Starostlivosť o vlasy

Sú lupiny spôsobené fungálnou infekciou?

Sú lupiny spôsobené fungálnou infekciou?

Lupiny je prejavom olupovanie pokožky hlavy, čo má za následok svrbenie, zápal, začervenanie a škaredé biele škvrny na vlasových pramienkov. Aj keď je inak neškodná a nevedie k ďalším komplikáciám, môže to byť veľmi nepríjemné najmä pre tých, ktorí trpia akútny stav. Zavesený dole k nesprávnemu rutinnú starostlivosť o vlasy, nové štúdie hovoria spochybniť platnosť tejto argumentácie, pričom štúdie ukazujúce, že lupín môže byť tiež spôsobená plesňovú infekcií na pokožke hlavy.

  • Telo je neustále zbavuje odumretých kožných buniek, prirodzený jav, k omladeniu sám. Nové bunky nahradiť mŕtve ones každých 28 dní. Tieto mŕtve bunky sú uvoľnené za minútu vločiek, ktoré sú vypúšťané z rúk, nôh, trupu, hlavy a krku, ako sledovať svoje pravidelné činnosti.
  • Rovnako ako u iných odumretých kožných buniek, lupiny tiež vyplýva z preliatia odumretých kožných buniek. Výnimkou však je, že lupiny je viditeľný vo forme bielych vločiek a môže byť nepríjemné, keď sa zhromažďuje na golieri a zadnej časti košele a tričká, čo vedie k problémom sebavedomie liečiteľná buď medicínsky alebo psychologicky.
  • Nové objavy vedcov naznačujú, že lupín môže dôjsť, keď kvasinka-ako huba je Malassezia huba rastie nekontrolovane na hlave.

Čo je Malassezia huba? Je to Lupiny huba?

  • Táto mikroskopická huba je normálne obyvateľom vašej hlavy, kŕmenie off olej vylučovaný vlasových folikulov na pokožke hlavy. Tieto vedľajšie produkty, ktoré sú vytvorené, keď je podávanie dôjde príčina svrbenie a niekedy aj zápal pokožky hlavy.
  • V normálnom rastovom cykle Malassezia huba žije na hlave, bez toho aby dochádzalo odlupovanie alebo svrbenie. To je, keď dôjde k premnoženiu plesní že lupín je spôsobená, čo vedie k nadmerné vylučovanie na pokožke hlavy a vlasov, viditeľným a trápne stave.

Teória na Malassezia huba

  • Jedna teória navrhuje lupy je spôsobené imunitný systém jedinca reagujúce na huby. K tomu môže dôjsť v dôsledku rôznych podmienok v tele, vrátane chémie tela, nadmerné potenie a alergické reakcie tela na vlasové prípravky. Tieto podmienky môžu viesť k huby rastúce pod kontrolou, čo spôsobuje svrbenie, podráždenie, vločkovanie a obrat rýchle buniek na pokožku hlavy.
  • V dôsledku nadmerného rastu, normálne fluktuácie buniek na pokožku hlavy, zvyčajne asi mesiac, sa zmení na asi dva týždne. To vedie k rade mŕtve bunky sa prístrešok súčasne, tvorí mastný zhluky, ktoré sú jasne viditeľné voľným okom. Olej vylučovaný vlasovej pokožky spôsobuje zhluky držať na vlasy, čo vedie k mŕtve a vlasy bez lesku.
  • Druhá teória uvádza, že lupiny je spôsobený seboroická dermatitída alebo seborea, druh kožná vyrážka, ktorá má vplyv na pokožku hlavy, čo vedie k svrbeniu, začervenanie a zápalu.
  • Tento stav sa vyskytuje najčastejšie u mladých dospelých, ale môže tiež nastať v pokročilejšom veku. Táto podmienka sa týka oblasti pokožky hlavy, kde sú prítomné mazových žliaz. Tieto žľazy vylučujú olej alebo maz, aby vlasové pramene mäkké a poddajné.
  • Ak je imunitný systém jedincov reaguje na kvasinkových zárodky prítomné v mazu, vedie k lupiny a odlupovaniu.

Záverom možno konštatovať, tieto teórie dávajú veľmi vierohodné dôvodmi, ktoré sú podporované rozsiahly výskum týkajúci sa Malassezia huba je príčinou lupín vo väčšine prípadov. Ak váš skalp a vlasy ukazujú takými podobnými príznakmi, je vhodné poradiť sa s trichologist alebo dermatológa, aby sa zistilo, či ste boli nakazení s týmto druhom huby.

Často lupiny zhorší, keď sú jednotlivci v strese, čo vedie k zhlukov prilepené na vlasy. Studené a suché zimy tiež vyvolať lupy alebo zhoršiť stav. Pravidelné umýva možné vymazať vlasy lupín a vločiek zatiaľ čo ošetrenie proti lupinám pleťové vody môže pomôcť ku kontrole lupín a zabrániť ďalšiemu odlupovaniu vlasov.

load...

load...