tiež obsahuje selén, ktorý je vhodný pre prevenciu vypadávanie vlasov, ako ľudia, ktorí sú selén deficitné môžu trpieť ťažkou vypadávanie vlasov.

Ak ste trpí ťažkou vypadávanie vlasov a potom sa uistite, jesť zdravú stravu, ktorá obsahuje tieto super potraviny. A dajte nám vedieť, do akej miery sú tieto potraviny, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov vám pomohol! Komentár nižšie.

load...